Přestřelka Adama Číže

3/12/2020

Hned v úvodních minutách, kdy otevřel skóre David Machač se svými čtyřmi body, jakoby se Medvědi vrátili do své euforické vítězné nálady a nepovedený zápas proti Ústí hodili za hlavu. Hned od prvního momentu se bylo na co dívat. V útoku Medvědi předváděli neskutečné výkony, na obranu děčínských Válečníků vyzrávali s jistotou, ledovým klidem na tváři a téměř pokaždé to skončilo v náš prospěch. V úvodní čtvrtině to bylo také naposledy, kdy si děčínští přičuchli k bodovému náskoku. Pomikálkova střela z čáry trestného hodu uvedla Děčín do vedení o jeden bod na 16:15. Theodor Dlugoš to vzal za své, když následně vstřelil do obroučky válečníků povedenou střelu z tříbodového oblouku. Dostali jsme se zpět do vedení a až na vyrovnané skóre v posledních minutách, které bylo zapříčiněno přestřelkou obou týmů, jsme se do žádných větších nervů nedostali. Do další čtvrtky zápasu tak vstupujeme s bodovým rozdílem 27:29.

Nástup do druhé čtvrtiny byl totiž, věřte nebo ne, ještě více atraktivní, než samý začátek zápasu. Domácím se vstup do druhé čtvrtiny vůbec nepovedl. Naším skvělým obranným přístupem jsme válečníky donutili k několika ztrátám. Předpoločasová čtvrtka byla krásná pro oko diváka, i pro celý tým. Skóre, které ukazovalo dvojciferný rozdíl – 37:55, pozdvihlo náladu v týmu natolik, že i celý zbytek zápasu bylo jedno krásné, odmakané utkání plné zajímavých momentů.

Nerozhodil nás ani příchod na palubovku zkušeného hráče Landy v předposlední části zápasu, na kterém bylo poznat, že svůj tým vyburcoval k lepšímu výkonu. Ani tak to ale na příliš těsný bodový rozdíl nestačilo a Medvědi stále s ledovým klidem postupovali utkáním dále. Týmovou hrou se tak Medvědi dostali do vedení na 56:81.

Děčínský Pomikálek šel ze hry po svém pátém osobním faulu ven. Čtvrtou čtvrtinu ovládl skvěle hrající Adam Číž, který s klidem obstaral stobodovou hranici svou přesnou střelou za tři body. Na druhé straně ihned reagoval Kotásek, taktéž z čáry tříbodového oblouku. Adamovi se přestřelka evidentně zalíbila, tak odpověděl znovu a za tři body vstřelil svou pátou trojku v duelu. Celý zápas se kolínskému kapitánovi náramně povedl. Jeho rating byl díky 32 vstřeleným bodům, 10 asistencím, 7 získaným faulům a 6 doskokům celých 49! Kolínská legenda David Machač a staronová posila Lee Skinner pomohli týmu k vítězství svými 15 body na celkové skóre 75:105.