BC GEOSAN Kolín – BK Opava 67:96

5/10/2019

Body Kolín: Igrutinovic Luka 16,Vukosavljević Filip 14, Granić Vlatko 11, Machač David 11, Richardson Benjamin Mark 10, Kolář Martin 3, Merta Tomáš 2, Brožek Lukáš 0, Kačer Daniel 0, Kosík Lukáš 0, Vacek Lukáš 0

Body Opava: Šiřina Jakub 27, Bujnoch Václav 15, Švandrlík Jan 13, Jurečka Luděk 11, Kvapil Miroslav 6, Bratčenkov Vojtěch 5, Gniadek Martin 5, Dragoun Rostislav 4, Kurečka Matouš 4, Zbránek Filip 3, Klečka Radim 2, Slavík Jakub 1

STŘELBA 3B.   18/7:30/13 STŘELBA 2B.   31/15:37/20 TH 20/16:22/17 doskoky 36:28 CHYBY 22:20 ROZHODČÍ Blahout Petr, Vošahlík Marek, Scholze Michal

KOMISAŘ Andrle Petr POČET DIVÁKŮ 650

Hráč utkání: Šiřina Jakub

Medvědi v 1. kole Kooperativa NBL přivítali na své palubovce tým trenéra Czudka, Opavu.

Zranění kotníku nepustilo do utkání kolínského kapitána, rozehrávače Adama Číže. Dirigentské taktovky se tak chopil Luka Ingrutinović s Lukášem Brožkem. Last minute posila kolínského týmu, Ben Richardson, který se k výběru trenéra Beneše připojil ve čtvrtek, se nakonec do zápasu také zapojil, jelikož se stihly vyřídit všechny administrativní záležitosti.

Vstup do utkání se Medvědům nevydařil podle představ a Slezané se rychle dostali do vedení. První dějství skončilo 12:24 a kolínskému družstvu se nedařilo ani v obraně, ani v útoku. Nic na tom nezměnila ani 2. čtvrtina. Opava se dostávala k jednoduchým zakončením a střílela, zejména z tříbodové vzdálenosti, s vysokou úspěšností. Z toho pramenilo poločasové vedení hostů o 18 bodů, 27:45.

Po poločasové přestávce vlétli Medvědi zpět do utkání a po šňůře 7:0 se hostující trenér musel uchýlit k oddechovému času. V tu chvíli byl rozdíl ve skóre 11 bodů a zdálo se, že domácí budou schopni opavskému výběru konkurovat. Nebylo tomu ovšem tak. Do konce 3. čtvrtiny si hosté vzali zpět 18 bodové vedení a v posledním dějství již dominovali. Kolínským hráčům docházely síly a Slezané toho dokonale využili. Konečný rozdíl ve skóre byl propastný, 29 bodový.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Gratuluji trenérovi, má naprostou pravdu, kontrolovali celé utkání. My jsme neměli zhruba kromě dvou pětiminutovek, kdy jsme dotáhli soupeře na rozdíl deseti bodů,  v dnešním zápase co nabídnout. Měli jsme obrovský problém na útočné polovině s řízením hry. Tím, že nehrál Adam Číž, tak nebyl k dispozici druhý rozehrávač. Na obranné polovině jsme měli problém se souhrou Opavy. Kluci jsou dlouho spolu a vědí o sobě. Dávali si balón z ruky, věděli o sobě. To, že jsme vyhráli doskok je pouze takové malé vítězství v dnešním zápase. Našich 24 ztrát je jeden z důvodů, proč jsme nebyli kvalitnějším soupeřem. Je to samozřejmě dáno tím, že jeskladba týmu letos o hodně mladší, kromě dvou tří hráčů.Kluci se prostě musí vyhrát.

Petr Czudek(trenér BK Opava): Zápas se hodnotí dobře. Jednak jsme vyhráli a jednak jsme kontrolovali celý zápas.Přijeli jsme do Kolína odvézt kus dobré práce a to se povedlo.Kluci šlapali celých čtyřicet minut. Pár chyb se tam objevilo,ale bylo to také způsobeno lehkou nervozitou. Z prvního zápasu, asi nervozitou ze soupeře. Většina hráčů byla totiž pro nás velká neznámá. Jsem celkově rád, že jsme utkání zvládli. Určitě bych ale chtěl větší aktivitu na útočném doskoku, tam to číslo není z naší strany dobré. Celkově jsme ten doskok prohráli a tím bychom se nechtěli prezentovat v dalších utkáních. Hráče na to máme, kteří jdou za balónem a jsou schopni si pohlídat obranný doskok. Nakonec přeji trenérovi hodně úspěchů s novým týmem a hlavně mladým hráčům, aby si vzali ty minuty na hřišti.

Jakub Šiřina (hráč BK Opava): Já jsem osobně také rád, že jsme utkání zvládli, protože jsme nevěděli, co od toho utkání můžeme čekat. Od začátku jsme hráli s velkou energií, dali hodně bodů z rychlých protiútoků, čímž jsme se chtěli prezentovat. Po poločase přišla slabší chvilka, kdy to soupeř stáhl na deset bodů. Po time-outu jsme ale zápas vrátili tam, kde jsme si náskok vybudovali a to vítězství jsme si pohlídali.

Lukáš Vacek (hráč BC GEOSAN Kolín): Opakuji, co bylo řečeno, nám se nedařilo jak v útoku, tak v obraně. Měli jsme strašně moc ztrát. Dostali hodně bodů z trojkové vzdálenosti.