Nymburský expres prosvištěl Kolínem

24/2/2021

BC GEOSAN KOLÍN - ERA Basketball Nymburk 43:87

Dlouho by museli hráči kolínských Medvědů pátrat v paměti, kdy naposledy zažili bodově neúspěšný zápas podobný tomu sobotnímu. Asi by vzpomínky sahaly až do mládežnických kategorií. Tým ERA Basketball Nymburk dorazil do GEOSAN arény k duelu 2. kola nadstavbové části A1 Kooperativa NBL posílen úspěšnými vystoupeními v lize i evropském poháru a svou pohodu demonstroval po celých čtyřicet minut. Všech jedenáct hráčů hostí se bodově podílelo na demolici Kolína a jen to potvrdilo šíři a vyrovnanost jeho kádru. Navíc si zřejmě nymburští oblíbili GEOSAN arénu pro trojkovou střelbu. V utkání základní části nasázeli Medvědům osmnáct trojek. Teď to bylo sice o tři projektily méně, ale na Kolín to bohatě stačilo. Medvědi, decimovaní zraněními a nemocemi, stále nemohou najít správný herní rytmus a v utkání výrazně zaostávali úplně ve všem. Pouze počet bloků vyzněl v jejich prospěch. Vše ostatní bylo pod patronací Nymburka, doskoky, asistence, rychlý protiútok, body laviček i druhé šance. Výsledkem toho všeho bylo, že Kolín dostal pořádnou nakládačku.

Pouze prvních pět minut Medvědi svého soupeře stíhali. Dobrou podkošovou prací dokázali sbírat body a obrana jim také vcelku fungovala (9:12). Hostující trenér neustále nabádal své hráče k pohybu, a když ho poslechli, začalo to jít s Medvědy z kopce. Nymburk rozjel na obranné polovině Kolína svůj kolotoč, ze kterého vždy vyplul volný střelec, který se většinou nemýlil. Dobrá obrana hostí působila, že se Medvědi na své body strašlivě nadřeli, ale do konce první desetiminutovky se relativně drželi na dostřel (17:24). Začátek té druhé ale jejich sebemenší šance na úspěch definitivně smazal. Nymburk devíti body v řadě odskočil do jasného vedení (17:33), které do konce zápasu už jen navyšoval. Kolín si vylámal zuby na pevné nymburské obraně, ze které hosté vyráželi do smrtících rychlých protiútoků. Pouhých šest bodů Kolína za celou čtvrtinu nemohlo hosty nijak vyděsit a do šaten šli s pohodovým náskokem (23:45).

Pod dojmem rozhodnutého utkání se odehrával celý druhý poločas. Nymburk nepřipustil jakoukoliv komplikaci a nechal Medvědům i trochu prostoru na své obranné polovině. Ti toho okamžitě využili a chvíli to na palubovce vypadalo vyrovnaně. Pak ovšem hosté dvěmi trojkami opět zatroubili do útoku (32:58) a nezpomalil je ani kolínský time-out. Nymburk v poklidu kontroloval průběh utkání a Kolín k tomu neměl co říci (40:69). Poslední čtvrtina se odehrála již jen z povinnosti. Přesto Medvědi vypili kalich hořkosti až do dna. Tři body za deset minut je opravdu tristní bilance. Naštěstí pro ně hosté usoudili, že není třeba se nějak šponovat a raději pošetřili síly do dalších utkání. Stejně to Medvědi v tomto utkání nepěkně schytali (43:87).

Body Kolín: Bošković Zdravko 11, Veljković Milenko 10 (8 doskoků), Goga Adam 7, Novotný Filip 7, Halada Filip 5, Stegbauer Lukáš 2, Štěpán Dominik 1, Merta Tomáš 0, Novák Pavel 0

Body Nymburk: Sehnal Ondřej 18, Bohačík Jaromír 13, Sanders Nakye 12, Kovář Luboš 9, Bell III Thomas 7, Rylich František 6, Gordon Jitaurious 5, Mathon Sukhmail 5, Novák Dávid 5, Tůma Jakub 5, Kříž Martin 2

STŘELBA 3B. 21/3:39/15 STŘELBA 2B. 23/10:36/18 TH 19/14:10/6 doskoky 26:49 CHYBY 18:17