BC GEOSAN KOLÍN - KRÁLOVŠTÍ SOKOLI 73:83

14/9/2018

Medvědi přivítali na své palubovce nováčka v Kooperativa NBL, tým Královských Sokolů z Hradce Králové. S tímto soupeřem již v přípravě na letošní sezónu jedno utkání odehráli a to na jejich palubovce, kterou Sokoli uhájili a zvítězili o 2 body. Kolínští tak měli velkou motivaci a chuť oplatit před domácími fanoušky soupeři porážku.

Náš tým vstoupil  do zápasu dobře, když první čtvrtinu ovládl 23:16. Poté se  z naší hry vytratila lehkost a naopak  do poločasové přestávky diktovali tempo hry hosté.

Ve 3. čtvrtině se hrál vyrovnaný basketbal a za vyrovnaného skóre začalo čtvrté dějství. V úvodu šli do vedení domácí 67:60, Potom se ale Hradec začal prosazovat zpoza tříbodového oblouku (šest trojek soupeře v řadě ve třech minutách) a dostal se do vedení 71:78, které si již zkušeně pohlídal až do závěrečného hvizdu.

Body Kolína: Šafarčík Petr 18, Thompson Alexander 15, Walton AJ 13, Číž Adam 12, Machač David 6, Dlugoš Theodor 5, Vacek Lukáš 2, Pajović Miloš 2, Šoula Jiří, Kosík Lukáš, Merta Tomáš

Trenér Pavel Beneš: "Naše hra dnes postrádala nasazení i koncentraci. Hráči řešili situace neuvěřitelně naivně a lehkovážně. Pro mě osobně to byl dnes z naší strany neomluvitelný výkon, či spíše nevýkon!"