BC GEOSAN Kolín - NH Ostrava 105:81

18/11/2020

Body Kolín: Číž Adam 19, Petráš Jakub 18, Mareš Michal 16, Lošonský Pavol 15, Jelínek Jiří 14, Novotný Filip 10, Dlugoš Theodor 6, Křivánek Jan 2, Merta Tomáš 2, Rožánek Robert 2, Vacek Lukáš 1, Kosík Lukáš 0

Body Ostrava: Vann Issac 22, Svoboda Štěpán 11, Bohačík Petr 8, Šmíd Filip 7, Heinzl Dominik 6, Nábělek Martin 6, Havlík Tomáš 5, Snopek Matěj 5, Týml Kevin 5, Prošek Gianluca 2, Radukič Alexandar 2, Ubilla Emmanuel 2

STŘELBA 3B. 28/14:30/9 STŘELBA 2B. 36/22:39/21 TH 27/19:23/12 doskoky 44:29 CHYBY 20:25 ROZHODČÍ Vošahlík Marek, Scholze Michal, Melichárek Ivo

KOMISAŘ Šikner Roman POČET DIVÁKŮ 498

Velmi povedené domácí představení mají za sebou v 10. kole KNBL kolínští Medvědi. Na palubovce Geosan arény přivítali hráče NH Ostrava a nebyli pro ně zrovna zdvořilými hostiteli. Michal Mareš doslova otrávil zápas hostujícímu rozehrávači Emmanuelu Ubillovi, Jirka Jelínek vymazal dalšího ostravského skórera Alexandara Radukiče a Jakub Petráš nekompromisně ustrážil vzdušný prostor před Petrem Bohačíkem. Jen Isaac Van dělal v určitých chvílích kolínské obraně problémy, ale byl ve svém snažení příliš osamocen. Naproti tomu mohl Kolín nabídnout šest dvouciferných střelců, výborné trojky a pevnou obranu. Jen procento trestných hodů by mohlo být lepší. Ve vyrovnanějším zápase by sedmdesáti procentní úspěšnost zamrzela. Postupně se na palubovku dostali všichni hráči kolínské soupisky a především Tomáš Merta svěřené minuty využil výborně. Medvědi prostě servírovali výborné basketbalové menu. Jan Křivánek si to pochvaloval : „Z naší strany to bylo velmi povedené utkání, jak z hlediska nasazení, tak i střelby.“

Z hostujícího týmu, vzhledem k jeho posledním výsledkům, nešel přímo strach, ale respekt měli Medvědi určitě. Začátek byl z jejich strany opatrný a možná i mírně nervózní. Ale trvalo to jen chvilku. Pak se základní pětka jak se patří rozpumpovala a Kolín soupeře nemilosrdně drtil. Trojkami, podkošovými akcemi, obranou. Medvědům šlo vše, soupeři nic. Po dvou minutách (10:2) si bral hostující trenér první time-out. Nezabralo to. Za další čtyři minuty už to bylo o deset (16:6) a o minutu později bylo s hosty ještě hůř (23:8). Nepomohl ani druhý oddechový čas. Pavol Lošonský byl v té chvíli k nezastavení a dílo ostravské zkázy v první čtvrtině dokonali Filip Novotný s Robertem Rožánkem rychlým protiútokem (32:11). Do druhé části nastoupila Ostrava se zónovou obranou a na chvilku to zafungovalo. Jenže pak ji Filip Novotný otevřel dvěma trojkami, dalšími šesti body ho podpořil Teo Dlugoš a Medvědi se znovu nadechli k náporu. Opět byli ve všech herních činnostech lepší a jejich náskok utěšeně narůstal. Pohodu s jakou uzavřeli první půli nejlépe dokumentovala závěrečná akce Adama Číže a Michala Mareše, kdy druhý jmenovaný s klaksonem skóroval (62:31).

Jasné vedení Kolína mohlo svádět k bohorovnosti. Věrní příznivci si pamatují, že i takto skvěle rozehraný zápas dokázali v předchozích sezónách Medvědi zdramatizovat. Tentokrát se ale nic takového nekonalo. Ačkoliv se Ostrava od začátku třetí čtvrtiny snažila se zápasem něco udělat, Medvědi zůstávali relativně v klidu. Sice nejprve za tři minuty hosté snížili náskok o čtyři body (67:40), jenže vzápětí přiletěly čtyři trojky v řadě z kolínských rukou a bylo definitivně rozhodnuto (79:44). Od této chvíle už Medvědi utkání v poklidu kontrolovali. Po třech čtvrtinách vedli 88:54. V závěrečném dějství na hřiště postupně přišli i všichni zbylí hráči Medvědů a třebaže se bodový přísun oproti prvním třem čtvrtinám zmenšil, nebyla o zajímavé situace v kolínském podání nouze. Stobodovou hranici trefil z trestných hodů Jakub Petráš a korunoval tak svůj výborný výkon. Skóre uzavřel Tomáš Merta po asistenci Tea Dlugoše (105:81). A diváci mohli své borce odměnit zaslouženým potleskem.