BC GEOSAN Kolín - USK Praha 91:85 p.p.

14/3/2018

Ke druhému utkání ve třech dnech nastoupili kolínští Medvědi na domácí palubovce v Geosan Aréně a soupeřem jim byly pražské Sovy, tedy přímý soupeř v boji o play-off.

Medvědi začali zápas přímo velkolepě a svou pestrou a houževnatou hrou postupně navyšovali svůj náskok. Velkou zásluhu na tom měla i výborná úspěšnost střelby za 3 body. Do poločasu, který domácí ovládli poměrem 54:38, našlo svůj cíl hned 9 střel ze 13.

Ve druhém poločase utkání jsme ještě za stavu 65:50, který svítil na tabuli po 25 minutách, věřili, že zápas máme pevně ve svých rukou, ale bohužel, zdání v tuto chvíli klamalo. Pražané sáhli ke změně obrany a našemu týmu jakoby se vytratila veškerá lehkost, s jakou do té doby hrál. Výsledkem stíhající jízdy USK byl stav 83:83 po 40 odehraných minutách a diváky v Geosan Aréně čekal přídavek v podobě pětiminutového prodloužení.

V tento okamžik se naštěstí ukázala zkušenost našich hráčů a také se na naší stranu přiklonilo štěstí. Tým USK Praha zahodil hned 4 trestné hody a celkem zapsal v prodloužení jen 2 body. Naopak Medvědi trestnými hody nepohrdli a hráč utkání Bojan Bakić čtyřmi zásahy napsal pomyslnou tečku za dalším nervy drásajícím utkáním  ve skupině A2.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Pro nás bylo toto utkání důležité pro zachování naděje na postup ze skupiny A2 do play-off. USK je přímý soupeř o tato postupová místa. My jsme za posledních deset dnů v podstatě nehráli vůbec pět na pět, měli jsme velkou marodku. V pondělí jsme měli těžké utkání v Jindřichově Hradci a včera to trénovat moc nešlo, protože jsme v pondělí přijeli hodně pozdě. Za dnešní vítězství jsme dnes hrozně rádi. I když jsme dnes byli 25 minut výrazně lepším družstvem, tak nakonec se dá říci, že vyhrálo šťastnější družstvo. Velmi nás zaskočila zónová obrana s přebíráním, kdy jsme nebyli schopni si půjčit míč z ruky a vrátili jsme se do toho stereotypu, který předvádíme ve druhých poločasech. Vedeme o šestnáct bodů, pak přestanou hrát hráči kolektivně a začnou to strhávat sami na sebe a ono se to úplně nedaří. Druhým faktorem bylo to, že z 35 obranných doskoků jsme získali pouhých 8 bodů z rychlých protiútoků. Je vidět, že hráčům došli síly, jak po té nemoci a po pondělním utkání.

Bojan Bakić (hráč BC GEOSAN Kolín): Dnes jsme se hodně snažili. Věděli jsme, že pro tým USK to bude hodně těžké utkání, protože hráli v poslední době hodně. Byl to dobrý zápas. Budeme pokračovat dále a uvidíme, jak nám to půjde v příštím zápase v Brně. Musíme bojovat, protože stále máme šanci na play-off. Chtěl bych poděkovat za podporu fanoušků, protože bez ní bychom dnes nenašli dostatek sil na vítězství v prodloužení.

Christianos Chougkaz (trenér USK Praha): Věděli jsme, že to bude těžké utkání.  Bylo to naše třetí utkání v posledních pěti dnech a je těžké hledat dobrý herní rytmus od začátku utkání. Začali jsme velmi špatně. Ztratili jsme koncentraci v obraně a poločas jsme prohráli o šestnáct bodů. Ve druhém poločase jsme odvedli dobrou práci v obraně, vyvíjeli jsme dobrý tlak na míč, tím že jsme měnili obranný systém. Ztratili jsme spoustu doskoků zvláště na konci zápasu a dovolili jsme Kolínu skórovat z druhých šancí. Minuli jsme důležitých deset trestných hodů. Celkově jsme to měli 9 / 19. Tyto dva faktory byly klíčem k dnešní prohře.

Michal Mareš (hráč USK Praha): V prvním poločase jsme nedokázali ubránit domácí střelce. Nechávali jsme jim volné střelecké pozice, ze kterých skórovali. Ve druhém poločase se to otočilo. Začali jsme hrát zónovou obranu, začali jsme přebírat a domácí nevěděli co na to hrát. Kleslo jim procento střelby. Celou sezónu máme problém s trestnými hody a to se dnes ukázalo zejména v prodloužení. A to rozhodlo.

Body Kolín: Vocetka Michal 18, Bakić Bojan 16, Skinner Lee Edward 16, Dokoupil Petr 11, Machač David 11, Číž Adam 9, Pajović Miloš 7, Šafarčík Petr 2, Horák Ladislav 1, Bratčenkov Vojtěch 0, Harčár Pavel 0, Zahradníček Filip 0

Body USK: Bookert Devon 25, Mareš Michal 19, Tůma Jakub 10, Křivánek Jan 9, Sehnal Ondřej 8, Madsen Alexander 7, Raines Cadarian 3, Petružela Filip 2, Štěrba Jan 2, Žikla David 0

STŘELBA 3B. 24/12:26/12 STŘELBA 2B. 35/18:40/20 TH 25/19:19/9 doskoky 45:26 CHYBY   24:22 ROZHODČÍ Vyklický Robert, Pokorný Štěpán, Karafiát Kamil KOMISAŘ Zachara Ivan POČET DIVÁKŮ 550 Hráč utkání  Bojan Bakić

Fotogalerie autor: Adam Hruška ...zde