BC GEOSAN Kolín –Basket Brno 80:89

13/1/2021

DOMÁCÍ: Číž Adam 37, Lošonský Pavol 14, Mareš Michal 12, Jelínek Jiří 10, Petráš Jakub 4, Rožánek Robert 2, Novotný Filip 1, Dlugoš Theodor 0, Křivánek Jan 0, Merta Tomáš 0

HOSTÉ: Madden Rashad Kytel 18, Marko Roman 18, Nečas Jakub 14, Körner Richard 13, Mickelson Hunter 10, Husták Ondřej 7, Půlpán Viktor 7, Dáňa Matěj 2, Bálint Richard 0, Jansa Tomáš 0

STŘELBA 3B. 31/8:19/7 STŘELBA 2B. 42/21:54/24 TH 24/14:33/20 doskoky 44:51 CHYBY 26:21 ROZHODČÍ Vyklický Robert, Hartig Lukáš, Ulrych Lukáš

KOMISAŘ Hlaváček Pavel POČET DIVÁKŮ 537

Prohraným soubojem o poslední ligový bronz zřejmě nemálo motivované a v létě posílené Brno v pěkné rovině nic nedbalo podkošového oslabení o Puršla s Krakovičem (navíc už při rozcvičení se indisponoval guard Bálint), vyhrálo doskok 44-51 a ustálo i rekordní kanonádu této sezony v podání úřadujícího MVP NBL Číže (37), který curryovským nástřelem (28 pokusů, z toho 21 trojkových, osm proměnil) marně naháněl více muži nebezpečné hosty. Ti si tak odvezli velmi cenný lup díky vítězství 80-89.

Lepší byli zpod koše (36-44) i v daných šestkách (24/14 - 33/20) a opřeli se o kvintet Marko (18+6 asistencí), Madden (18), Nečas (14), Körner (13+11 doskoků), Mickelson (10). U domácích Číže doprovodili Lošonský (14+13 doskoků), Mareš (12) a Jelínek (10).

Brno se po drobném manku z první čtvrtiny v té druhé odrazilo k obratu, vedeno deseti expresními body nového dirigenta Marka, který si kolínský stánek dobře pamatuje ze svého dřívějšího angažmá. Vpředu byl jeho tým o necelých deset bodů i ve třetím dějství a ve čtvrtém si díky kontrolování doskoku řekl až o 17bodový trhák. Domácí ještě zabojovali a po vyloučení Mickelsona (slepil nesportovní faul a technickou chybu) se vydali za šéfování Číže na stíhací jízdu. Blíž než na 78-84 na startu poslední minuty se však nedostali.

Roman Marko (rozehrávač Basket Brno):
”Jsme rádi, že jsme do sezony vstoupili úspěšně. Máme to dva ku nule, výhra s Kolínem se určitě počítá. Je pro nás povzbuzením do dalšího týdne. Myslím si, že jsme odvedli docela dobrou práci v obraně. Dostali jsme 80 bodů, i když Adam Číž dal 37 bodů, tak nedostal do hry ostatní spoluhráče, takže se to z toho pohledu povedlo. Měli jsme dobré pasáže v útoku, jak zpod koše, tak jsme trefili i něco zvenku. Škoda trestných hodů, tam jsme neměli úplně nejlepší číslo, ale jak už jsem řekl, Kolín je jeden z favoritů tohoto ročníku naší ligy, takže jsme rádi za vítězství.“

Lubomír Růžička (kouč Basket Brno): ”Tak v první řadě jsme rádi za vítězství tady v Kolíně. Myslím si, že Kolín opět navázal na loňskou spanilou jízdu a seskládal velmi dobrý tým. My jsme sem dnes přijeli bohatší o zkušenosti z loňské sezony, protože loni jsme tady poztráceli třeba první dobře rozehraný zápas. Zkrátka byli jsme poučení, udělali jsme míň chyb. Myslím si, že máme letos vyzrálejší družstvo. Mrzí mne pak ještě na konci vyloučení Huntera, které bylo úplně zbytečné z jeho strany, ale vyhráli jsme, jsem za to rád. Doufám, že se naši hráči dají rychle do kupy, protože ještě během rozcvičení odstoupil Richard Bálint, takže už ta rotace byla velmi nízká. Nyní se musíme dobře připravit na Opavu, liga jede velkým tempem a hraje se ve středu. Super výhra pro nás a posílí nás to do další práce.“

Miroslav Sodoma (kouč BC GEOSAN Kolín): ”V prvním poločase jsme se udrželi ve hře a byli jsme konkurenceschopní, ale v druhém poločase přišel úsek, kde nás hosté přehrávali z vnitřního prostoru. My jsme však obráceně nedokázali bodovat. Měli jsme tam hluché místo, kdy Brno si vytvořilo nějaký náskok, který si pak dále udržovalo. Musím uznat u našich kluků, a to oceňuji, že i za stavu, kdy to bylo minus 16, jsme to nevzdali, na konci zabojovali a přiblížili se. Ale dnes a v tomto složení to bohužel na Brno nestačilo. Věřím, že mu porážku oplatíme u něj.“

Jakub Petráš (power forward BC GEOSAN Kolín): ”Čekali jsme náročný zápas, stejně jako v minulé sezoně s Brnem byl každý zápas jen o málo bodů. Byl to pro nás velmi fyzicky náročný zápas, bohužel jsme prohráli. Musíme se z našich chyb poučit a zkusit něco nového.“