BC GEOSAN KOLÍN - BASKET FIO BANKA J. HRADEC 94:77

27/3/2018

Medvědi se po delší době opět představili na domácí palubovce a soupeřem jim byl nevyzpytatelný tým Jindřichova Hradce. I když hráči od Vajgaru zvítězili v tomto ročníku pouze jednou, doma se Svitavami, nesměli naši hráči nic podcenit.

Prakticky celý první poločas se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Nejvyšší rozdíl ve skóre byl 5 bodů ve prospěch obou týmů. Do šaten odcházeli s jednobodovým vedením hostující hráči.

Třetí čtvrtinu zahájili lépe Medvědi, kteří šli do mírného vedení, ale při jednom ze soubojů přišli o jednoho z klíčových hráčů. Rozehrávač Šafarčík se nešťastně udeřil hlavou o palubovku a byl převezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Tato situace jakoby stmelila kolínský tým, který začal šlapat jako “švýcarské hodinky” a brzy se dostal do dvouciferného vedení, které si již do konce utkání zkušeně pohlídal. V závěru utkání dostal šanci i kolínský odchovanec Filip Zahradníček a i on se zapsal do listiny střelců.

Rudolf Jugo (asistent trenéra Basket Fio Banka Jindřichův Hradec): Můj tým věřil, že  není potřeba hrát oba poločasy. To není první zápas, kdy vedeme v prvním poločase a když se po poločase vrátíme ze šatny, tak předvádíme rozdílný basketbal. Ve druhém poločase jsme obdrželi padesát bodů a to je pak velmi obtížné vyhrát jakýkoliv zápas. Celou sezónu nás provází myšlenka na baráž. Baráž pro nás jsou nejdůležitější zápasy v sezóně. Jestliže chceme uspět v baráži, tak musíme porozumět chybám, které dlouhodobě děláme ve druhých poločasech. Na závěr gratuluji trenéru Kolína k dobře odvedené práci.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín):  Děkujeme za gratulaci. Viděli jste, v jaké jsme hráli sestavě, a proto je dnešní vítězství vítězstvím vůle. Spousta hráčů bylo nemocných, Adam Číž hrál s virózou, Michal Vocetka vůbec netrénoval, Pavel Harčár viróza a Bratčenkov s Horákem mají zraněná kolena. Ale to vůbec neomlouvá vstup našeho družstva do utkání. Veškerá taktika šla stranou, hráči podlehli dojmu, že po dvou prohraných utkáních v koncovkách se silnějšími soupeři, půjde vše samo. O to ale nešlo. Po poločasové bouřce hráči pochopili, o co vůbec hrajeme my a o co hraje soupeř. Jsem rád, že to pochopili a že ukázali, proč bojujeme o play-off. Nakonec chceme poděkovat fanouškům za podporu a popřát Pecovi (Petr Šafarčík), aby se po tom nešťastném pádu na palubovku brzy uzdravil.

Lee Skinner (hráč BC GEOSAN Kolín): Tak jak říkal trenér, máme v týmu několik nemocných a zraněných. Byl to pro nás těžký zápas, hlavně v prvním poločase. Ve druhém poločase jsme se ale vrátili do hry. Měli jsme větší energii, zlepšili jsme rotaci a obranu. Byla to důležitá výhra pro udržení šance na postup do play-off a také se pokusíme  do play-off ještě postoupit.

Vojtěch Novák (hráč Basket Fio Banka Jindřichův Hradec):  Gratuluji Kolínu k vítězství. Více ke komentářům nemám co dodat, prostě jsme ve druhém poločase špatně bránili.

Body Kolín: Skinner Lee Edward 34, Šafarčík Petr 13, Bakić Bojan 12, Machač David 10, Číž Adam 9, Pajović Miloš 8, Vocetka Michal 4, Dokoupil Petr 2, Zahradníček Filip 2, Bratčenkov Vojtěch 0

Body JH: Petric Ratko 24, Stegbauer Lukáš 14, Bašta Martin 12, Sinadinović-Stojilković Edi 10, Upchurch DeAndre Lindell 9, Fait Dalibor 8, Dlugoš Theodor 0, Kantůrek Lukáš 0, Novák Vojtěch 0, Šoula Jiří 0

STŘELBA 3B. 18/4:22/9, STŘELBA 2B. 51/30:33/20, TH 29/22:13/10, doskoky 33:33, CHYBY 14:26, ROZHODČÍ Matějek Ivor, Salvetr Rudolf, Pokorný Štěpán, KOMISAŘ Zachara Ivan, POČET DIVÁKŮ 550

Hráč utkání: Skinner Lee Edward