BC GEOSAN Kolín - NH Ostrava 82:89

19/10/2019

V sobotu 19. 10. zavítal do kolínské GEOSAN arény tým trenéra Petera Bálinta, NH Ostrava. Ostravský celek, stejně jako ten náš, stále ještě v nové sezóně, dalo se tak očekávat velmi vyrovnané a dramatické utkání.

Vstup do zápasu patřil Medvědům, kteří se rychle ujali vedení a za stavu 17:11 donutili hostujícího trenéra k prvnímu oddechovému času. Poté se však obraz hry výrazně změnil, ostravský tým zlepšil obranu a v útoku využíval nepozornosti kolínských hráčů. První čtvrtinu tak vyhrála Ostrava o 6 bodů 22:28 poté, co střelu s klaksonem z poloviny hřiště proměnil Petr Bohačík, který byl později vyhlášen hráčem utkání.

Ve druhé desetiminutovce se Medvědům nedařilo v útoku a Ostrava navyšovala své vedení, které bylo po dvaceti minutách osmibodové.

I přes veškerou snahu se domácím ani ve 3. čtvrtině nedařilo dotáhnout náskok Nové Huti, který vzrostl na 11 bodů. Kolínský tým se však nevzdával, ve 4. čtvrtině přepnul na vyšší výkon a trpělivou hrou stahoval rozdíl ve skóre. Ale v době musel hřiště opustit rozehrávač Adam Číž, který si udělal 5. osobní chybu. Domácím jakoby tato situace vzala vítr z plachet a Ostrava si už vítězství pohlídala.

DOMÁCÍ: Igrutinovic Luka 20, Vukosavljević Filip 18, Richardson Benjamin Mark 17, Číž Adam 13, Granić Vlatko 10, Kolář Martin 2, Machač David 2, Brožek Lukáš 0, Kačer Daniel 0, Merta Tomáš 0, Vacek Lukáš 0

HOSTÉ: Bohačík Petr 17, Palenik Juraj 13, Pumprla Radek 13, Holsey Kammeon 12, Šmíd Filip 11, Nábělek Martin 9, Koloničný Jan 7, Newkirk Josh 7,Lukáč Dominik 0, Svoboda Štěpán 0, Týml Kevin 0

STŘELBA 3B. 24/7:19/7, STŘELBA 2B. 47/24:43/26, TH 27/13:20/16, doskoky 39:33, CHYBY 22:25, ROZHODČÍ Kec Jakub, Jeřáb Jan, Ulrych Lukáš, KOMISAŘ Hlaváček Pavel, POČET DIVÁKŮ 592, Hráč utkání: Petr Bohačík

Peter Bálint: Jsme velice rádi, že se nám tu povedlo vyhrát. Toto byl pro nás důležitý a těžký zápas. Věděli jsme, kde je síla Kolína a snažili jsme se ji eliminovat, ne vždy se nám to však podařilo. Nedařil se nám doskok, což nás mohlo v závěru hodně mrzet. Když se Kolín dokázal vrátit do hry,bylo to právě doskokem a přesnými otevřenými střelami, což jsme řekli že nechceme. Pro nás velmi cenné vítězství,družstvo to potřebovalo, my hodně trénujeme a někdy hráči musí pocítit pocit vítězství. Musím poděkovat celému týmu, který dnes podal kolektivní výkon.

Pavel Beneš: Gratuluji Ostravě a trenérovi Bálintovi k vítězství. Zároveň bych se chtěl omluvit všem kolínským divákům, kteří dnes dorazili do haly, za 1. polovinu utkání,kde byl náš výkon ostudný. Naši hráči zde neplnili pokyny,nebránili a nechali Ostravu se rozehrát. Hráči Ostravy odvedli na palubovce maximum a zasloužili si to vítězství, byli 33 minut ve vedení. My jsme ve druhém poločase zvýšili naší aktivitu,jelikož hráči si uvědomili, že toto utkání můžeme i prohrát,bohužel už to nestačilo. Doufám, že je to pro ně poučení do dalších zápasů.

Filip Šmíd: My jsme moc rádi za výhru. Potkaly se dva týmy, které ještě nevyhrály. Pro nás to bylo o to těžší, že jsme hráli toto utkání venku. Já doufám, že nás tato výhra nakopne k další práci a budeme pokračovat v podobných výkonech.

Adam Číž: Pro nás to bylo utkání, které jsme chtěli vyhrát. To se nám nepovedlo zejména díky propadu v obraně, kdy Ostrava dala hodně bodů. My, jako tým, myslíme především na útok, kde si ovšem každý dělá co chce, což je těžké.