Skvělé! Medvědi postoupili v Českém poháru do bojů o medaile.

11/2/2021

Téměř přesně na den po pěti letech budou mít Medvědi možnost popasovat se o cenné kovy ve vyvrcholení Hyundai Českého poháru. Ve svém čtvrtfinálovém zápase dokázali zdolat tým Svitav a v semifinále na ně čekají Pardubice. Ty Pardubice, které jim v roce 2016 po výhře o jeden bod (81:80) ve stejné fázi vystavily stopku do finále. David Machač a Lee Skinner si toto utkání jistě pamatují. Dalším účastníkem ze současného týmu Kolína byl v tehdejším Final 4 Jirka Jelínek, tenkrát ještě v děčínském dresu.

Kolín zahájil v již klasické základní sestavě a s vědomím, že se mu v posledních zápasech daří. Sebevědomý herní projev rezultoval ve dvouciferné vedení (21:11) po sedmi minutách hry. Medvědi hned od začátku dávali svému soupeři najevo, že chtějí vyhrát. Po první čtvrtině měli dobře nakročeno (23:15). Začátek druhé části se svitavským vůbec nepovedl. Nejen že víc jak tři minuty nedali ani bod, navíc přišli o svého rozehrávače Marka, který se nechal hloupě vyloučit. Jeho technickou a vzápětí i diskvalifikační chybu potrestal Devante Wallace třemi proměněnými šestkami a Kolín vedl sedmnácti bodovým rozdílem (32:15). Tento vývoj utkání Medvědy až příliš ukolébal a zřejmě si neuvědomili, že Svitavy nejsou jen Roman Marko. Závěr druhé čtvrtiny je zastihl velmi nekoncentrované. Zbytečnými chybami a ležérním přístupem dali soupeři možnost snížit rozdíl ve skóre do hratelné podoby (41:33).

Poločasová pauza na ně zafungovala pozitivně. Hned od začátku druhé půle naskočili Medvědi na tu správnou vlnu a systematicky si budovali uklidňující náskok. Nutili hostující hráče do nepřipravených střel a sami své útoky bezpečně zakončovali. Nezastavily je ani dva oddechové časy svitavského trenéra. Ve dvacáté sedmé minutě měli zpět svůj jasný náskok (57:41). Ačkoliv do konce zbývalo ještě moře času, kolínští hráči už nedopustili žádnou dramatičtější zápletku. Neustále drželi svého soupeře ve dvouciferném odstupu a pohodlně dokráčeli k přesvědčivé výhře (79:63). Nejhezčí akcí zápasu byl vyhlášen zisk, rychlý protiútok a smeč Lee Skinnera ze závěru třetí čtvrtiny.

Jak už bylo psáno, v semifinále se Medvědi v sobotu 13.2. v 17:00 utkají s Pardubicemi. A bude se hrát opět v nymburské „bublině“. V základní časti ligové soutěže oba týmy využili domácího prostředí k vítězství, tak uvidíme, kdo se bude radovat po zápase na neutrální půdě. Držme Medvědům pěsti, aby se jim podařilo poprvé v historii kolínského klubu postoupit do finále Českého poháru.

Body Kolína : Skinner 19 (11 doskoků), Číž 17 (9 asistencí), Křivánek 8, Petráš 8, Wallace 8, Novotný 7, Jelínek 5, Machač 5, Novák 2,