BC GEOSAN KOLÍN - ERA BASKETBALL NYMURK 82: 129

11/4/2021

Nymburk neměl slitování.

V obou utkáních, které v letošní sezóně proti polabskému basketbalovému hegemonovi odehráli, dokázali Medvědi svého soupeře pořádně potrápit. V 6. kole skupiny A1 Kooperativa NBL to ovšem bylo jinak. Vysoce favorizovaný Nymburk jasně ovládl palubovku v Geosan aréně a Medvědi museli přijmout porážku rozdílem třídy. Přitom v posledních zápasech Nymburka nebyla jejich dominance tak výrazná, jenže tentokrát jim cestu k výhře Medvědi hodně usnadnili. Nastoupili totiž bez obrany a byli za to krutě potrestáni.

Medvědi hned od počátku přijali nymburskou útočnou výzvu a nastoupili proti svému soupeři s otevřeným hledím. Jak ukázaly následující minuty, nebyla to ta nejsprávnější volba. Snaha svého soupeře přestřílet, ve stylu NBA, se celkově minula účinkem. Ale zkraje to tak nevypadalo. Medvědi dokázali kontrovat, v čemž vynikal především kapitán Adam Číž (14 bodů za první čtvrtinu). Jenže Nymburk měl v úvodu až nemyslitelně úspěšnou střelbu. Snad prvních deset pokusů neminul. A nebyly to vždy jen lehké střely. Nymburským tam od začátku spadlo vše, co hodili na koš. Ale ani Medvědi se nenechali zahanbit a po prvních deseti minutách nebyl pro ně rozdíl nehratelný (25:33). I v začátku druhé části se Medvědi drželi v dohledu, ale širší nymburská rotace udržovala neustále vysoké tempo hry. A muselo se to projevit. Po další trojce Adama Číže (36:45) přišel zničující trhák hostí. Dvacet jedna bodů v řadě definitivně srazilo poslední zbytky kolínských nadějí (36:66). Hostům narostlo sebevědomí do maximálních výšin a jejich hra dostávala exhibiční parametry (40:68).

Druhou půli načal Nymburk třemi trojkami, aby bylo jasno, kdo je pánem palubovky. A i nadále pokračovali hosté ve své parádní jízdě. Naprosto zastavili domácí spolupráci Adama Číže s Jakubem Petrášem a Medvědi neměli mnoho co nabídnout. Zkusili ještě zónovou obranu, ale na přesně střílející Nymburk to neplatilo. Stovku dostali už do konce třetí čtvrtiny (64:102). Závěrečná část se odehrála jen z povinnosti. Kolín téměř čtyři minuty neskóroval, ale pak se Medvědi přece jen vzepjali proti zápasovému osudu a zabojovali alespoň o slušný počet vstřelených bodů a také o své sebevědomí do dalších utkání (82:129). Prohrou s Nymburkem skupina A1 přece nekončí.

Jirka Jelínek po zápase těžko hledal slova,: „Nymburk teď měl tři zápasy, kdy asi nehráli, co chtěli a k nám přijeli plně koncentrovaní. Od začátku byli lepší a v posledních pěti minutách prvního poločasu nás zlomili. Dali, co chtěli, a když nedali, doskočili si to. Jako vždy se na nás vytáhl Vojtěch Hruban a dal nám hodně bodů. Nemyslím, že by to z naší strany v útoku bylo až zase tak špatné, ale obrana byl naprostý hnus.

Body Kolín: Číž Adam 27, Lošonský Pavol 13, Jelínek Jiří 12, Alston Brandon 6, Petráš Jakub 6, Dlugoš Theodor 5, Křivánek Jan 4, Novotný Filip 4, Mareš Michal 3, Novák Pavel 2, Vacek Lukáš 0

Body Nymburk: Hruban Vojtěch 28, Harding Jerrick 21, Ross Colbey 19, Kovář Luboš 15, Tůma Jakub 14, Gak Gorjok 11, Benda Petr 7, Váňa František 7, Rylich František 5, Routt Logan 2, Kábrt Filip 0, Kříž Martin 0

STŘELBA 3B. 37/10:30/15 STŘELBA 2B. 28/17:51/37 TH 24/18:15/10 doskoky 23:53 CHYBY 21:25

ROZHODČÍ Blahout Petr, Scholze Michal, Ulrych Lukáš KOMISAŘ Hlaváček Pavel POČET DIVÁKŮ 534