Návrat do GEOSAN arény se Medvědům nepovedl

12/12/2023

Těšili se všichni, ale středeční večer nepatřil k těm povedeným. Medvědi v 7. kole ALPE ADRIA CUPu přivítali ve svém domovském stánku chorvatský tým KK Dubrava. Na jeho palubovce vyhráli o dva body, jenže v GEOSAN aréně bylo všechno jinak. Hosté, povzbuzeni výhrou nad Temešvárem, ukázali chuť ještě zamíchat kartami v základní skupině a na palubovce to po celých čtyřicet minut vypadalo, jako by za sebou měli náročné cestování Medvědi a ne oni. Hráči Dubravy sršeli energií a to ostře kontrastovalo s pomalou a nenápaditou hrou Kolína. Medvědi se uchýlili ke stylu, jeden hraje, čtyři se dívají. Je to možná méně náročné, ovšem málokdy to přinese vítězství. Sice svého soupeře předčili na doskoku, k ničemu to však nevedlo. Na body z vymezeného území prohráli vysoko (18-48), na rychlé protiútoky také (2-17), a dvaadvacet ztrát svědčí o tom, že hra Medvědů se totálně rozpadla. Co bylo nejhorší, z hráčů vůbec nebyla cítit touha po vítězství. Skupina se zamotává, když ve hře o postupové druhé místo jsou nejméně čtyři týmy. Medvědi mají horší vzájemný zápas jak s Vídní, tak s Dubravou, což do finálního účtování není nejlepší výchozí pozice. Ale počkejme na počítání zajíců až po honu.

Hned první atak chorvatských hráčů naznačil, na co se mohou Medvědi těšit. Útočné doskoky, rychlý, a především neustálý, pohyb v obraně i v útoku. Na stavu to bylo okamžitě znát (2:9). Medvědi přidali a podařilo se jim vývoj otočit (12:11). Jenže celoplošný pres hostí dál slavil úspěch. Kolín zapsal pouze několik ztrát (12:17) a do konce první čvrtiny se na dostřel udržel spíše silou vůle (20:22).Na začátku té druhé čtvrtiny přišla asi nejlepší pasáž Medvědů. Znovu otočili kormidlem děje zápasu (28:24) a několikrát dokázali hosty ubránit. Sami si vytvořili slibné střelecké pozice, ovšem v zakončení selhali. Další hloupou ztrátou posadili soupeře znovu do sedla a ti už se z něj vyšoupnout nenechali. Dubrava valila jeden útok za druhým na kolínský koš a nebýt jejich občasné zbrklosti, byl by poločasový rozdíl mnohem větší (33:39). Medvědi nestíhali. Třináct bodů za čtvrtinu je opravdu málo.

Na začátku půle druhé Medvědi dali svým příznivcům naději. Na chvíli svůj výkon zlepšili a všichni si asi říkali, že to půjde. Nešlo. Hosté se v této části rozstříleli za tři body a to byl definitivní konec nadějí na kolínskou výhru. Navíc váhavost Medvědů v zakončení byla do očí bijící. Mnohokrát se v průběhu zápasu ocitli kolínští střelci sami pod košem. Ale než stačili prohrat míč obroučkou, přiletěla odněkud chorvatská ruka a šanci zmařila. Medvědi tušili, že tohle zvrátit bude nejspíš nad jejich síly (47:62). Do poslední části zkusil Kolín zónovou obranu, ale hosté už byli v takovém laufu, že je to nijak netrápilo. Body přibývaly na obou stranách pomaleji, než v předchozím průběhu, ale Dubravě toto nevadilo. Spěchat musel Kolín. Jenže když se neujaly ani volné trojkové střely, neměli Medvědi nabídnout co jiného. Dvě minuty před koncem byl rozdíl již dvacetibodový (59:79). Teprve poté, když si hosté byli jisti svým vítězstvím, dali Medvědům šanci na mírnou korekci (65:81). Nezbývá než tento nepovedený mač hodit rychle za hlavu. Přijdou další, tak držme Medvědům pěsti, ať se jim daří lépe.

Body Kolína: Redparth 21 (7 doskoků), Boškovič 14 (10 doskoků), Halada 11, Novák 9, Stegbauer 6 (5 doskoků), Veljkovič 4 (6 doskoků)