NH Ostrava - BC GEOSAN KOLÍN 83:74

6/2/2021

Vyrovnaný duel ztratili Medvědi až v samotném závěru

Velmi napínavou bitvu svedli Medvědi v posledním 22. kole základní části Kooperativa NBL v Ostravě. V legendární ostravské hale Tatran, napěchované více než 1100 diváky, dlouho drželi šance na výhru ve svých rukou, ale v závěru jim došly síly. Stačilo několik špatných finálních rozhodnutí a vítězství si odnesli hráči NH Ostrava. Medvědi se pomalu dávají zdravotně do pořádku, ale zatím to stále není ono. Tréninkové výpadky jsou právě v závěrech zápasů hodně znát. Naštěstí tato porážka neovlivnila účast Medvědů ve skupině A1. Do ní sice vstupují z osmého místa, ale tabulka je velmi vyrovnaná, a především budou mít k dispozici porci čtrnácti zápasů, aby své postavení vylepšili a do play-off šli z co nejvýhodnější pozice.

Medvědům chyběl v utkání Glen Burns, jehož působení v kolínském dresu bylo spíše epizodní, zato již měli k dispozici dvojici rozehrávajících Adamů, Číže a Gogu. A začali nebojácně. Dobrou obranou a rychlým pohybem v útoku rozkládali ostravskou defenzívu. Za pět minut si vypracovali náskok (6:12), jenže přišlo to, co provázelo téměř celé utkání. Žádný z týmů si nedokázal vybudované vedení udržet. Hráči Ostravy přepnuli na vyšší obrátky a za dvě minuty byl stav opačný (13:12). Vyrovnané skóre vydrželo až do závěru první čtvrtiny, kde byl o fous lepší Kolín (16:17). Přetahovaná o každý bod pokračovala i nadále (20:20), aby to byli znovu Medvědi, kdo se malinko utrhl. Tři minuty před půlí byl jejich náskok osmibodový (27:35), ale opět si ho Medvědi nedokázali dostatečně vážit. Bohužel pro ně se stále více projevovala aktivita domácích na útočném doskoku a body z druhých šancí měly na vedení Kolína neblahý vliv. Přesto šli Medvědi do šaten s jednobodovým plusem (40:41).

Vývoj třetí čtvrtiny okopíroval předchozí dvě, jen v opačném gardu. Hned zkraje se do náskoku dostali domácí (47:43) a Medvědi se je snažili stíhat. Ale Ostrava byla v jeho hlídání přece jen trpělivější. I když se Kolín několikrát přiblížil, stále byli domácí mírně vpředu (55:49). Medvědi zlepšili obranu a na druhé straně střelecky explodoval Filip Novotný. Čtyřmi trojkami v řadě rázně otočil skóre (58:61). Je velká škoda, že se Medvědům, do konce periody, nepodařilo vedení navýšit. Šance na to měli. Šlo by se jim do posledního dějství lépe. Takhle museli skousnout další obrat (63:61), který přišel okamžitě po začátku. Ale Medvědi se nehodlali jen tak vzdát. Ještě jednou otočili utkání pro sebe (65:66) a po trojce Adama Gogy se chystali na vyrovnaný závěr (70:70). Do konce zbývaly čtyři minuty, ale bylo znatelné, že Ostrava je na tom psychicky i fyzicky lépe. Akce Medvědů postrádaly ten správný šmrnc. Zakončovali těžkými střelami v závěru časového limitu, přidali i několik špatných řešení kombinací v útoku a výsledkem bylo výrazné vedení domácích (78:70). To ostravské samozřejmě velmi nabudilo a už si nenechali výhru vzít (83:74).

fcr

Body Ostrava: Williams Elyjah David 19, Heinzl Dominik 15, Madden Rashad Kytel 14, Majerčák Matej  14, Rhodes Jarrid 11, Svoboda Štěpán 10, Čank Mikuláš 0, Janů Matyáš 0, Mička Jan 0, Snopek Matěj 0, Svoboda Igor Patrik 0

Body Kolín: Veljković Milenko 15 (7 doskoků), Novotný Filip 14 (7 doskoků), Bošković Zdravko 12, Halada Filip 9, Číž Adam 8 (7 asistencí), Goga Adam 8, Stegbauer Lukáš 8, Merta Tomáš 0, Novák Pavel 0, Štěpán Dominik 0

STŘELBA 3B. 27/10:26/9 STŘELBA 2B. 35/22:31/17 TH 18/9:17/13 doskoky 42:27 CHYBY 18:19