BC GEOSAN Kolín – ERA Basketball Nymburk 75:106

12/10/2019

Polabské derby se odehrálo ve 3. kole Kooperativa NBL, kdy kolínští Medvědi přivítali nymburské Lvy. Tým šestnáctinásobného mistra ČR přicestoval do Kolína v kompletní sestavě, včetně nejnovější posily Ivana Almeidy, který na poslední chvíli doplnil kádr trenéra Orena Amiela. Dalším zajímavým jménem byl pro kolínské fanoušky známý Petr Šafarčík, který v loňské sezóně posílil Nymburk právě přestupem z Kolína. Opomíjet nemůžeme ani hvězdnou pětici hráčů, kteří se podíleli na famózním tažení národního týmu na MS v Číně - Jaromíra Bohačíka, Vojtěcha Hrubana, Pavla Pumprlu, Martina Kříže a Martina Peterku. Lákadel tak toto utkání nabízelo hned několik.

Do zápasu opět nemohl zasáhnout kolínský kapitán, rozehrávač Adam Číž, který stále léčí zranění z přípravného období a domácímu publiku se nepředstavila ani čtveřice juniorů. Vstup do utkání se Medvědům povedl, po 3 minutách hry ztrácel na Lvy pouhý 1 bod (stav 6:7). Poté však začala ostrostřelba hostujícího celku zpoza tříbodového oblouku. Nymburk tak navyšoval svůj náskok, který byl po prvních 10 minutách 19 bodů (15:34).

Druhá čtvrtina byla jak herně, tak i výsledkově vyrovnaná. Medvědům se začalo dařit na útočné polovině, nikoliv však na té obranné. Druhých 10 minut utkání skončilo remízou 26:26. Vedení Nymburku se tak nenavýšilo a zůstalo na 19 bodech.

Po změně stran se Lvi opět dostali do svého zápasové tempa, zakončovali své útoky s velkou úspěšností a těžili ze ztrát domácích hráčů. Po 3. čtvrtině byl stav 51:81. Poslední čtvrtinu se již zápas pouze dohrával, i přes to bylo sympatické, že domácí i nadále bojovali s maximálním nasazením a chutí ukázat fanouškům co možná nejlepší výkon. Za to si Medvědi vysloužili na konci zápasu potlesk od domácího publika.

Body Kolín: Igrutinovic Luka 23, Kolář Martin 15, Richardson Benjamin Mark 13, Machač David 11, Brožek Lukáš 5, Vukosavljević Filip 4, Granić Vlatko 2, Kačer Daniel 2

Body Nymburk: Dalton Hayden 27, Bohačík Jaromír 17, Šafarčík Petr 10, Almeida Ivan 9, Booker Deishuan 9, Pumprla Pavel 9, Hankins Zachary 8, Hruban Vojtěch 6, Kříž Martin 4, Rogić Roko 4, Benda Petr 2, Peterka Martin 1

STŘELBA 3B. 21/4:28/13 STŘELBA 2B. 42/26:42/27 TH 15/11:17/13 doskoky 30:37 CHYBY 17:18 ROZHODČÍ Baloun Jan, Nejezchleb Petr, Záruba Matěj KOMISAŘ: Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ: 505

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): V první řadě chci pogratulovat Nymburku k vítězství. Zcela zaslouženému. Jak říkal hostující trenér, vše se rozhodlo už v 1. čtvrtině utkání, kdy Nymburk vstoupil do utkání plně koncentrovaný a v plné síle a my místy nevěděli, kde nám hlava stojí. Poté jsme ustáli nymburský tlak ve 2. čtvrtině, která byla vyrovnaná a poté již tempo hry trošku upadlo, což byl náš cíl. Velký problém nám dělala jejich flexibilní a elastická obrana. Dostali jsme 30 bodů z protiútoků, měli jsme 30 ztrát, to je to, co to utkání rozhodlo. Přejeme Nymburku ať se jim daří a ať ve středu zvládnou důležitý vstup do Ligy mistrů.

Martin Kolář (hráč BC GEOSAN Kolín): Já bych chtěl také pogratulovat Nymburku k vítězství. Bohužel jsme dnes utkání nezačali vůbec dobře. Nedařilo se nám jak na útočné, tak na obranné polovině hřiště. Po nějakém čase jsme se však dokázali prezentovat lepším výkonem, dostali jsme se zpět do hry a o tom svědčí druhá čtvrtina, ve které jsme s Nymburkem uhráli remízu. Přeji Nymburku hodně štěstí do budoucích zápasů a ať se jim daří.

Oren Amiel (trenér ERA Basketball Nymburk): Odvedli jsme dobrou práci hned v 1. čtvrtině utkání, takže poté jsme již utkání kontrolovali. Ovšem musíme se poučit z našich chyb, v některé fázi zápasu jsme nehráli tak jak bychom chtěli.Velký kredit patří ovšem domácímu trenérovi a jeho týmu,jelikož dokázali bojovat a hráli s velkou energií, to bylo velmi důležité. Pro nás vše začíná ve středu (Nymburk vstupuje do Ligy mistrů) a já doufám, že jsme dobře připraveni. Hodně štěstí trenérovi a Kolínu v dalších zápasech.

Hayden Dalton (hráč ERA Basketball Nymburk): Začali jsme dobře, jak řekl trenér, dali jsme několik jednoduchých košů a vybudovali jsme si náskok. Podařilo se nám zapracovat nového hráče a ve středu nás čeká začátek Ligy mistrů.

Fotogalerie z utkání: ...zde