BK Armex Děčín - BC GEOSAN Kolín 91:97

16/11/2020

Důležitou výhru dokázali Medvědi vybojovat v 9. kole Kooperativa NBL na palubovce BK ARMEX Děčín. V ofenzivních manévrech byli po většinu času o krůček napřed a i když ve druhé půli děčínští Válečníci několikrát pokukovali po výhře, odmítli jejich snahy ohromnou vůlí a bojovností. Vlastnost, která dříve zdobila domácí borce, se v rozhodujích okamžicích přesunula do kolínských rukou a srdcí. Velmi dobrý kolektivní výkon vyšperkovali Medvědi několika individuálními skvosty. Ačkoliv Děčín celý zápas na rozehře agresivně naháněl Adama Číže, nepustil kolínský dirigent po čtyřicet minut taktovku z ruky a vykouzlil první kariérní triple-double, Filip Novotný si udělal osobák v počtu nastřílených bodů a Jirka Jelínek dokázal, že mu děčínská hala svědčí. A že Jakub Petráš dřel pod oběma koši až do úmoru, už v Kolíně považují za samozřejmost. Nechyběl ani kousek potřebného štěstí a úspěch Medvědů byl na světě. Jeden ze strůjců kolínské výhry, Filip Novotný, to viděl takto : „Věděli jsme, že v Děčíně nás nečeká nic jednoduchého, což se také potvrdilo. Utkání bylo vyrovnané. Na konci nám pomohla zónová obrana a naše úspěšné trojky. Jsme rádi, že si odvážíme cenné vítězství z Děčína.“

Hned od úvodu se do toho pustily oba týmy zhurta. Útok střídal útok a obrany jako by neexistovaly. Diváci si museli libovat, trenéři už asi méně. V trojkové přestřelce byli Medvědi úspěšnější a po sedmi minutách odskočili (12:19). Ale domácí se nevzdali a do konce první čtvrtiny Kolín dorovnali (25:25). Ve druhé části se skóre několikrát přelilo ze strany na stranu, jenže žádný z týmů se nedokázal dostat do uklidňujícího vedení. Až v závěru poločasu opanovali Medvědi rohy děčínské palubovky, odkud nemilosrdně trestali každé pochybení v domácí obraně. Míč putoval rychle z ruky do ruky, vždy až k volnému střelci  a Medvědi byli v těchto chvílích téměř neomylní. Jenže ani domáci se nenechávali zahanbit, takže z toho bylo jen sedmibodové plus (44:51).

Během poločasové pauzy Medvědi asi pozapomněli, co je zdobilo v prvních dvaceti minutách. Sice si nejprve vytvořili největší náskok, jakého jeden z týmů během utkání dosáhl (44:53), jenže pak kolínským střelcům zvlhl prach. Domácí tým přidal na obrátkách a hnán výborným publikem postupně odkrajoval z náskoku. Medvědi se tomu sice bránili, ale přesto byli minutu před koncem třetí čtvrtiny domácí po dlouhé době o bodík vpředu. A v závěru to ještě o další dva umocnili (73:70). Z kolínského pohledu bylo potřeba na tento úsek hry co nejrychleji zapomenout. Medvědům se to povedlo. Do poslední části vyrukovali se zónovou obranou a zastavili domácí nápor. Znovu otočili skóre ve svůj prospěch, a i když Děčín čtyři minuty před koncem stav dorovnal (81:81), projevila se Medvědí vůle po výhře. Několikrát doslova uskákali soupeřovy hráče pod oběma koši a Jirka Jelínek s Filipem Novotným úspěšnými trojkami otupili domácí vzepětí. Třebaže v průběhu utkání nebyla úspěšnost kolínských šestek nijak výstavní, v závěru si na tom Medvědi dali záležet a těžce vydřenou výhru si už nenechali vyrvat z rukou (91:97).

BODY Děčín: Šiška Ondřej 27, Nichols Ty 24, Svoboda Matěj 14, Prahl Brett 11, Kroutil Filip 5, Mach Martin 4, Sertič Filip 4, Žikla David 2, Bobek Lukáš 0, Dodd Damonte 0, Rozsypal Lukáš 0, Vlasák Karel 0

Body Kolín: Novotný Filip 33, Jelínek Jiří 19, Číž Adam 15, Mareš Michal 11, Křivánek Jan 8, Lošonský Pavol 7, Petráš Jakub 4, Dlugoš Theodor 0, Rožánek Robert 0, Thomas Devin Joseph 0

STŘELBA 3B. 31/10:41/16 STŘELBA 2B. 43/23:31/16 TH 20/15:24/17 doskoky 37:47 CHYBY 26:20 ROZHODČÍ Blahout Petr, Salvetr Rudolf, Hartig Lukáš);