ERA Basketball Nymburk - BC GEOSAN Kolín 114:75

13/12/2019

Body Nymburk: Hankins Zachary 20, Kříž Martin 18, Peterka Martin 16, Šafarčík Petr 13, Benda Petr 11, Dalton Hayden 11, Rylich František 7, Hruban Vojtěch 6, Holoubek Martin 5, Booker Deishuan 3, Tůma Jakub 3, Rogić Roko 1

Body Kolín: Granić Vlatko 17, Igrutinovic Luka 17, Kolář Martin 17, Machač David 12, Dlugoš Theodor 5, Merta Tomáš 4, Brožek Lukáš 3, Kosík Lukáš 0, Novák Pavel 0, Vacek Lukáš 0

STŘELBA 3B. 38/15:21/7 STŘELBA 2B. 49/29:36/20 TH 13/11:18/14 doskoky 41:30 CHYBY 19:15 ROZHODČÍ Vyklický Robert, Pokorný Štěpán, Záruba Matěj KOMISAŘ Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ 1200

Netradičně v pátek dopoledne odehráli Medvědi další kolo Kooperativa NBL. Tentokrát na palubovce ERA Basketball Nymburk v rámci projektu MISTŘI ŠKOLÁM. Nymburské sportcentrum tak zaplnilo 1100 žáků základních škol. Své příznivce měl v publiku i kolínský tým, který si s sebou přivezl i svého maskota Beryho. I  přesto, že Medvědi vstupovali do utkání bez trojice opor Číž, Richardson a Krefft, tak se v první desetiminutovce hrál vyrovnaný zápas a kolínští ztráceli pouhých 7 bodů (28:21). Až ve 2. čtvrtině se naplno ukázala síla domácího mistrovského týmu, když do koše Kolína doručil 30 bodů a v poločase tak vedl o 26 bodů 68:42. Alespoň dílčí úspěch zaznamenali Medvědi ve třetí desetiminutovce, kterou vyhráli rozdílem jednoho bodu 17:18. Závěrečnou periodu však opět ovládl Nymburk a slavil tak zasloužené vítězství 114:75. V utkání dostali, na obou stranách, velké množství minut mladí hráči.