BC GEOSAN Kolín - Sršni Photomate Písek 91:94

11/10/2023

Finiš Medvědů o výhru Písek nepřipravil

Sérii pěti domácích utkání zakončili Medvědi v 6. kole Kooperativa NBL proti nováčkovi soutěže Sršni Photomate Písek. Asi si sami přáli, aby bilance z této šňůry byla lepší než tři výhry a dvě prohry, jenže už je to tak. Navíc GEOSAN aréna byla svědkem první historické výhry Písku v nejvyšší soutěži. Také ji jeho hráči mohli vybojovat někde jinde. Téměř všechny zápasové statistiky měly oba týmy vyrovnané. Medvědům to opět nepadalo z dálky, a ani trestné hody nebyly žádná sláva. Ale tentokrát ještě navíc prohráli na doskoku. V některých fázích střetnutí působili unavenějším dojmem a energický projev hostí s tím ostře kontrastoval. Sice se Medvědi v závěru vzepjali a z mínus šestnácti ještě povstali do dramatické koncovky, jenže Písek asi chtěl tu svou první výhru víc. A od poloviny listopadu téměř do konce prosince čeká Medvědy při odvetách krušné období. Budou mít sérii utkání na palubovkách soupeřů.

Do zápasu vstoupili mnohem lépe hosté. Za minutu (0:5), za další tři (4:11). Teprve poté se dostali ke slovu také Medvědi. Tedy spíše Jamari Smith a Jakub Petráš. Prvních třiadvacet bodů dali sami dva. Samozřejmě s přispěním spoluhráčů, ale teprve v závěru se k nim přidal jednou šestkou Filip Halada. Skóre se několikrát přelilo se strany na stranu, aby se po deseti minutách ustálilo na nerozhodném stavu (24:24). Začátek druhého dějství si Medvědi pohlídali lépe a byli to oni, kdo několikrát nakročil do mírného vedení. Ale Písek pokaždé našel odpověď. Hosté několikrát spustili svůj obávaný pres po kolínském výhozu a čtyřikrát!!! tím Medvědy připravili o míč. Přesto se Kolín tři a půl minuty před půlí utrhl na osm bodů (45:37). Písek však závěr zvládl mnohem lépe. Zvýšenou agresivitou a také dvěmi šťastnými trojkami o desku vývoj skóre dokonale otočil (49:51).

Úvod druhého poločasu byl zpočátku vyrovnaný, ale postupem času hosté přidávali na agresivitě v obraně i útoku a to Medvědům nevonělo. Snažili se píseckých bodově držet, ovšem pomalu ale jistě se hosté začínali vzdalovat (56:64). V závěru už Medvědi, kromě trojky Adama Číže, skórovali pouze z trestných hodů. To Písek si otevřel trojkovou střelnici a s Medvědy bylo zle (64:80). Nabuzení Sršni a sklopené hlavy Medvědů nevěstily nic dobrého. Ale kolínští borci to nevzdali a pustili se od začátku poslední čtvrtiny do stíhací jízdy. V prvních dvou útocích ukrojili ze své ztáty pět bodů a po třech minutách byli téměř na dostřel (77:82). Aktivní hrou nutili písecké k faulům a ti jich brzy měli pět. V dalším pokračování už byli opatrnější a mnoho příležitostí k šestkám Medvědům nedali. Medvědi dál tlačili na pilu. Po trojce Adama Gogy snížili rozdíl na čtyři body (80:84) a pět minut před koncem přišel klíčový moment. Celá hala viděla blok Jamari Smitha, ale sudí byli blíž a odpískali faul. Za následné protesty dostala kolínská lavička technickou chybu a hosté se vymanili z tlaku. V Medvědech chvíli bublala křivda, vypadli z rytmu a písečtí toho využili maximálně (83:91). Medvědi to ani teď nevzdali, jenže jejich trojkové pokusy do koše nepadly a odražené míče nacházely jen ruce hostů. Přesto Adam Číž za tři dvakrát trefil a dal Medvědům naději. Do posledního útoku šli s tříbodovým mankem, ale ta závěrečná trojka v koši neskončila (91:94). Nedá se nic dělat. Písek byl o ty tři body lepší a Medvědi si musí sáhnout do svědomí, kde tento zápas prohospodařili.                                                                                                                                                    fcr

Body Kolín:  Smith Jamari Alayae 30, Novotný Filip 15, Petráš Jakub 14, Číž Adam 13, Halada Filip 8, Štěpán Dominik 4, Goga Adam 3, Novák Pavel 3, Redparth Holden Vasic 1, Husták Adam 0, Stegbauer Lukáš 0

Body Písek: Svoboda Martin 18, Sýkora Vojtěch 16, Novotný Filip 13, Šlechta Petr 12, Skalička Jakub 11, Borovka Štěpán 9, Englický Pavel 8, Šimonek Jakub 5, Kojzar Jakub 2, Černý Pavel 0, Chvála Ondřej 0, Šurý Jakub 0

STŘELBA 3B. 37/11:37/12 STŘELBA 2B. 32/21:38/25 TH 24/16:12/8 doskoky 34:46 CHYBY 16:27