BC GEOSAN Kolín - NH Ostrava 83:87

4/4/2022

Adam Konvalinka: "Tohle se hodnotí strašně těžce, protože první poločas vypadal, že by to mohlo jít i bez Odomese, který nám dnes chyběl a že to nebude vůbec znát. Někteří hráči se vraceli po zranění a tak dále. Ostrava ve druhé půli dokázala, že do tý šestky asi patří víc, šli si za tím mnohem agresivněji, dobře měnili obrany. Nám se nepodařilo do té jejich zóny nic vymyslet a vytvořit a dneska jsme smutnější. Předkolo play-off na USK Praha, čeká nás příprava, v sobotu do toho zase vletíme a já doufám, že potvrdíme, že jsme ve skupině A1 byli právem a tu serii dovedeme do vítězného konce a pak se postavíme dalšímu týmu, který nás bude čekat ve čtvrtfinále."

Filip Novotný: "Bohužel jsme dnes nezvládli velmi důležité utkání. První poločas jsme odehráli slušně, ale ve druhém nás Ostrava zaskočila zónovou obranou na kterou jsme nenašli recept. Musíme to hodit za hlavu a připravit se na USK Praha. Věřím, že to zvládneme."

Adam Choleva: "Pro nás nesmírně důležitá výhra. Vybojovali jsme si 6. místo, což je víc, než předsezonní cíl. Já jsem rád za kluky, za to, jak celou sezónu bojovali. Ne jen dnes, byť ve 2. čtvrtině a prvních pět minut 3. čtvrtiny jsme hráli vlažně a ne jako zápas s takovou důležitostí. To see pak změnilo, začali jsme bojovat o každý balon, něco nám padlo i zvenku. Dokázali jsme to otočit a je to pro nás obrovské vítězství, teď nás čeká odpočinek a příprava na Děčín před začátkem play-off.

Matej Majerčák: "V první řadě jsem velmi šťastný, že se nám podařilo přímo postoupit do play-off. Před sezónou to asi nikdo nečekal. Dnešním zápasem jsme ukázali, že tou bojovností a spiritem, myslím si, že můžeme hrát s každým. Hlavně takto musíme hrát 40 minut, v poločase v šatně jsme si řekli, že se musíme víc uvolnit, ta důležitost nám svazovala ruce, ale ve druhém poločase jsme se dokázali uvolnit. Ukázali jsme charakter, začali jsme bojovat a zvládli jsme to. Teď máme dost času na přípravu před play-off.

Fotogalerie: zde (autor: David Kratochvíl)

Body Kolín: Číž Adam 16, Petráš Jakub 15, Slavinskas Džiugas 15, Novotný Filip 11, Jelínek Jiří 8, Mareš Michal 7, Lošonský Pavol 4, Šiška Ondřej 4, Dlugoš Theodor 3, Křivánek Jan 0, Novák Pavel 0, Odomes Rashard Marque 0

Body Ostrava: Morgan Malik Julian 23, Mathon Sukhmail 16, Svoboda Michal 15, Majerčák Matej  13, Radukič Alexandar 13, Bohačík Petr 7, Jakel David 0, Janů Matyáš 0, Snopek Matěj 0, Svoboda Štěpán 0, Šmíd Filip 0, Týml Kevin 0

STŘELBA 3B. 33/7:32/9 STŘELBA 2B. 38/21:33/19 TH 25/20:31/22 doskoky 43:42 CHYBY 27:25