BC GEOSAN Kolín – BK ARMEX Děčín 75:91

9/10/2019

Kolínští Medvědi se opět představili na domácí palubovce, tentokrát v rámci 2. kola Kooperativa NBL vyzvali tým BK ARMEX Děčín.

Vícemistři loňské sezóny přijeli do Kolína v plné své síle, ovšem i kolínský tým nabídl to nejlepší, co má aktuálně k dispozici, když se do sestavy vrátil kapitán Adam Číž.

Vstup do utkání patřil Medvědům, po 5 minutách vedl 18:13 a zdálo se, že Děčín si nedokáže poradit s jejich útočnou potencí. Ale nebylo tomu tak. Válečníci přepli na obranné polovině na vyšší level a po 10 minutách vedli 18:22. Ani začátek druhé periody se domácím nevydařil, Děčín brzo odskočil na dvouciferné vedení a Kolín ztrácel v poločase 11 bodů.

Se začátkem druhého poločasu se očekával tlak Medvědů, ale ten nepřišel, Válečníci na palubovce dominovali a rychle se dostali do vedení o 20 a více bodů. Kolín na konci zápasu už jen kosmeticky upravil skóre. Ani ve 2. utkání sezóny se tak Medvědům nepodařilo zvítězit. V sobotu je čeká veleúspěšný tým ERA Basketball Nymburk.

Body Kolín: Richardson Benjamin Mark 22, Igrutinovic Luka 14, Číž Adam 10, Machač David 9, Kolář Martin 8, Brožek Lukáš 6, Vukosavljević Filip 4, Granić Vlatko 2, Kačer Daniel 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0, Vacek Lukáš 0

Body Děčína: Šiška Ondřej 16, Grunt Pavel 14, Autrey Lamb 12, Pomikálek Tomáš 11, Carlson Klinton 10, Žikla David 9, Feštr Lukáš 7, Kroutil Filip 4, Landa Robert 3, Skalička Jakub 3, Ježek Šimon 2, Bobek Lukáš 0

STŘELBA 3B.   18/6:23/9 STŘELBA 2B. 42/19:41/26 TH 27/19:13/12 doskoky 30:39 CHYBY 19:22 ROZHODČÍ Matějek Ivor, Salvetr Rudolf, Baudyš Petr KOMISAŘ Zachara Ivan POČET DIVÁKŮ 511

Hráč utkání: Pavel Grunt

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín):

Gratuluji ke zcela zaslouženému vítězství. Byli lepší po celé utkání, mimo prvních pěti minut, kdy jsme plnili, co jsme měli. Snažili jsme se vytlačit hru mimo vymezené území, což se nám nedařilo. Děčín dal 44 bodů z vymezeného území s úspěšností 77 procent a to je v podstatě smrt pro každou obranu. Cíl utkání se nám nepodařilo splnit, bylo to o individuálních chybách. Ve chvílích, kdy naši hráči, kteří jsou nositelé výsledku nezahrají, což se netýká Davida Machače a Adama Číže, tak nemůžeme být vůbec konkurence schopní. Jsem opravdu nespokojen, protože jsme se na toto utkání opravdu dobře připravovali, byli jsme namotivovaní, ale propadli jsme ve všech činnostech. A i to, že trenér hostí říkal, že jsme si balón půjčovali až moc, je vidět na asistencích. My na domácí palubovce jsme měli pouhých deset asistencí, proti dvaceti jedné asistenci hovoří o všem. Bohužel na útočné polovině nedáme míč z ruky, ale to je mezi hráči. To si musíme sami v týmu probrat. Nás čeká v sobotu Nymburk, tak uvidíme, jak nám to půjde.

Lukáš Brožek (hráč BC GEOSAN Kolín)

Nedrželi jsme se pokynů trenéra. Do zápasu jsme sice vstoupili dobře, s agresivitou, ale nedokázali jsme to udržet po celý zápas. V příštích zápasech toto musíme vydržet po celých čtyřicet minut

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín)

Jsme rádi, že se nám podařilo vyhrát první venkovní utkání nové sezóny. Věděli jsme naprosto přesně, že Kolín bude dříve nebo později hodně nepříjemný, zvláště jako domácí tým. A tak jsem rád, že máme toto utkání za sebou. K utkání bych řekl, že nejsme spokojeni se svojí obranou,protože děláme hloupé chyby v základních činnostech a to bychom dělat neměli. Co se týká útoku, tak 91 bodů je na nás výborných, ale my se chceme odrážet od lepší obrany. Tam co celé začíná a končí. Náš útok si mezi sebe rozprostřel body a to bylo velmi dobře, možná jsme si to půjčovali chvílemi až moc. Nicméně nás v sobotu čeká další těžký soupeř Opava a tak jsme rádi za vítězství.

Pavel Grunt (hráč BK ARMEX Děčín)

Vše už bylo řečeno přede mnou. V útoku jsme si dokázali půjčit dobře míč. Základem je ale obrana, kde jsme udělali spoustu chyb, špatně jsme řešili jednoduché pick-and-rolly. Musíme se v této činnosti zlepšit.

Fotogalerie z utkání: ...zde