BK Opava - BC GEOSAN Kolín 99:71

7/12/2019

Body Opava: Šiřina Jakub 27, Bujnoch Václav 18, Gniadek Martin 13, Dragoun Rostislav 9, Jurečka Luděk 9, Zbránek Filip 8, Štěpánek Jiří 6, Bratčenkov Vojtěch 3, Klečka Radim 3, Slavík Jakub 3, Bukovjan Lukáš 0, Švandrlík Jan 0

Body Kolín: Richardson Benjamin Mark 15, Igrutinovic Luka 12, Brožek Lukáš 11, Krefft Paweł 11, Machač David 11, Granić Vlatko 8, Kolář Martin 3, Dlugoš Theodor 0, Kačer Daniel 0

STŘELBA 3B. 34/14:25/10 STŘELBA 2B. 41/21:27/13 TH 16/15:22/15 doskoky 36:35 CHYBY 21:21 ROZHODČÍ Kučírek Martin, Kapaňa Lukáš, Kubiš Michal KOMISAŘ Paulík Robert POČET DIVÁKŮ 1005

Medvědi vstoupili do druhé fáze základní části Kooperativa NBL utkáním na palubovce Opavy, která je na 2. místě tabulky s fantastickou bilancí 11 výher a pouhé 1 porážky.

I přes to, že se při absenci klíčového rozehrávače Medvědů, kapitána Adama Číže, očekávalo jasné vítězství Opavy, obrázek hry tomu neodpovídal, zejména po prvních 32 minut. Kolínský tým do utkání dobře vstoupila již 1. čtvrtina napověděla domácímu týmu, že se Medvědi sami neporazí. Zavedení Kolína o 7 bodů (12:19) si domácí lodivod Petr Czudek vybral první oddechový čas, který týmu evidentně pomohl a po první desetiminutovce tak vedla Opava o 4 body 26:22. I druhé dějství patřilo domácímu týmu a do šaten šli Slezané po 20 minutách za vedení o 11 bodů 48:37. Kolínští Medvědi však nechtěli dát svou kůži zadarmo a ve 3. čtvrtině ukázali, že i s Opavou dokážou hrát vyrovnaný basketbal. Třetí desetiminutovku ovládli Medvědi 16:22 a bylo zaděláno na drama, které ještě přiživil na začátku poslední periody úspěšnou tříbodovou střelou Richardson a rozdíl ve skóre byl rázem pouhé 2 body (64:62)a do konce utkání chybělo 8 minut. Medvědům však v této fázi utkání došli síly,Opava šňůrou 21:0 překlopila definitivně pomyslné misky vah na svou stranu a oslavila tak 12. vítězství v této sezóně, pro Medvědy krutým rozdílem 28 bodů,99:71

zdroj foto: BK OPAVA