Aktuality

mmcité+ Brno - BC GEOSAN Kolín 71:82

18/3/2018
Aktuality

K poslednímu zápasu první poloviny skupiny A2 se naši hráči vydali třetí březnovou neděli do Brna. V jihomoravské metropoli se představili již v základní části a to hned v 1. kole před kamerami České televize. Pro náš tým skončil tento zápas neslavně, kdy prakticky celou dobu vedl, ale v posledních minutách dokázali domácí zápas zvrátit a zvítězit o 3 body. S o to větší motivací přicestovali Medvědi do krásné haly v Brně-Bohunicích a chtěli se do polabí vracet s plným ziskem dvou bodů.

Vstup do utkání patřil houževnatě hrajícím kolínským hráčům, kteří hráli velmi kolektivně a trestali každou chybu či zaváhání domácích. Prakticky již v první čtvrtině, kterou vyhráli 26:15 se rozhodlo o vítězi. Zbylých 30 minut se hrál již vyrovnaný zápas, ovšem pohodlné desetibodové vedení si náš tým udržoval bez problémů po celý zápas. Brno si tak připsalo porážku číslo 19 v tomto ročníku Kooperativa NBL. Naopak náš tým oslavil třetí vítězství v řadě a s celkovou bilancí 13 výher a 14 porážek mu patří 2. místo ve skupině A2, tedy 8. místo v dlouhodobé soutěži.

 

Pavel Beneš, trenér týmu BC Geosan Kolín: „Dnes to bylo vidět, utkání bylo soubojem dvou týmů, které byly unavené, protože obě družstva hrála v pondělí a ve středu, k tomu Brno cestovalo, takže místy to nasazení v utkání nebylo takové. My jsme samozřejmě rádi, že jsme tady vyhráli, protože jsme se na to připravovali poctivě, potřebovali jsme tu výhru v boji o play-off a kluci zvládli to, co jsme si řekli, nenechali jednoduché střely Brnu, které má velmi dobrou ofenzivní sílu jak z velké vzdálenosti, tak zpod koše.“

Petr Šafarčík, hráč týmu BC Geosan Kolín: „Ten zápas neměl hlavně v úvodu náboj, a i když my jsme v tom nějak nepřevyšovali domácí, tak jsme toho dokázali využít a ten největší bodový rozdíl jsme si vytvořili právě v první čtvrtině a v prvním poločase, kdy jsme i na to, že se nám dneska vůbec nedařila tříbodová střelba, dali skoro 50 bodů, což bylo hodně důležité. Já mám dneska radost hlavně z obrany, protože dneska jsme to plnili na 100 % připravovali jsme se na Barryho, na Primorace a tyto silné individuality.“

Dejan Jakara, trenér týmu mmcité+ Brno: „Začali jsme velmi špatně, stejně jako v utkání v Praze. Hráli jsme bez energie, potom jsme hru sice zlepšili, ale za celou dobu se nám nepodařilo dotáhnout soupeře, který byl stále o krok napřed. Příčinou může být to, že jsme v posledních dnech odehráli opravdu velké množství zápasů.“

Zurab Kereselidze, hráč týmu mmcité+ Brno: „Jak už zaznělo, opět jsme zaspali první čtvrtinu, kde si hosté vybudovali náskok 11 bodů, a i když jsme se snažili ten jejich náskok stáhnout, tak se to celý zápas pohybovalo mezi 10 a 15 body. I když se jim nedařila tříbodová střelba, tak nás hrozně přeskákali na doskoku, hlavně teda Skinner, a měli hrozně moc second chance points.“

 

Body Brno: Radulović Aleksandar 14, Barry Canyon Shane 13, Lelić Dorde 12, Smith Kentwan 12, Kereselidze Zurab 7, Tomanec Jan 7, Primorac Mladen 6, Hrabovský Marián 0, Jedovnický Michal 0, Kozina Jan 0, Vašát Viktor 0, Vyroubal Martin 0

Body Kolín: Skinner Lee Edward 30, Šafarčík Petr 12, Číž Adam 10, Pajović Miloš 10, Machač David 8, Vocetka Michal 6, Bakić Bojan 3, Dokoupil Petr 3, Bratčenkov Vojtěch 0, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0

STŘELBA 3B. 14/5:14/2 STŘELBA 2B. 42/19:46/31 TH 20/18:22/14 doskoky 24:40 CHYBY 23:23 ROZHODČÍ Kec Jakub, Lukeš Václav, Znamínko Petr KOMISAŘ Latík Zdeněk POČET DIVÁKŮ 143

Pozvánky
Streetball
19. ročník Streetball cup a Dětský den Kolín
15/6/2019
|
09:00 - 16:00
Vodní svět Kolín
Nejnovější videa najdete na našem YouTube!
YOUTUBE KANÁL
Kooperativa NBL
 • #
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • Tým
 • ČEZ Basketball Nymburk
 • BK JIP Pardubice
 • BK ARMEX Děčín
 • BK Opava
 • BC GEOSAN Kolín
 • USK Praha
 • SLUNETA Ústí nad Labem
 • Orli Prostějov
 • BK Lions Jindřichův Hradec
 • DEKSTONE Tuři Svitavy
 • NH Ostrava
 • mmcité Brno
 • Z
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • B
 • 39
 • 33
 • 31
 • 27
 • 27
 • 26
 • 22
 • 22
 • 21
 • 18
 • 12
 • 9
Kooperativa NBL
Generální partner
Titulární partner
Kooperativa Faktor
Podporuje nás