BC GEOSAN Kolín – Sluneta Ústí n.Labem 90:92

22/12/2018

Kolínští Medvědi se naposledy v tomto roce představili na domácí palubovce, aby změřili síly s ústeckou Slunetou. Na palubovce Ústí nad Labem dokázali naši hráči zvítězit o pouhý 1 bod, dala se tedy očekávat vyrovnaná bitva, která ve skutečnosti opět přišla.

Vstup do utkání patřil hostujícím hráčům, ale domácí se trpělivou hrou dostali na dostřel.Na konci druhé desetiminutovky strhli vedení na svou stranu. Po dvaceti minutách vedl Kolín o jeden bod. Medvědi už na začátku druhé periody přišli o jednoho z klíčových hráčů, Petra Šafarčíka, kterého nesmyslně vyloučil z utkání jeden z arbitrů.

Ve druhém poločase se obrázek hry nijak nezměnil, stále se hrál vyrovnaný a pro diváky atraktivní basketbal. Po třech čtvrtinách vedli Kolínští o 4 body, vítězství ale bylo ještě hodně daleko. Tři minuty před koncem se přesným projektilem za 3 body prezentoval domácí kapitán Adam Číž a zvýšil náskok na 7 bodů. Mohlo se zdát,že kolínský tým míří za další výhrou. Opak byl však pravdou. Sluneta vyhrála poslední tři minuty  utkání o 9 bodů(6:15) a odváží si tak dvoubodovou výhru.

Body Kolín: Purifoy Preston Lamar 29, Pajović Miloš 15, Walton jr. Anthony Lamont 15, Číž Adam 10, Šafarčík Petr 7, Thompson Alexander Jacob 7, Machač David 4, Šoula Jiří 3, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Vacek Lukáš 0

Body Ústí: Houška Pavel 22, Pecka Ladislav 18, Svejcar Spencer  15, Wallace Devante 11, Šotnar Michal 9, Šteffel David 7, Wisseh Jaytornah 7, Šmíd Filip 3, David Martin 0, Maděra Jan 0, Pokorný Josef 0

STŘELBA 3B. 20/7:24/7 STŘELBA 2B. 48/27:53/31 TH 21/15:12/9 doskoky 38:41 CHYBY 16:20 ROZHODČÍ Hošek Jan, Kučírek Martin, Nejezchleb Petr KOMISAŘ Andrle Petr Diváků: 621 Hráč utkání: Houška Pavel

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Nejprve gratuluji k vítězství. Pro nás je to těžká prohra. Utkání bylo vyrovnané od začátku do konce. V první půlce bylo vepředu Ústí,my zase ve druhé polovině. Jak je vidět, tak i když vedete čtyři minuty do konce o sedm bodů, tak to utkání se může zlomit během dvou minut. My jsme prostě nebyli koncentrovaní na ty stěžejní hráče, nejenom v koncovce, ale i během celého utkání. Proto jsme také inkasovali 92 bodů. Nám zlomil vaz útočný doskok soupeře. Těch čtrnáct doskoků je opravdu hodně a to se těžko otáčí i na domácí palubovce. Musíme se tedy soustředit se na další utkání.

Pajović Miloš (hráč BC GEOSAN Kolín) Gratuluji týmu Ústí k dnešní výhře. Byli dnes ten šťastnější tým. Zároveň děkuji divákům za podporu.

Antonín Pištěcký (trenér Sluneta Ústí n.Labem) Když jsme jeli do Kolína, tak jsme si řekli pár věcí. To nejhlavnější je, že Kolín je třetí nejofenzivnější tým soutěže, ale zároveň družstvo s třetí nejhorší obranou. A tak naše příprava byla zaměření hlavně na naši obranu. Zápas jsme začali přesně tak, jak jsme chtěli, po šesti minutách jsme vedli o jedenáct bodů. Nicméně my jsme tu byli v osmi lidech, plus tři mladí,takže úzká rotace a potřebovali jsme prostřídat. Po prostřídání se na nás Kolín dotáhl a od té doby se to táhlo nahoru – dolů. Myslím, že větší část zápasu tahal Kolína za delší konec, vedli větší část zápasu, nicméně my jsme siv poločase řekli, že musíme některé věci zlepšit. V poločase obdržet 44 bodů je mnoho. Ve třetí čtvrtině drželi domácí hlavně trestné hody. Co se týká koncovky. Tam jsem si vzal time-out, něco jsme si řekli k útoku, kluci to udělali, padli nám tam otevřené střely, kterých jsme během zápasu spoustu nedali.Přišly naštěstí v tom závěru. Ať už od Wallace nebo od Houšky, ty byly opravdu důležité. Na konci to pak už bylo jenom o štěstí, to se překlopilo na naši stranu. Na závěr bych chtěl poděkovat našim fanouškům, kteří i ve vánočním čase nás přijeli podpořit.

Ladislav Pecka (hráč Sluneta Ústí n.Labem) Bylo to opravdu těžké utkání. Kolín hrál většinu zápasu lépe a my jsme nevěděli co s nimi dělat, ale vždy nás nějaká těžká střela chytla. A na konci vyhrál ten šťastnější tým.