BC GEOSAN Kolín - NH Ostrava 101:65

12/12/2018

V rychlém sledu za sebou se představili Medvědí opět na domácí palubovce. Soupeřem jim byl tentokrát tým NH Ostrava, který byl před utkáním se stejnou bilancí čtyř výher a osmi porážek sousedem Kolína v tabulce Kooperativa NBL.

Lepší vstup do utkání měli domácí, kteří hned v první minutě zaznamenali 6 bodů a dostali se do vedení 6:0. Na to však Ostrava odpověděla tvrdou ranou v podobě série 0:10, a tak museli Medvědi dotahovat náskok hostů, za které předvedl v první čtvrtině famózní střelecké představení zejména Boggs, který zaznamenal 15 bodů v úvodní desetiminutovce. První dějství tak skončilo 25:25 a zdálo se, že Geosan aréna opět zažije drama. Ale ve druhé čtvrtině se domácí pevně ujali pomyslných otěží nad vývojem zápasu. Dovolili Nové huti zapsat pouhých 6 bodů a sami doručili do koše bodů 25. Do šaten se tak šlo za vedení Medvědů 50:31.

Začátek třetí periody se nesl ve znamení nekoncentrované hry domácího výběru. Ostrava se tak znovu dostala na dostřel. Ale brzy jí došly síly a Medvědi se znovu dostali do euforie a střelecké pohody, aby i ve čtvrté čtvrtině bavili  fanoušky pestrou hrou. Hosté již nenašli recept na to, jak zastavit domácí lavinu. Konečný výsledek 101:65 potěšil nejednoho kolínského fanouška stejně tak jako skutečnost, že trenér  Pavel Beneš zapojil do hry všech 12 hráčů včetně po zranění se vracejícího  Vojtěcha Bratčenkova a Miloše Pajoviće. Svou šanci dostali v závěru i dva benjamínci z Medvědího výběru, Lukáš Vacek a Lukáš Kosík.

Body Kolín: Thompson Alexander Jacob 25, Purifoy Preston Lamar 24, Walton jr. Anthony Lamont 21, Šafarčík Petr 10, Machač David 9, Pajović Miloš 5, Číž Adam 4, Šoula Jiří 3, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Vacek Lukáš 0

Body Ostrava: Boggs Brandon 22, Zaharijevic Luka 18, Alleyn Justus 14, Bažant Lukáš 6, Stanojevič Milan 5, Bohačík Petr 0, Hoblík Robin 0, Martikán Petr 0, Smith Nicholas 0, Svoboda Štěpán 0

STŘELBA 3B. 34/14:29/7 STŘELBA 2B. 33/22:48/20 TH 21/15:6/4 doskoky 41:42 CHYBY 13:17 ROZHODČÍ Kec Jakub, Linhart Tomáš, Znamínko Petr KOMISAŘ Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ 593, Hráč utkání: Preston Purifoy

Dušan Medvecký: Gratuluji Kolínu k vítězství. Dnes k velmi výraznému. My jsme do Kolína přijeli ve stavu, v jakém jsme.Chvíli jsme bojovali, poté to šlo "do kytek". Kolínský tým si pak vedení zkušeně hlídal, křídelník Purifoy by se dnes trefil i ze šatny, byl ve velkém laufu a my musíme počkat ažse nám všichni hráči uzdraví. Dnes se navíc zranil ještě Petr Bohačík a s tím se dá těžko hrát. Ještě jednou gratulace Kolínu k zaslouženému vítězství.

Pavel Beneš: My děkujeme za gratulaci. K tomu zápasu prakticky není co říct. První čtvrtina byla absolutně vyrovnaná, obě družstva zkoušela, co jejich trenéři vydrží s nervama kvůli obraně. Od druhé čtvrtiny jsme začali na hřišti dominovat. Bylo to tím, že jsme hráli týmově a klukům padlo do koše hodně střel. Pro mě je vítězstvím to, že jsme mohli do dnešního utkání zapojit Vojtu Bratčenkova po dlouhém zranění a Miloše Pajoviće po takřka měsíční pauze. Mohli jsme do hry dostat i mladý kluky z juniorského týmu a to je pro nás dnes to nejcennější, co toto utkání přineslo.

Lukáš Bažant: Já se také připojuji ke gratulaci k vítězství Kolína. Jak řekli trenéři, nezačali jsme úplně špatně, ale pak se bohužel domácí rozstříleli. Neměli jsme tak špatný úsek ani na začátku 3. čtvrtiny, kdy jsme se vrátili na dostřel,ale bohužel, domácí dnes dávali koše a o tom ten basketbal je.

Lukáš Vacek: Souhlasím s trenéry, my jsme si pro vítězství šli od začátku a myslím si, že jsme si ho také zasloužili.