BC GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 90:93

9/11/2019

V 8. kole Kooperativa NBL se kolínští basketbalisté opět představili domácímu publiku, tentokrát v souboji s ústeckou Slunetou.

Začátek utkání byl z obou stran poměrně nervózní bitvou. První čtvrtina skončila vítězstvím hostů o 1 bod. Vstup do druhé desetiminutovky již byl zcela v režii domácího týmu, který po 3 minutách vedl 36:26 a extrémně produktivní duo Číž - Igrutinović ho táhlo k navýšení rozdílu ve skóre. Výsledkem bylo poločasové vedení domácích 57:43.

I se začátkem třetí periody se Medvědům dařilo zejména na útočné polovině a po 5 odehraných minutách vedli už o 19 bodů, 72:53. Poté si však  vybrali slabší chvilku, která se nakonec ukázala jako zlomová. Hostující tým zagresivnil obranu a najednou se ze hry domácích vytratila lehkost. Opět projevil syndrom nezdařených koncovek utkání, ve kterých kolínský tým vedl výraznějším rozdílem. Hosté nakonec vyhráli 3. čtvrtinu 18:27 a byli zpátky v zápase. Ještě v prvních minutách posledního dějství se Medvědi odtrhli na dvouciferný rozdíl ve skóre, 82:72. Poté však vzal zápas do svých rukou nestárnoucí Pavel Houška, který trestal každou chybu kolínských hráčů v defenzivě. Výsledkem tak je porážka o 3 body v utkání, ve kterém domácí přes 30 minut tahali za pomyslný delší konec provazu a osud zápasu měli ve svých rukou.

Body Kolín: Igrutinovic Luka 31, Číž Adam 25, Krefft Paweł 11, Vukosavljević Filip 8, Machač David 7, Richardson Benjamin Mark 5, Kolář Martin 3, Brožek Lukáš 0, Granić Vlatko 0, Kačer Daniel 0

Body Ústí: Svejcar Spencer 30, Houška Pavel 19, Šotnar Michal 15, Brown Joshua 8, David Martin 7, Pecka Ladislav 7, Čampara Ljubomir 3, Bažant Lukáš 2, Fait Dalibor 2, Haiblík Johan 0, Karlovský Jan 0, Maděra Jan 0

STŘELBA 3B. 27/13:26/11 STŘELBA 2B. 32/19:36/21 TH 21/13:27/18 doskoky 38:27 CHYBY 22:21 ROZHODČÍ Matějek Ivor, Kurz Vlastimil, Linhart Tomáš KOMISAŘ Zachara Ivan

Hráč utkání: Svejcar Spencer

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Myslím, že to bylo šťastné vítězství soupeře. Viděli jsme dvě rozdílné části utkání. My jsme byli lepší prvních 25 minut, Ústí zbylých patnáct. Za těch patnáct minut, kdy na nás Ústí tlačilo, jsme se dostali do problémů na útočné polovině a zejména jsme vypadli z obranného konceptu. Přestali jsme v podstatě bránit, přistoupili jsme na hru Ústí nahoru - dolů, což nám samozřejmě nevyhovuje, protože naše rotace je užší. A to byl základ toho, čím se utkání otočilo, to bylo těch posledních pět minut třetí čtvrtiny, které jsme prohráli 5-18. Koncovka byla víceméně o štěstí. Musíme si rozebrat druhý poločas a připravit se na příští utkání.“

Adam Číž (rozehrávač BC GEOSAN Kolín): „Zahráli jsme velice slušně po útočné stránce první poločas a vypadalo to, že jsme i celkem slušně bránili. Ve druhém poločase se nám už tolik v útoku nedařilo, to se tak stává, že ne vždy to vydrží. Ale provází nás stále stejný problém s činnostmi na obranné polovině a tím jsme prohráli zápas.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA Ústí): „Jsem moc rád za vítězství a chtěl bych poděkovat klukům za to, co předvedli. Ukázali, že jako tým mají charakter a nevzdali to ani za stavu minus devatenáct. Když jsme se na zápas připravovali, tak jsme věděli, že devadesát procent akcí začíná v rukou Adama Číže nebo Luky Igrutinoviče. Řekli jsme si, ať ti hráči hrají, ať jsou bodoví, ale ať se neostane do hry nikdo jiný. Upřímně ale, když jsem říkal, že mohou být bodoví, tak jsem nemyslel, že nám dají skoro šedesát bodů. Ve druhém poločase dokázal Michal Šotnar svojí agresivitou nabudit nejen ostatní čtyři hráče na palubovce, ale i střídající hráče. Začali jsme tlačit na balon po celém hřišti, Kolín měl problém se dostat do svých „setů“, do standardních situací, které má nacvičené, a to nám velmi pomohlo. Jediné, co mě velmi mrzí, je to, že nejsem schopen protočit víc hráčů, protože někteří stále hrají pod svůj standard. A tak právě ta výhoda, co se týká širší rotace, tam bohužel nebyla. Musíme na tom pracovat dál.“

Spencer Svejcar (křídlo SLUNETA Ústí): „V prvním poločase jsme neměli energii, nebojovali jsme. Zápas se rozhodl ve druhém poločase, zejména díky Michalu Šotnarovi. Dodal nám bojovnost, energii. Byl to bojovný a agresivní zápas, jako každý zápas proti Kolínu.“