Bez obrany to nepůjde. Medvědi si připsali třetí domácí porážku.

14/10/2021

V 7. kole Kooperativa NBL přivítali Medvědi na palubovce Geosan arény souseda v tabulce, tým Sluneta Ústí nad Labem. Dal se tedy očekávat vyrovnaný souboj. Bohužel pro Kolín to ale platilo jen dvacet pět minut. Pak hosté spustili v útoku forte a nenávratně se domácím ve skóre vzdálili. Hostující trenér vsadil na spolupráci kvarteta zámořských akvizic, kteří odtáhli převážnou část zápasu a byla to pro něj dobrá volba. Medvědi se sice snažili, ale dnes prohráli v obraně a nakonec inkasovali nepopulární „stovku“. Na svého soupeře prostě neměli a prohra je zasloužená.

Hned od úvodního rozskoku se odehrával na palubovce pěší basket. Žádné velké nasazení, žádné velké emoce (fauly po prvním poločase 4:6). Ústí se pokusilo Medvědy ukolébat a podařilo se mu to dokonale. Kolínští hráči se této pomalé taktice rádi přizpůsobili a zpočátku se to pro ně nevyvíjelo špatně. Po pěti minutách a výborném partu Jirky Jelínka donutili hosty k oddechovému času (15:7). I po něm byli Medvědi nadále o krok napřed a nebýt několika laciných košů obdržených v závěru čtvrtiny, mohlo být ještě veseleji (23:20). Ale už se zde začala projevovat neschopnost soupeře ubránit a postupem času to bylo stále markantnější. Po třech minutách druhé části se po delší době dostali hosté do vedení (26:29). Medvědi ještě dokázali zareagovat a překlopili stav na svou stranu (34:31). Jenže vzápětí přišla jedenáctibodová série ústeckých a s Kolínem bylo zle nedobře (34:42). Medvědi úplně vypadli z role. Jako by nevěděli, co mají hrát. Naštěstí se do děje utkání rázně vložil Adam Číž a opanoval závěr poločasu. Dvě trojky, asistence, zisk, získaný faul, dvě proměněné šestky a dotáhl tím Kolín na dvoubodový rozdíl (44:46).

Jak první poločas skončil, tak i druhý začal. Pěkná spolupráce Michala Mareše a Adama Číže vedla hned k vyrovnání. Následných pět minut se změnilo v přetahovanou o každý bod. Medvědi nakoukli i do vedení, jenže moc dlouho si ho neužili. Ústí dokázalo okamžitě kontrovat. Ale stále byl Kolín na dostřel. Až se najednou z ničeho nic hosté utrhli. Jejich ruce byly při střelbě neomylné, rychlé protiútoky nezastavitelné a tento zmar Medvědi ještě umocnili zbytečnými ztrátami. Zápas jim začal unikat (65:80). Jestli Medvědi na začátku poslední čtvrtiny pomýšleli na zdramatizování, osmibodová šňůra hostí jim v tom zamezila (65:88). A bylo po zápase. Medvědi sklopili hlavy a už v sobě nenašli sílu čelit rozjetému soupeři. Sice se Jakub Petráš statečně bil pod oběma koši a Róbert Rožánek větral soupeře na perimetru, ale to nestačilo. Ačkoliv to tak pětadvacet minut nevypadalo, dokráčeli ústečtí k pohodové výhře (84:104). Jak bylo řečeno komentátorem před začátkem utkání, Medvědům se proti Ústí v posledních letech nedaří a dnešní zápas to opět jen potvrdil. A potvrzují to ostatně i slova Jakuba Petráše : „Byl to fyzicky velmi náročný zápas. Věděli jsme, že je Ústí schopné takovéhoto výkonu a v prvním poločase jsme je dokázali vcelku eliminovat. Ve druhé půli už se nám tolik nedařilo a to se potom promítlo do celkového výsledku.“

Body Kolína : Petráš 18 (8 doskoků), Číž 14 (6 asistencí), Rožánek 13, Jelínek 12, Mareš 12, Lošonský 7, Novotný 6, Křivánek 2,