Medvědi vyfasovali v Opavě nepěkný výprask.

10/5/2021

Tohle se nepovedlo, zapomeňte! První semifinálové utkání Kooperativa NBL jasně ovládli domácí hráči. Medvědi moc dobře věděli, co je v Opavě čeká a připravovali se na to. Ale na palubovce se to vůbec neprojevilo. Zatímco domácí nastoupili k semifinálovému zápasu, Medvědi si přijeli zahrát pouťový přáteláček. Tak to totiž od začátku vypadalo. A pro kolínské fanoušky to nebyla pěkná podívaná.

Opavští byli od úvodního rozskoku mnohem energičtější, dravější, důraznější a důslednější ve všech činnostech. Obrana neprostupná, útok nápaditý, pohyb neustálý. Medvědi ne a ne z toho opavského kolotoče sesednout. V útoku si sice dokázali vypracovat příležitosti ke skórování, dokázali se útočným doskokem dopracovat ke druhým šancím, ale proměnit je nedokázali. Jako by ani oběd nebyl z nejvydatnějších, většina kolínských střel končila na přední obroučce. To domácí své šance dokázali s lehkostí proměňovat. A Medvědi tomu většinou jen přihlíželi. Začátek byl pro Kolín jako ze špatného snu. Za dvě a půl minuty nedali ani bod (11:0). A opavský rychlík nestavěl. Domácí dál drtili Kolín sebevědomým výkonem. Byla to pro Medvědy čtvrtina hrůzy (24:8). Do druhé části vstoupili domácí hráči poněkud uspokojeni a Medvědi toho dokázali využít. Konečně našli střelecký klid a také v obraně byli úspěšnější. Náskok domácích se začal pomalu snižovat. V sedmnácté minutě trefil Jirka Jelínek první kolínskou trojku, aby ho vzápětí napodobili Lee Skinner a Devante Wallace (34:27). Bohužel to bylo poslední kolínské nadechnutí. Ačkoliv dokázali opavské útoky ubránit, sami se bodově neprosadili a nepodařilo se jim rozdíl ve skóre ještě více zmenšit. Domácí si hned uvědomili, že nemohou moc polevit a opět zabrali. Naštěstí pro Kolín ale nehráli až do poslední vteřiny. Poté, co se opájeli povedenou akcí pět vteřin před koncem, zapomněli na Honzu Křivánka a ten je s klaksonem ztrestal dalekonosným projektilem z vlastní poloviny. Vykřesal tím pro Kolín jiskřičku naděje (41:30).

Tu ovšem domácí rázně sfoukli hned na začátku třetí čtvrtiny. Šňůrou 9:0 nenechali nikoho na pochybách o tom, kdo v utkání zvítězí. Za čtyři minuty si vybudovali dvacetibodový náskok (53:32) a v kvapíkovém tempu směřovali k jasné výhře. Liché čtvrtiny se Kolínu opravdu nevydařily. Po třiceti minutách se utkání dohrávalo jen z povinnosti (72:41). Oba trenéři dali volno svým stěžejním hráčům, a poslední desetiminutovka už byla jen o tom, zda se Medvědům podaří aspoň trochu napravit dojem ze zpackaného zápasu, a získat sebevědomí do druhého pokračování série. To první se zdařilo především zásluhou neúnavného bojovníka Jakuba Petráše (86:61). Zda se povedlo i to druhé, můžeme vidět hned v pondělí 10.5. od 15:15 před kamerami České televize. Držme Medvědům pěsti, aby nalezli důvěru ve vlastní síly a schopnosti a byli ve druhém semifinálovém utkání Opavě vyrovnanějším soupeřem.

Body Kolína : Petráš 13 (8 doskoků), Jelínek 12, Skinner 11, Wallace 7, Pekárek 6, Křivánek 5, Dlugoš 3, Machač 2, Novotný 2,