Medvědi odehráli na palubovce Opavy výborný zápas, ale vítězství nevybojovali.

12/12/2020

Ani ve druhém zápase proti velkému favoritovi nebyli Medvědi úspěšní. Třicet dva minut byli v Opavě domácím hráčům ve 14. kole Kooperativa NBL vyrovnaným soupeřem, ale nakonec odjížděli domů s prázdnou. Nedokázali udržet na uzdě domácího Jakuba Šiřinu, v současnosti asi nejlepšího hráče soutěže. Jeho výkon byl jedním z rozhodujících faktorů. Tím druhým byla nepříliš úspěšná střelba Medvědů za dva body. Kolínští neproměnili několik relativně snadných zakončení z krátké vzdálenosti nebo z nájezdu a to je možná připravilo o výhru.

Začátek utkání byl z kolínského pohledu překvapivě dobrý. Nedopustili žádný počáteční nápor domácího týmu a naopak sami určovali ráz hry. Skóre na obou stranách narůstalo po celou první čtrvtinu velmi pomalu. Nebylo ani tak kvalitou obran, jako spíš nepřesností při zakončení. Medvědi byli přece jen úspěšnější a v sedmé minutě se mohli těšit z příjemného vedení (2:10). Ale právě v těchto okamžicích měli naši hráči několik dobrých příležitostí k navýšení náskoku, které nedokázali využít. Domácí se postupně zahřívali a začali kolínské vedení stahovat, (13:16) po první čtvrtině. Obraz hry v té druhé byl obdobný. Nejprve kolínští navýšili svůj náskok (24:30), na což reagoval domácí trenér oddechovým časem. V něm svým svěřencům důkladně domluvil, protože následovala opavská jedenáctibodová šňůra (35:30). Medvědi zabrali a do poločasové pauzy téměř srovnali (35:34).

Celá třetí čtvrtina byla velmi vyrovnaná. Vedení se přesýpalo hned na jednu, hned na druhou stranu a žádný z týmů si nedokázal vytvořit větší náskok. Kolínským to tam opět párkrát nespadlo za dva body, ale přesto drželi s domácím favoritem krok. Kapitán Adam Číž neúnavně dirigoval svůj tým, rozdával nádherné přihrávky, ze kterých profitovali podkošoví hráči Jirka Jelínek a David Machač, střílel úspěšně z trojkové vzdálenosti a prezentoval se i perfektním obranným blokem. Po třiceti minutách nebylo nic jasné (55:53). I na začátku posledního dějství pokračovala vyrovnaná partie. Filip Novotný úspěšnou trojkou přiblížil Medvědy na rozdíl jediného bodu (59:58). Bohužel v této fázi hry se kolínští střelci na tři minuty odmlčeli. A když Filip čekání na kolínské body ukončil a opět úspěšně zacílil za tři, měli domácí dostatečný náskok (74:61), který si tak zkušený tým v pohodě pohlídal. Medvědi nedopustili žádnou závěrečnou domácí exhibici a Adam Číž s Devante Wallacem upravili stav do konečné podoby (82:72) pro domácí. Škoda, výhra v Opavě nebyla příliš vzdálená, ale za deset dní se mohou Medvědi pokusit svému soupeři porážku oplatit. 22.12. přivítají Opavu na své palubovce. Do té doby odehrají ještě dva zápasy, 16.12. na USK a 19.12. doma s Pardubicemi. Obě utkání budou velice náročná, ale Medvědi jistě budou chtít navázat na předchozí úspěšné výkony a výsledky a potvrdit svou dobrou formu.

Body Kolína : Číž 23, Wallace 14 (10 doskoků), Novotný 11, Jelínek 10, Skinner 6 (12 doskoků), Machač 4, Petráš 4,