BC GEOSAN Kolín - BK ARMEX Děčín 101:105 p.p.

10/11/2018

V 9. kole Kooperativa NBL přivítali Medvědi na domácí půdě severočeské Válečníky z Děčína, kteří se aktuálně nachází na druhém místě tabulky a byli tak favoritem tohoto utkání. Kolínští však toužili po další výhře před svými fanoušky a zápas tak sliboval velkou bitvu, která se v Geosan aréně skutečně odehrála.

Jako již tradičně se našemu týmu nepodařil vstup do utkání, kdy dovolil Děčínu zapsat za první čtvrtinu 27 bodů. Ale díky zlepšené obraně a vysoké úspěšnosti ve střelbě za 3 body se náskok Děčína z prvního hracího období podařilo stáhnout a do šaten se po dvaceti minutách šlo za nejtěsnějšího možného vedení Válečníků.

Ani druhý poločas utkání se ze začátku nevyvíjel pro Kolín dobře. Severočeši začali šňůrou 8:0 a  navyšovali rozdíl ve skóre, který byl v jedné chvíli již třináctibodový. Domácí ale ukázali, že  chtějí uspět a začali opět manko stahovat, aby v závěrečné čtvrtině po úspěšné tříbodové střele nejlepšího skórera utkání Petra Šafarčíka překlopili  vedení na svou stranu. V závěru se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Za stavu 89:89 šel na čáru trestného hodu hostující Šiška, který dvakrát minul a kolínský tým měl možnost rozhodnout. To se ale po neúspěšné střele Waltona nepovedlo a zápas dospěl do prodloužení.

V tom se vedení ujal Kolín, když díky šesti úspěšným trestným hodům po třech minutách vedl 95:92. Poté se však jeho ofenziva zadrhla a Děčín za minutu otočil skóre na 95:99 a koncovku již  plně kontroloval. Medvědi tak před famózním  publikem zaznamenali celkově šestou porážku a musí se nyní plně zkoncentrovat na veledůležitou bitvu na pražské Folimance, která se odehraje v sobotu 17. 11. Poté hned v pondělí 19. 11. přivítají opět na domácí palubovce v předehrávce 11. kola tým BK JIP Pardubice.

Body Kolín: Šafarčík Petr 33, Walton jr. Anthony Lamont 19, Purifoy Preston Lamar 16, Thompson Alexander Jacob 15, Machač David 11, Pajović Miloš 7, Bratčenkov Vojtěch 0, Číž Adam 0, Dlugoš Theodor 0, Šoula Jiří 0

Body Děčín: Carlson Klinton 26, Autrey Lamb 19, Šiška Ondřej 19, Pomikálek Tomáš 11, Grunt Pavel 7, Krakovič Jakub 7, Feštr Lukáš 5, Ježek Šimon 5, Landa Robert 4, Kroutil Filip 2, Žikla David 0

STŘELBA 3B. 21/10:25/7 STŘELBA 2B. 46/18:43/29 TH 44/35:36/26 doskoky 36:41 CHYBY 28:30 ROZHODČÍ Baloun Jan, Jeřáb Jan, Vošahlík Marek KOMISAŘ Paulík Robert

POČET DIVÁKŮ 613 Hráč utkání: Carlson Klinton

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Gratuluji k vítězství. My jsme toto utkání v podstatě prohráli vstupy do obou poločasů. Dotahovali jsme ztrátu v první půlce deset bodů, ve druhé půlce dokonce patnáct bodů. To stojí velkou spoustu sil. V naší úzké rotaci to bohužel bylo cítit v závěru, kdy jsme to nezvládli. I tak jsme díky zmíněným neproměněným trestným hodům Ondry Šišky měli možnost utkání rozhodnout ve zbývajících osmi vteřinách. Ač se to zdá neuvěřitelné, tak jsme měli mínus patnáct, kluci zabojovali, hala se probudila. Atmosféra byla vynikající, hnala kluky dopředu. V prodloužení to bylo bohužel o disciplíně.Všechno se zlomilo v okamžiku, kdy si AJ udělal pátý faul a Adam Číž toto utkání nezvládl mentálně a propadl. Úsek bez AJ jsme prohráli asi 4:15. Na závěr bych chtěl poděkovat divákům, že vytvořili výborné domácí prostředí,  zasloužili si vidět vítězství Kolína.

Petr Šafarčík (hráč BC GEOSAN Kolín) Problémem tohoto utkání byly vstupy do utkání. Jakmile se dostaneme do toho manka,tak ta naše užší rotace vydá velké množství sil (minimálně mluvím sám za sebe) na návrat do utkání. V Kolíně je to o něco lehčí, protože nás ženou diváci a ty nohy jedou trošku lépe. A pak, když už se hraje prodloužení, tak je to o detailech a my jsme to prostě nezvládli svoji vlastní nedisciplinovaností.Je to škoda, protože některé pasáže v zápase máme velmi slušné a toto pak ty naše výkonu sráží.

Pavel Budínský (trenér BK Armex Děčín) Pro diváky to bylo velmi zajímavé a pěkné utkání. My jsme v poslední době takováto utkání prohrávali, a o to více jsme rádi, že jsme dnes vyhráli. Hrálo se do prodloužení. Za mě měli jsme dobrý vstup do utkání. Dokud jsme mohli hrát rychle dopředu a hra plynule, tak jsme byli v té naší hře, kterou jsme chtěli se prezentovat. V pasážích, když se hra z různých důvodů zpomalila nebo nás zpomalil Kolín, tím, že třeba hrál zónovou obranu, tak jsme ve hře 5 na 5 měli potíže s exekucí střel nebo s nějakou lepší spoluprací. Kolín se snažil bránit vymezené území velmi dobře. Když jsme vedli o 12 bodů,tak jsme výrazně polevili, měli jsme možnost jít do přečíslení 5 na 4 nebo 4 na 3. Měli jsme pocit, že soupeř už nemůže. To jsme nezvládli, měli jsme přitom přečíslení lépe zakončovat nebo chodit si pro fauly. Nic z toho jsme neudělali a domácí díky Waltonovi, který tam najížděl a rozbíjel obranu, díky Šafarčíkovi a i díky publiku, které se probudilo a dostalo nás pod mentální tlak, tak se Kolín přehoupl přes nás, ale k naší cti slouží to, že jsme se vrátili do hry. Pak už to byla přetahovaná. Pak trochu nešťastná situace, kdy jsme měli na ruce dva trestné hody a Ondra Šiška nedal ani jeden. To ale nevadilo, nakonec se šlo do prodloužení. Tam to vypadalo, že domácí, když vedli o 3 body, tak si tu energii přenesli do prodloužení. My jsme ale zabojovali a nakonec si myslím, že jsme zaslouženě zvítězili. V rozhodující chvíli jsme dvakrát dobře ubránili a následně skórovali. Zápas hodnotím jako skvělý ve skvělé atmosféře i s emocemi.

Robert Landa (hráč BK Armex Děčín) Těžko něco doplnit. Za mě to byl krásný zápas i z palubovky ve výborné atmosféře tady v Kolíně. Jsem rád že Kolín tuto soutěž hraje a že má tak pěkně opravenou halu. Jsem rád, že jsme vyhráli toto prodloužení a že já jsem mohl být na ploše a užívat si takové zápasy ze hřiště. Děkuji za pěkný zápas.