Medvědi vstoupili do Českého poháru výhrou ve Zlíně

6/11/2019

FASTAV Zlín - BC GEOSAN Kolín 78:102

Přestože konečný výsledek tomu úplně nenapovídá, poklidná procházka růžovou zahradou to nebyla. Třetí kolo Českého poháru zavedlo kolínské Medvědy na palubovku FASTAVu Zlín. Domácí hráči chtěli proti soupeři hrajícímu o stupínek vyšší soutěž potvrdit zlepšení z posledních zápasů a povedlo se jim to. Velkou část utkání nenechali Medvědy v klidu a teprve když si jejich základní pětka musela chvíli odfrknout, došlo k rozhodujícímu úderu Medvědů. Širší konkurenceschopný kádr Medvědů a bodová produkce laviček (10:39) byly nejdůležitější ukazatele pro finální úspěch kolínského týmu. Hráči Zlína překvapili padesátiprocentní trojkovou úspěšností a také na útočném doskoku byli kupodivu lepší. Ale všechny ostatní důležité činnosti (rychlý protiútok, body po ztrátách, druhé šance...) už byly pod patronací Medvědů.

Kolín se musel pro toto utkání obejít bez Jamari Smitha, ale k dispozici byl poprvé Milenko Veljkovič. A úvod ukázal, že Medvědi nemohou polevit v koncentraci ani na malou chvilku. Začali velmi dobře (2:8), ale nevydrželo jim to moc dlouho. Domácí skóre otočili (10:8) a Medvědi pochopili, že pokud chtějí vyhrát, na půl plynu to nebude. Jenže to nešlo snadno. Skóre se několikrát překulilo ze strany na stranu, aby v závěru byli šťastnější hosté (20:23). Dvě minuty mezi čtvrtinami stačily, aby lodivod Medvědů svůj tým pořádně probral. Dvanáctibodová šňůra v začátku druhého dějství odstartovala povedenou pasáž Medvědů (25:43). Ovšem kdo zná Medvědy ví, že musí přijít krátké schrupnutí. A přišlo. Domácí se do konce prvního poločasu znovu hlasitě přihlásili o slovo (37:48).

Do třetí čtvrtiny vstoupili Medvědi soustředěnější, ale přesto se nevyhnuli mírné dramatizaci. Zlínu se dařila střelba za tři body a i díky tomu nebylo po čtyřech minutách nic rozhodnuto (51:61). Možná to bylo pro Medvědy lepší, že je domácí drželi neustále v pohotovosti. Také oni ukázali, že umí pálit za tři a v útočném pojetí zlínským ukázali, co dovedou (64:83). Po třiceti minutách lítého boje bylo jasné, že domácím rychle ubývají síly. Šíře kádru se projevila. Medvědi pro jistotu ještě v začátku poslední čtvrtiny rychlým nástupem potvrdili svou dominanci (65:93) a závěr zápasu si již všichni, hráči i diváci, mohli užít bez nervů (78:102). Medvědi vyhráli a postupují do dalších bojů. Ovšem před hráči FASTAV Zlín je třeba smeknout, protože podali velmi dobrý výkon.

fcr

Body Zlín: Dedek Jiří 23, Nehoda David 21, Šmíd Filip 11, Jedovnický Michal 10, Nádeníček Vojtěch 6, Plešingr Dominik 4, Vošlajer Tomáš 3, Krutílek Jan 0, Šiška Adam 0

Body Kolín: Číž Adam 14, Redparth Holden Vasic 14, Goga Adam 13 (7 doskoků, 5 asistencí), Novotný Filip 12, Veljković Milenko 12 (8 doskoků), Stegbauer Lukáš 11, Halada Filip 9, Novák Pavel 9 (5 doskoků), Štěpán Dominik 8

STŘELBA 3B. 26/13:32/14 STŘELBA 2B. 45/16:33/24 TH 11/7:20/12 doskoky 36:40 CHYBY 17:10