BC GEOSAN Kolín - BK JIP Pardubice 97:96

19/11/2018

V závěrečném kole první části základní fáze Kooperativa NBL si Medvědi střihli na domácí půdě souboj s Pardubicemi, aktuálně druhým týmem tabulky. Netradičně se utkání odehrálo v pondělí, i tak však do kolínské Geosan arény zavítalo velké množství fanoušků, kteří rozhodně nelitovali, jelikož shlédli famózní utkání.

Kolínští od začátku diktovali tempo, když se jim dařilo především na útočné polovině hřiště. Už za první desetiminutovku nastříleli 35 bodů a za poločas dokonce 59! To pro ně znamenalo vedení o 10 bodů a slušný základ do druhých dvaceti minut utkání.

Také třetí dějství zastihlo kolínské Medvědy ve skvělé útočné formě, i když na obranné polovině to začalo mírně skřípat. V závěrečných minutách třetí periody stáhly Pardubice  rozdíl ve skóre na pouhých pět bodů.

Do poslední čtvrtiny utkání se tak šlo za stavu 80:75. Pro Medvědy se nezačala vyvíjet dobře, když Beksa dokázala otočit vedení na svou stranu. Po pěti minutách již vedla 83:91, tedy po šňůře 3:16. Domácí však hnáni výtečným publikem nevěšeli hlavy. I když se 4 minuty do konce prosadil hostující Benjamin zázračnou tříbodovou střelou a zvýšil tak náskok Pardubic na 9 bodů, náš tým ukázal bojovné srdce a stahoval bod po bodu. Poslední útok za stavu 95:96 pro hosty si vzal do rukou hráč utkání AJ Walton a po agresivním nájezdu do koše, když překlopil vedení zpět na stranu Medvědů, mohla vypuknout nefalšovaná kolínská radost!

Body Kolín: Thompson Alexander Jacob 28, Walton jr. AnthonyLamont 26, Šafarčík Petr 17, Purifoy Preston Lamar 13, Číž Adam 7, Machač David6, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0, ŠoulaJiří 0

Body Pardubice: Půlpán Viktor 19, Benjamin Dwayne 14,Švrdlík Kamil 13, Williams Richard 13, McGaughey Evan 12, Jackson Donovan 10,Kohout Ondřej 8, Škranc David 5, Nečas Radek 2, Brožek Lukáš 0, Potoček Josef0, Svoboda Michal 0

STŘELBA 3B. 30/10:27/11 STŘELBA 2B. 46/24:52/27 TH 25/19:12/9 doskoky 35:49 CHYBY 13:22 ROZHODČÍ Matějek Ivor, Kurz Vlastimil, Linhart Tomáš KOMISAŘ            Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ 450 Hráč utkání: Walton jr. Anthony Lamont

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Děkujeme za gratulaci. Pro nás je to velké vítězství, my jsme potřebovali odehrát takhle dobré utkání, protože na domácí palubovce jsme odehráli spoustu dobrých utkání, ale bohužel nedopadly, tak jak jsme chtěli. Do utkání jsme vstupovali s nějakým záměrem a ten hlavní byl zaskočit Pardubice. Protože známe jejich těžký program. Měli jsme tři úkoly a splnili jsme tak jeden a půl až dva. Zase se nám nepodařilo udržet soupeře na útočném doskoku.Měli 18 útočných doskoků, což je hodně. To nás brzdilo. Dnes musím říci, že vyhrál lepší tým. Od začátku jsme byli lepší, byli jsme dobře připraveni. Měli jsme ale dva výpadky – ve druhé a ve čtvrté čtvrtině, ale dokázali jsme se vrátit a ukázali jsme, že kluci dokážou hrát srdcem pro domácí publikum. To nás táhlo stále dopředu. Děkujeme, že přišli v tuto netradiční dobu a jsme moc rádi za dnešní vítězství.

Walton jr. Anthony Lamont (hráč BC GEOSAN Kolín): Celý tým má velký kredit. Bojovali jsme celých 40 minut. Klobouk dolů před hrou Pardubic. Byl to 40-ti minutový boj a my jsme šťastný, že jsme tento boj dokázali vyhrát. Hráli jsme lépe než v minulých 10 zápasech. Zásluhy patří zejména trenérovi za to, jak nás na toto utkání připravil.

Levell Sanders (asistent trenéra BK JIP Pardubice):  Chtěl bych pogratulovat trenérovi a hráčům za dnešní výkon. Proti Kolínu je vždy těžké utkání, hlavně díky specifické hale. Dovolili jsme Kolínu, aby nám dal 59 bodů v poločase, což je hodně, obzvláště, když to je vyrovnané utkání, kde rozhoduje jeden útok. V první půli nám chyběla energie. V druhé půli už to bylo lepší, ale Kolín proměnil velké procento střel a obzvláště těžkých střel. Tento zápas jsme prohráli hlavně v první půli.

McGaughey Evan (hráč BK JIP Pardubice): Jak řekl trenér,zápas jsme prohráli v první půlce, kde jsme hráli v křeči.Kolín hrál dobře na obou stranách hřiště. Oba týmy hrálytvrdě, ale Kolín byl odolnější, proto vyhrál.