USK Praha - BC GEOSAN Kolín 97:93

29/12/2020

Medvědi „udělali“ zápas, ale nakonec odjíždějí z Folimanky s prázdnou.

Hráči USK Praha byli  v utkání 16. kola Kooperativa NBL na domácí palubovce velkým favoritem a Medvědi jim přijeli tuto roli pořádně znepříjemnit. Plných 39 minut se jim to výborným výkonem dařilo. Ještě do poslední minuty vstupovali s dvoubodovým vedením a sahali po výhře. Tu jim ale nakonec domácí s trochou štěstí vyfoukli. Medvědi se však nemají za co stydět. Ukázali velká a bojovná srdce a všichni jejich fandové by to měli ocenit.

Parádní basketbalové představení bylo v nedělním podvečeru k vidění v Praze na Folimance. Oba týmy k němu přispěly rovnou měrou a jen škoda, že basketbal nezná remízu. Tomuto duelu by slušela. Medvědi přijali hozenou rukavici a dokázali se nejen přizpůsobit domácímu tempo basketu, ale ve velké části utkání být i lepší. Hned od úvodního rozskoku útok střídal útok. Obě mužstva se předháněla v efektních i zároveň efektivních kombinacích. Skóre se v první časti několikrát přelilo hned na jednu, hned na druhou stranu, ale nikomu se nepodařilo získat výraznější náskok. Až ke konci Medvědi třemi trojkami v řadě malinko poodskočili (24:31). Začátek druhé čtvrtiny byl provázen řadou nepřesností a bodový přísun se tak výrazně zpomalil. Domácí se uklidnili o něco dříve a po delší době se v patnácté minutě podívali do vedení (37:36). Pak ovšem zabrali i Medvědi a závěr si pronajal kolínský kapitán Adam Číž. Čtyřmi body a skvělou příhrou na Jakuba Petráše uchránil kolínské poločasové vedení (47:50). Tento stav sliboval do druhé dvacetiminutovky vyrovnanou bitvu a naplnilo se to do puntíku.

Medvědi tentokrát neponechali nic náhodě a soustředěným výkonem dál drželi domácí v mírném odstupu. Několikrát si vybudovali sedmi či osmibodový náskok, ale nedokázali ho potvrdit a zvýraznit, přestože si k tomu vypracovali slibné příležitosti. Hráči USK vždy zvládli dorovnat krok. Do poslední části se tak vstupovalo za stavu, který nemohl nic napovědět o tom, jak by zápas mohl dopadnout (65:70). V poslední čtvrtině nejprve domácí ukrojili z kolínského plusu čtyři body (69:70). Na to Medvědi zareagovali sedmibodovým přídělem (69:77). Jenže to bylo naposledy, kdy se mohli těšit z takového náskoku. Domácí si vybrali oddechový čas a po něm zahájili stíhací jízdu, jejímž výsledkem bylo čtyři minuty před koncem vyrovnané skóre (81:81). Od té chvíle to bylo kdo z koho. Medvědi si ještě několikrát uzmuli vedení pro sebe, a zdálo se, že by mohli koncovku úspěšně zvládnout. Po úspěšné trojce s faulem Michala Mareše to vypadalo opravdu nadějně (88:92). Bohužel 18 vteřin před koncem vstoupila do hry trojice rozhodčích. Škoda, že v tak pěkném utkání nedopřáli hráčům, aby si ho dohráli sami. Jejich velmi necitlivý zásah poskytl domácím velkou výhodu, kterou hráči USK nepohrdli a toto zajímavé klání definitivně naklonili na svou stranu (97:93). Jeden z dvojice kolínských trenérů, Filip Rytina, naskrýval po skončení zápasu zklamání : „Utkání jsme ztratili v posledních dvou minutách. Byli jsme 30 minut ve vedení a lepším týmem na hřišti. Bohužel v závěru jsme udělali několik špatných rozhodnutí v přechodové fázi i na obranné polovině. Musíme se z toho poučit a zvládnout středeční utkání v Pardubicích.“

Body USK: Kyzlink Tomáš 28, Mangas Kyle  22, West Nathaniel 17, Vyroubal Marek 11, Štěrba Jan 10, Bátovský Marcel 5, Macháč Petr 2, Švec Ondřej 2, Fuxa František 0, Petružela Filip 0, Vlk Dalibor 0, Vrábel Matyáš 0

Body Kolín: Číž Adam 29, Mareš Michal 16, Lošonský Pavol 14, Petráš Jakub 11, Jelínek Jiří 8, DuBose Ian Rogers 6, Křivánek Jan 4, Novotný Filip 3, Rožánek Robert 2, Dlugoš Theodor 0

STŘELBA 3B. 38/15:25/8 STŘELBA 2B. 34/15:56/30 TH 33/22:13/9 doskoky 39:55 CHYBY 19:26

ROZHODČÍ Scholze Michal, Kec Jakub, Karafiát Kamil KOMISAŘ Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ 450