BC GEOSAN Kolín - BK Opava 92:81

10/10/2020

Body Kolín: Číž Adam 28, Lošonský Pavol 15, Mareš Michal 12, Jelínek Jiří 11, Novotný Filip 8, Křivánek Jan 6, Petráš Jakub 6, Rožánek Robert 6, Dlugoš Theodor 0, Merta Tomáš 0, Novák Pavel 0, Thomas Devin Joseph 0

Body Opava: Klečka Radim 17, Gniadek Martin 13, Zbránek Filip 12, Šiřina Jakub 8, Slavík Jakub 7, Švandrlík Jan 7, Kouřil Radovan 6, Markusson Mattias 6, Jurečka Luděk 4, Dragoun Rostislav 1, Kvapil Miroslav 0, Páleník Juraj 0

STŘELBA 3B. 33/14:39/14 STŘELBA 2B. 39/19:32/12 TH 18/12:17/15 doskoky 49:35 CHYBY 18:20

ROZHODČÍ Kučírek Martin, Jeřáb Jan, Kovačovič Matej KOMISAŘ Andrle Petr POČET DIVÁKŮ 512

Článek k zápasu naleznete zde

Miroslav Sodoma (trenér BC GEOSAN Kolín):

Za výhru proti velice silné Opavě, kterou považuji za téměř jasného favorita na finále se suverénem v dlouhých letech. Této výhry si opravdu nesmírně vážíme, po minulém zpackaném utkání proti Ústí jsme ukázali, že jsme basketbal nezapomněli hrát, kluci hráli výborně, plni energii jak v útoku ta k v obraně, zastavili jsme jasně nejlepšího doskakovače soutěže, který má 16 doskoků. My jsme ho udrželi na 7 doskocích. Podle mě zajímavé utkání. V 1. poločas byl určitě i hezčí  basketbalově, 2. poločas byl více boj na obou stranách. Ale i tak se hraje a my jsme ten boj nakonec  vyhráli.

Jiří Jelínek (hráč BC GEOSAN Kolín):

My jsme do dnešního zápasu šli s tím, že potřebujeme zastavit Kubu  Šiřinu zaměřenou hlavně na jeho levačku, a odstavit Markussona na rozcestí.  Což se nám doufám povedlo. Markuson jich neměl moc. Věděli jsme, že to dnes bude tvrdé, že bude potřeba více běhat a chtěli jsme více využít toho, že jsme si mysleli, že budou unavení po dlouhé cestě. Přesto dávali těžké trojky, ale myslím si, že jsme se drželi našeho  taktického plánu a povedlo se nám to.

Petr Czudek (trenér BK Opava):

V prvé řadě gratulace Kolínu, který se otřepal ze středeční prohry s Ústím. Dneska předvedl velmi koncentrovaný výkon. Vedený byl  Adam Čížem, který si z nás dělal co chtěl. Byl nejlepší na hřišti, Myslím že byl problém ve všem hlavně hlava, protože jsme podali nejhloupější výkon pode mnou co jsem zde trénoval. Nebyli jsme schopni reagovat na nic, nebyli jsme schopni doskočit na balon, i když jsme byli ve vysoké sestavě. Soupeř hrál velice chytře. My jsme na to nemohli zareagovat. Buďme rádi že ten rozdíl je takový jaký je. Holt jdeme dál, je to poučné, zatím je ta hala tady pro nás prokletá a doufám, že to časem prolomíme.

Radim Klečka (hráč BK Opava):

Měli jsme špatný vstup do zápasu, celý první poločas jsme hořeli v obraně. Dostali jsme přes 50 bodů což je strašně moc. A ve druhé půli jsme si možná drželi půlku na dostřel, ale stejně jako v prvním poločase nás trápila obrana a co nejvíc  tak asi doskok, kdy měli druhé šance, dávali jednoduché koše a ten závěr už jsme hráli buď a nebo. Nějaké pozice jsme měli, ale k tomu v té naši špatné obraně se přidala smůla a Kolín bohužel dneska zaslouženě vyhrál.