Z druhého zápasu v Olomouci se Medvědi vrátili s nepořízenou

30/11/2022

BK REDSTONE OLOMOUCKO - BC GEOSAN KOLÍN 113-88

Dva zápasy na stejném místě během čtyř dní absolvovali kolínští Medvědi. Zatímco v prvním, v rámci KNBL, byli úspěšní, ve druhém, který odehráli opět v Olomouci, a bylo to utkání 5. kola ALPE ADRIA CUPu, dostali pořádně na frak. Dá se říct, že v útoku předvedli svůj standardní výkon, zato v obraně to byl tentokrát velký propadák. A zřejmě k tomu stačily jen dvě změny v sestavách, na každé straně po jedné. Domácím byl, oproti ligovému zápasu, k dispozici Adrio Bailey a Medvědům chyběl pivot Jakub Petráš. Konečný pětadvacetibový rozdíl může být pro Medvědy v závěrečném účtování AAC velkým problémem. Sice je základní skupina teprve v polovině, ale situace pomalu krystalizuje tak, že o druhé postupové místo se mezi sebou budou prát právě týmy Olomoucka a Kolína. A takto vysoká prohra není dobrým vkladem do vzájemného dvojzápasu.

Přitom první čtvrtina nic takového nenaznačovala. Medvědi začali velmi dobře a pětici zahraničních akvizic BK REDSTONE, která odehrála valnou většinu zápasu, se jim dařilo držet na uzdě. Drželi s nimi krok po celých deset minut. Nepropadali v obraně a na opačném konci palubovky umně kombinovali (23:21). Jenže to vydrželo jen první čtvrtinu. Druhou část orámovaly dvě domácí bodové šňůry. Na tu první (30:21) dokázali ještě Medvědi zareagovat a stáhnout náskok domácích na tři body (43:40). Ale na tu druhou již odpověď nenašli. V trojkové přestřelce, která se rozpoutala v závěru půle, prohráli a olomoucké hráče to nesmírně povzbudilo (60:45).

Sebevědomí BK REDSTONE bylo hmatatelné i v úvodu třetí čtvrtiny. Medvědi v obraně nestíhali a jen díky tomu, že se domácí soustředili hlavně na útok a nechávali v obraně také otevřená okénka, mohli kolínští podniknout úspěšné protiakce. Ale efektivitě olomouckých se nevyrovnali. Za čtyři minuty byl rozdíl dvacetibodový (69:49). Až na malé výjimky drželi domácí tento náskok a nedávali Medvědům žádnou šanci na dramatizaci (87:68). I v začátku poslední čtvrtiny bylo znát, že Olomouci velmi záleží na konečném bodovém rozdílu. Přestože z hlediska výsledku nebylo co řešit, na palubovce se velmi často objevovala základní sestava tvořená pouze zahraničními hráči. Hořkost ligové porážky byla cítit a olomoučtí to chtěli vrátit Medvědům i s úroky. Povedlo se jim to (113:88). Kromě první čtvrtiny byli výrazně lepším týmem a Medvědi si tento duel za rámeček dát nemohou.

fcr

Body Olomoucko: Bailey 29+14 doskoků, McBrayer 23+6 asistencí, Shaver 22+10 asistencí, Žák 16, Adamu 11

Body Kolín: Halada 17, Smith 16 (5 doskoků), Goga 14, Štěpán 13 (8 doskoků), Redparth 12, Číž 8, Stegbauer 6 (10 doskoků), Novák 2