SLUNETA Ústí nad Labem - BC GEOSAN Kolín 73:63

20/4/2022

Medvědi na hraně čtvrtfinálového propadliště

Ústí nad Labem   -   Kolín   3:1

Do velmi těžké situace se dostali kolínští Medvědi. Ani ve druhém utkání na severu Čech nedokázali zvítězit a ve čtvrtfinálové sérii Kooperativa NBL už ztrácí na svého soupeře dvě výhry. Medvědi opět předvedli bojovný výkon, znovu svého soupeře přeskákali (Pavol Lošonský a Jakub Petráš dohromady 14 útočných doskoků), vytvořili si mnohem víc zakončení, ale v něm selhali. Tři čtvrtiny drželi naději na úspěch, jenže ta jim v závěrečné desetiminutovce proklouzla mezi prsty. V sobotu na domácí palubovce GEOSAN arény budou odvracet postupový mečbol. A proti Ústí, které se dostalo na vítěznou vlnu to budou mít setsakramentsky těžké.

Kolínští trenéři, ve snaze něco změnit, naordinovali svým svěřencům zónovou taktiku, která dlouho slavila úspěch. Medvědi, podle sestavy na palubovce, míchali obranou a drželi domácí v odstupu. Téměř celou první čtvrtinu byli vpředu. Trpělivou hrou si počkali na své šance a dobrým pohybem v obraně nenechávali domácím prostor k zakončení. Škoda, že si nepohlídali závěrečnou akci ústeckých a s klaksonem inkasovali (21:24). I ve druhé části pokračovala nesmlouvavá sportovní bitva o každou píď palubovky. Skóre bylo celou dobu vyrovnané, ale mírně navrch měli přece jen Medvědi.  Bohužel jim ale nebylo nakloněno ani štěstí. Několikrát měli šanci odpoutat se do trháku, ale ve chvíli, kdy to nejvíc potřebovali, nepadla jim volná trojka, nebo nedokázali urvat body z pod koše. Stav v poločase nic nenaznačoval (36:37).

Boj o každý míč, o každý koš, o každý doskok pokračoval i ve druhé půli. Vedení se několikrát naklonilo hned na jednu, hned na druhou stranu, ale žádný z týmů si nedokázal vypracovat třeba jen sebemenší náskok. Až ke konci čtvrtiny zaznamenali Medvědi dva důležité zisky v obraně a Róbert Rožánek dvakrát vyzval své spoluhráče k zakončení (47:50). K jejich smůle se z vedení dlouho neradovali. Hned v začátku poslední čtvrtiny ústečtí dvěma trojkami skóre otočili (53:50). Pavol Lošonský a Adam Číž ještě stihli vyrovnat (55:55), ale následující pětiminutovku vyhráli domácí 15:4 a to bylo pro konečný výsledek určující (70:59). Útoky Medvědů byly v těchto okamžicích pomalé, těžkopádné a bez nápadu. Domácí dobře bránili a pod kolínským košem dokázali zužitkovat několik chybiček, které jim Medvědi nabídli. V pravou chvíli si pomohli trojkami a to bylo to, co Medvědům chybělo. Závěr, i přes kolínský agresivní pres, domácí opět zvládli (73:63). Škoda. Medvědi nebyli horším týmem, ale výhra zůstala v rukou ústeckých.

Rozehrávač Medvědů Róbert Rožánek k tomu řekl, : „Oba týmy šly v tomto zápase na dno svých sil. Bojovalo se o každý míč, proto tak nízké skóre. Opět nám nepadly trojky, které jsou naše největší zbraň. Zbývá se už jen nevzdávat a věřit, že sérii ještě otočíme.

Jak řekl „Róži“, ještě není konec. Medvědi musí zmobilizovat všechny síly a v sobotu 23.4. od 17:45 udělat maximum pro to, aby čtvrtfinálová série neskončila.

Budou k tomu samozřejmě potřebovat i všechny ruce a hlasivky svých fanoušků. Přijďte je prosím povzbudit.

Body Ústí: Pecka Ladislav 21, Spencer Delano 18, Autrey Lamb 13, Johnson Delvon 8, Svejcar Spencer  8, Fait Dalibor 5, Gabriel Jan 0, Haiblík Johan 0, Joseph Kaleb Alejandro 0, Karlovský Jan 0, Wiesner Matěj 0

Body Kolín: Číž Adam 15, Lošonský Pavol 13 (7 doskoků), Petráš Jakub 13 (14 doskoků), Mareš Michal 9 (7 doskoků), Jelínek Jiří 7 (5 doskoků), Martin 2, Novotný Filip 2, Rožánek Robert 2, Dlugoš Theodor 0, Křivánek Jan 0, Merta Tomáš 0, Novák Pavel 0

STŘELBA 3B. 32/10:29/6 STŘELBA 2B. 31/19:40/16 TH 8/5:16/13 doskoky 37:48 CHYBY 17:18

ROZHODČÍ Matějek Ivor, Scholze Michal, Kurz Vlastimil KOMISAŘ Andrle Petr POČET DIVÁKŮ 1030