Dobrý poločas na výhru v Děčíně nestačil

6/3/2021

BK Armex Děčín - BC GEOSAN Kolín 92:84

Medvědi se oklepali z těžkého sobotního direktu. Nastříleli téměř dvojnásobný počet bodů než proti Nymburku, přesto to na body v děčínské Maroldovce nestačilo. Více než poločas drželi v duelu 3. kola nadstavbové skupiny A1 Kooperativa NBL s Válečníky krok. Bohužel si vybrali na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny slabší chvilku, nechali rozstřílet domácí ostrostřelce a to byl jejich konec. Přesto se ještě silou vůle do koncovky vrátili, ale na víc než porážku o osm bodů se nezmohli. BK ARMEX Děčín zaslouženě zvítězil. Díky třiadvaceti útočným doskokům, které Medvědi domácím povolili, vyprodukovali bojovní Válečníci o třiadvacet střel z pole víc. A to by v tom byl čert, aby se takový rozdíl na skóre neprojevil. Stejně tak sedmnáct ztrát Medvědů je příliš mnoho. Pramenily z únavy, vzhledem k užší rotaci, i z jisté nesehranosti. Kolín, vinou všech možných i nemožných problémů, musí přebudovávat tým uprostřed rozjeté sezóny, a to není zrovna ideální. Do utkání sice již naskočila nová posila, Dino Bistrovič, ale po jednom či dvou trénincích nelze čekat zázraky.

Asi to bylo pro mnohé překvapení, ale Medvědi vstoupili do utkání velmi aktivně. Domácím nějakou dobu trvalo, než seřídili mířidla a toho Medvědi využili k rychlému vedení (2:8). Nedalo se čekat, že to takto vydrží pořád. Hra i skóre se vyrovnaly a obě mužstva se několikrát vystřídala ve vedení. Obrana Kolína se postupem času stala čím dál víc prostupnější a na druhém konci palubovky to Medvědům přestalo padat (18:15). Do druhé čtvrtiny vykročili Medvědi opět s vervou. Brzy otočili vývoj zápasu pro sebe (23:27) a téměř celou desetiminutovku drželi taktovku ve svých rukou. Několikrát se utrhli i do menšího náskoku (28:34), jenže se jim ho nedařilo potvrdit, když to bylo nejvíc potřeba. Válečníci se nadechli a poločasové vedení zachraňovali Medvědi střelou v poslední vteřině (38:39).

Se změnou stran se aktivita, agresivita a chuť vyhrát přestěhovaly na děčínskou stranu. Medvědi ještě chvíli vzdorovali (47:45), ale pak pod tlakem Válečníků vyrobili pár ztrát a to bylo pro Děčín jako živá voda (56:48). Ještě jednou se Medvědi přiblížili na rozdíl jedné trojkové střely (58:55), jenže tu trojku nedali. Naopak se rozvášnili domácí střelci a trefovali se ze všech pozic. Poprvé v zápase byl kolínský odstup dvouciferný (68:57). A vydržel i v konci třetí čtvrtiny (71:59). Domácí se dostali do laufu a vše se jim dařilo. Do poslední části vletěli pěti body v řadě a kolínský trenér musel brát time-out. Zatím to nebylo nic platné. Děčín dál válel (84:64). Sedm minut do konce, domácí na vlně, vypadalo to na další debakl. Ale Medvědi ukázali, že i když jim basketbalové hvězdy nejsou nakloněny, vzdávat se nechtějí. Pomalu začali z náskoku Děčína ukrajovat. Nebyl to žádný razantní obrat, spíše jen takové nenápadné přibližování ve skóre (88:78). Oddechový čas domácích nezabral hned (88:82), ale pak se ukázala síla a zkušenost děčínských opor. Čtyřmi body v řadě odmítli drama a Medvědi už v sobě nenašli sílu na další zteč. Také času bylo pomálu, takže výhra zůstala na severu Čech (92:84).

Body Děčín: Svoboda Matěj 25, Ogundiran Jordan 18, Walton jr. Anthony Lamont 14, Kroutil Filip 11, Štěrba Jan 9, Šturanović Maksim 8, Macháč Petr 4, Pomikálek Tomáš 3, Bobek Lukáš 0, Mach Martin 0, Rozsypal Lukáš 0, Slowiak Tadeáš 0

Body Kolín: Boškovič 18 (7 doskoků), Halada 18, Veljkovič 16 (10 doskoků), Stegbauer 13 (8 doskoků), Novotný 10, Goga 4 (7 asistencí), Novák 3, Bistrovič 2, Merta Tomáš 0, Štěpán Dominik 0

STŘELBA 3B. 33/13:29/12 STŘELBA 2B. 53/23:34/19 TH 11/7:13/10 doskoky 48:38 CHYBY 18:17