I druhé přípravné utkání Medvědi vyhráli

29/8/2023

Nejnenáviděnější část basketbalové sezóny, letní nabírání fyzické kondice, je u kolínských Medvědů v plném proudu. Atleťák, posilovna, Borky, hala. Cokoliv, co naruší tento kolotoč drilu je pro hráče velmi příjemným zpestřením. Přípravná utkání nevyjímaje. K tomu druhému si Medvědi do GEOSAN arény opět pozvali soupeře z nižší soutěže. Tentokrát se jednalo o tým Sokola Pražského, čerstvého účastníka 1. ligy. Medvědům chvíli trvalo, než rozpohybovali ztuhlé nohy, ale postupem času se na palubovce projevily jejich schopnosti. Do hry zasáhli opět všichni borci, včetně obou zámořských posil, Smitha a Redpartha. Hosté se zpočátku spolehli na střelbu z dlouhé vzdálenosti, a protože Medvědi nedůslednou obranou podcenili jejich skórerské schopnosti, nestačili se několikrát divit, co všechno byli schopni hráči z hlavního města trefit z trojkového oblouku. Přesto poločasový rozdíl více než dvaceti bodů odpovídal průběhu hry a kvalitám obou týmů. Do druhé půle Medvědi ještě zvýšili otáčky svého výkonu. Navíc postupem času začaly hostům docházet síly, takže ani jejich trojková produkce nebyla tolik úspěšná jako v první dvacetiminutovce. A velký podíl na tom měla také výrazně zlepšená obrana kolínského týmu. Pochvalu zaslouží všichni Medvědi nejen za předvedenou hru, ale i za to, že ani za výrazně rozhodnutého stavu, nesklouzl jejich výkon k náznakům nějaké exhibice a všichni poctivě dřeli po celých čtyřicet minut. Přesto mohli diváci, kterých se opět sešlo na přípravné utkání dost, vidět spoustu skvělých akcí. Konečný výsledek není důležitý, ale pro statistický pořádek – 94:44. V dalších přípravných zápasech už na Medvědy čekají soupeři z KNBL a tam se teprve ukáže, jak na tom kolínský tým doopravdy je.

Body Kolína: Halada 13, Redparth 13, Smith 13, Stegbauer 12, Goga 11, Petráš 11, Štěpán 10, Merta 7, Novák 2, Novotný 2,