Medvědi zaznamenali třetí porážku v řadě.

17/12/2020

Poprvé po návratu na palubovky, způsobeném koronavirovou pauzou, se kolínský basketbalový stroj poněkud zadrhl. Jako by Medvědům trošičku docházel dech. Díky té dlouhé přestávce musí kolínští basketbalisté utkání odehrávat v rychlém sledu za sebou a v jejich užší rotaci se může stát, že jim v rozhodujících okamžicích zápasů síly schází. Domácí vyrukovali s agresivní hrou pod oběma koši a tento způsob hry Medvědům vůbec nevoněl. Dvojková střelba, tak žalostná v Opavě, se poněkud zlepšila, ale tentokrát utkání hráči BC Kolín prohráli na doskoku. S výjimkou Lee Skinnera nedokázali domácím hráčům v podkošovém prostoru konkurovat. Jako kdyby domácí měli nějaký radar pro odraz míče a dopředu věděli, kam bude po jejich neúspěšných střelách směřovat. Poměr 48:28 je až zarážející.

Přitom samotné utkání nezačalo pro Kolín vůbec špatně. Po pěkných akcích i úspěšných trojkových střelách v páté minutě vedli (2:8). Poté však přišly zbytečné ztráty a domácí se dotáhli. Po první čtvrtině bylo skóre téměř vyrovnané (18:16). Stejně vyrovnané bylo i druhé dějství. Oba týmy se několikrát prostřídaly ve vedení a v jeho závěru si Kolín vytvořil menší náskok (26:31). Ten Medvědi udrželi až do poločasu a do šaten se jim šlo o něco lépe než domácím (34:38).

Také začátek druhé půle se kolínským hráčům vydařil. Po trojce Devante Wallace, zisku kapitána Adama Číže a pěkné spolupráci Lee Skinnera s Davidem Machačem svítil na ukazateli stav pro Kolín velmi příznivý (34:43). Byl to nejlepší úsek hry ze strany kolínských. Bohužel pro ně poslední. Domácí se rozhodli obrátit utkání ve svůj prospěch a Medvědi jim v tom nedokázali zabránit. Za dvě minuty bylo srovnáno a dokonanou třináctibodovou šňůrou překlopili domácí vývoj zápasu na svou stranu (47:43). Chvíli se zdálo, že se Kolínu podaří hráče USK zastavit, ale další bodový příděl následoval. Ve dvacáté sedmé minutě to bylo o deset (58:48). Paradoxně, od té chvíle už bylo utkání zase vyrovnané, ale domácí jeho vývoj kontrolovali.  Medvědi se několikrát dokázali přiblížit domácí na dostřel, ale do vedení se nedostali. Srážely je zbytečné ztráty, hodně způsobené výbornou domácí obranou, a také neproměňování střeleckých pokusů z trojkové vzdálenosti. Kolínští hráči se snažili, ale na výhru to tentokrát nebylo. V závěru předvedli Medvědi několik pěkných podkošových akcí, kdy míč putoval pěkně z ruky do ruky, ale na každý Medvědí koš, dokázali hráči USK úspěšně odpovědět. Přestože hosté nepředvedli špatný výkon, domácí byli po většinu utkání lepším týmem a zaslouženě zvítězili (84:76).

Mědvědi teď musí zatnout zuby, sebrat všechny síly a ukončit nepříjemnou sérii. Výsledkovou tabulkou se totiž pomalu propadají. V současnosti jsou ve znamení šestek. Nachází se na šestém místě, s vyrovnanou bilancí šesti výher a šesti porážek. A Kooperativa NBL pro ně i nadále pokračuje v kvapíkovém tempu, 19.12. doma Pardubice, 22.12. taktéž doma Opava, a těsně před Silvestrem 29.12. je čeká utkání v Ostravě. Budeme držet pěsti, aby Medvědi opět naskočili na vítěznou vlnu.

Body Kolína : Wallace 22, Číž 20, Machač 11, Skinner 10 (11 doskoků), Dlugoš 5, Novotný 5, Jelínek 3,