Kolín doma nepřerušil sérii porážek

22/4/2021

BC GEOSAN Kolín - Sluneta Ústí n.Labem 90:96 p.p.

Pětačtyřicet minut se rvali o vítězství, ale nakonec jim zbyly prázdné ruce. Medvědi podali v utkání 7. kola nadstavby A1 Kooperativa NBL mnohem lepší výkon než v předchozích zápasech. Přesto výhru nemají. Kromě smutku z porážky v nich ještě zůstane pocit, že proti osmi se hraje těžko. Jistě, jedná se o subjektivní kolínský pohled, ale triu arbitrů se tento zápas vůbec nevydařil a GEOSAN aréna se co chvíli nestačila divit. Navíc v závěru přišly dvě situace, jež měly na konečném výsledku výrazný podíl. I tak měli Medvědi duel dovést do vítězného konce. V jeho průběhu vedli patnáctibodovým rozdílem. Jenže v poslední části se jim vytratil útočný apetit. Díky tomu se na ně hráči Slunety Ústí nad Labem dotáhli a v prodloužení už byli sebevědomější. Alespoň jedna dobrá zpráva pro Kolín. Marodka se mu začíná vyprazdňovat, tak snad je to předzvěst světlejších zítřků.

Medvědi nastoupili s velkým odhodláním konečně utnout nepříznivou sérii. S vědomím širší rotace, než kterou měli v předchozích zápasech, nešetřili pohybem. Úvod utkání přinesl zajímavou statistiku. První tři úspěšné střely na každé straně byly trojkové. Když k tomu Medvědi přidali i další dvojkové zakončení a v poslední vteřině trojku s klaksonem, vypadalo to pro ně nadějně (25:20). Ještě chvíli po začátku druhé čtvrtiny byli nahoře (29:22), ale Sluneta se dostala do vyšších obrátek a překlopila tím vývoj pro sebe (31:32). Nastala několikaminutová přetahovaná, ze které opět vyšli lépe hosté (38:42). Dobře zvolený kolínský oddechový čas a bojovnost Medvědů pod soupeřovým košem se podílely na dalším obratu (45:44). Škoda, že tentokrát se závěrečná střela neujala.

Start do druhé půle se chvíli nesl ve vyrovnaném duchu, ale pak se Medvědi rozjeli (57:50). Nezastavil je ani ústecký time-out a v těchto minutách byli vládci palubovky (66:51). Druhý oddechový čas hostí měl již vyšší účinnost. Medvědi vypadli z tempa a hosté se ve skóre výrazně přiblížili (70:61). Znovu měl Kolín výhodu posledního útoku, ale ani tentokrát úspěšný nebyl. Naopak Pandám odmazávání náskoku dodalo energii i pro úvod čtvrté čtvrtiny. Medvědi to poznali především na ústecké obraně. Dvakrát jim bylo čtyřiadvacet vteřin na útok málo. Defenzíva Ústí pracovala velmi dobře. Medvědy to pod košem bolelo, nikomu se tam nechtělo. A ostřelování z dálky přineslo úspěch jen velmi výjimečně (76:73). Několikrát se Medvědi zachránili šťastným zakončením, ale přesto postupně o svůj náskok přicházeli. Do koncovky šli jen s plusem dvou bodů (83:81). A drama bylo na světě. Bohužel hlavní roli na sebe nevzali hráči. Dvanáct vteřin před koncem základní hrací doby, v ústeckém útoku, se hostující rozehrávač rozbil o kolínskou obranu, upadl na zem a upustil míč, který se kutálel do rukou Medvědů. Zákrok, nad kterým se sudí v průběhu duelu ani nepozastavovali, teď  k údivu všech pískli jako faul. Z následné akce si bohužel Medvědi nepohlídali útočný doskok a to je poslalo do prodloužení (83:83). Sice měli k dispozici ještě sedm vteřin, ale štěstí na střely s klaksonem si vybrali už v první čtvrtině.

Začátek prodloužení byl stejně vyrovnaný jako celý zápas. Bylo jasné, že rozhodnou maličkosti. Nebo někdo jiný? Dvě minuty před koncem pětiminutové prodloužené byli Medvědi o bod vpředu (88:87). Ústí nepřesně zakončilo, ale jejich pivot odpinkl míč směrem k půlce. Jeho spoluhráč evidentně při zahrání míče celou nohou stoupl na vlastní polovinu, jenže rozhodčí stojící asi metr od této situace nepochopitelně nic neviděl. A tak místo míče pro Medvědy následoval kolínský faul a ústecké šestky. Medvědi v sobě nepřekonali tu donebevolající křivdu. Sice se rychlými zakončeními za tři snažili zápas zvrátit, ale jejich pokusy teď již postrádaly přesnost. Taktické fauly Ústí trestalo úspěšnými trestnými hody a těmi tuto dramatickou podívanou rozhodlo (90:96). Medvědi se nemusí za svůj výkon stydět. Jen body jim za to nikdo nedá.

fcr

Body Kolín: Číž 23, Boškovič 17 (7 doskoků), Goga 11, Halada 10, Stegbauer 9 (7 doskoků), Veljkovič 9 (12 doskoků), Novotný 6 (6 doskoků), Novák 5 (5 doskoků), Merta Tomáš 0, Štěpán Dominik 0

Body Ústí: Autrey Lamb 31, Pecka Ladislav 24, Nábělek Martin 16, Martin Kristopher Tramaine 10, Rowan Maverick  9, Johnson Delvon 4, Haiblík Johan 2, Karlovský Jan 0, Žikla David 0

STŘELBA 3B. 36/11:19/8 STŘELBA 2B. 48/25:48/27 TH 11/7:22/18 doskoky 45:39 CHYBY 24:17