Pohárová cesta Medvědů skončila v osmifinále

11/1/2023

BC GEOSAN Kolín - Basket Brno 73:93

Obhajoba bronzu se konat nebude. Nemilosrdnou stopku kolínskému týmu vystavil Basket Brno. Po celé osmifinálové klání Českého poháru byli hosté lepším týmem a zaslouženě slaví postup. Brňané přijeli do GEOSAN arény sebevědomí, zdraví a kompletní. To se o Medvědech říci nedá. Stále se ještě uzdravují za pochodu, o absencích důležitých hráčů ani nemluvě. Navíc mají v nohách velmi náročný herní program, který jim nedovolí vydechnout. Přesto si zaslouží ocenění, že zápas, který se pro ně hned od počátku nevyvíjel dobře, nezabalili a zabojovali o své sebevědomí a lepší herní vyladění.

Brno zápas otevřelo pěti body v řadě a hned od počátku dalo Medvědům najevo, že se s nimi mazlit nikdo nebude. Rychlou hrou po celé palubovce hosté rozvraceli kolínskou obranu a ta jejich výpady nestačila zachytávat. V útoku to Kolínu docela šlo, takže se rozdíl ve skóre moc nezvětšoval. Přesto těsně před koncem první čtvrtiny byl již dvouciferný (18:28). Medvědi se kousli a do klaksonu náskok Brna umenšili (23:30). Druhou část začali Medvědi opakovanou ztečí brněnského koše, a chvílemi to vypadalo, že by rytmus zápasu zase mohli udávat oni. Ale hosté přidali na agresivitě v obraně, znovu zrychlili přechod do útoku a brzy měli uklidňující náskok zpět (32:46). Svižná hra z obou stran s sebou přinášela větší množství faulů, a tím pádem i trestných hodů. Bohužel pro Medvědy, i zde se ukázala větší herní pohoda brněnských hráčů. Do poločasu měli šestky stoprocentní (13/13). Kolín byl proti tomu nepatrně nad šedesát procent (11/18). To byl také jeden z důvodů poločasového vedení hostí (39:50).

Začátek druhé půle byl pro Medvědy jako ze zlého snu. Brňané přispěchali se šňůrou devíti bodů, a když jim ji kolínský trenét přerušil oddechovým časem, přidali po něm další čtyři. Teprve po čtyřech a půl minutách se trefili i Medvědi, ale v tu dobu bylo již dávno rozhodnuto (42:63). Medvědům se dál nedařilo vůbec nic a třetí čtvrtina jim doslova protekla mezi prsty (49:72). Kolínští hráči bojovali se soupeřem, i sami se sebou. Ještě chvíli to v jejich souhře skřípalo (52:79), ale pak se přece jen trochu vzpamatovali a zabojovali o herní sebevědomí do dalších utkání. Nutno podotknout, že Brno pod vlivem vysokého vedení mírně polevilo. V závěru už to brňané s exhibičními prvky trochu přeháněli a Medvědi si na nich zchladili žáhu několika efektními bloky. Na jasné výhře Brna to ale nemohlo nic změnit (73:93).

Body Kolín: Boškovič 20 (8 doskoků), Číž 12 (5 doskoků, 5 asistencí), Halada 10, Novotný 10, Stegbauer 8 (5 doskoků), Veljkovič 4 (5 doskoků), Novák 3, Štěpán 3 (6 doskoků), Merta 2, Goga 1 (8 asistencí)

Body Brno: Brown-Soares Terrell Lamont 25, Lee III Gregory Edward 14, Svoboda Šimon 11, Půlpán Viktor 10, Šiška Ondřej 10, Křivánek Petr 7, Dáňa Matěj 4, Krakovič Jakub 4, Stráněl Milan Tomáš 4, Půlpán Marek 2, Rychtecký Matěj 2, Musil Jonáš 0

STŘELBA 3B. 34/10:29/8 STŘELBA 2B. 33/15:44/22 TH 24/13:31/25 doskoky 43:47 CHYBY 21:23