BC GEOSAN Kolín - USK Praha 82:103

9/3/2019

Medvědi se ve 4. kole na domácí palubovce střetli v přímém souboji o vedoucí pozici ve skupině A2 s USK Praha. Celek trenéra Repeši stále postrádal ústředního rozehrávače Sehnala, za to kolínský tým vytáhl nečekanou zbraň, a to kapitána Adama Číže, který se až nečekaně rychle zotavil ze zranění oka a byl tak k dispozici již po 15 dnech od zranění.

Vstup do utkání patřil s chutí hrajícím kolínským hráčům. Prvních sedm bodů zaznamenal David Machač, poté se začali prosazovat bodově i další hráči. Po 1. čtvrtině vedli domácí o 8 bodů 25:17. I začátek druhé desetiminutovky se výběru trenéra Beneše povedl. Když koš s faulem zaznamenal Thompson, po následném proměněném trestném hodu poslal svůj tým do vedení o 11 bodů. Z dvojciferného vedení se však Medvědi neradovali dlouho. Pražské Sovy zpřesnily hru na útočné polovině a přitvrdily v obraně a Kolínští najednou ztráceli půdu pod nohama. Do poločasu se utkání vyrovnalo a USK šel  po 20 minutách hry do dvoubodového vedení 41:43.

Od třetí čtvrtiny se tak očekávala bitva hodná souboje o vedení ve skupině A2, ale opak byl pravdou. Tým z Folimanky vstoupil do 3. čtvrtiny doslova jako uragán. Rychle si vybudoval dvouciferné vedení a kolínští hráči již nebyli schopni se vrátit do zápasu. Ve zlomové třetí desetiminutovce inkasovali domácí  hrozivých 34 bodů. I přesto, že ve 4. čtvrtině se opět hrála vyrovnaná partie, tým z hlavního města si zkušeně kontroloval vedení a postupně ho jen navyšoval.

Body Kolín: Machač David 16, Walton jr. Anthony Lamont 16, Purifoy Preston Lamar 13, Thompson Alexander Jacob 13, Bratčenkov Vojtěch 9, Dlugoš Theodor 5, Novotný Filip 5, Číž Adam 3, Zollo Vincent 2, Kosík Lukáš 0

Body USK: Křivánek Jan 23, Vukosavljević Filip 23, Mareš Michal 18, Appleby Raheem 12, Stevanovic Marko 10, Tůma Jakub 9, Böhm David 6, Štěrba Jan 2, Macháč Petr 0, Samoura Patrick 0

STŘELBA 3B. 28/8:22/12 STŘELBA 2B. 40/22:37/24 TH 21/14:33/19 doskoky 28:41 CHYBY 28:22 ROZHODČÍ Baloun Jan, Kurz Vlastimil, Baudyš Petr KOMISAŘ Hlaváček Pavel POČET DIVÁKŮ 587 Hráč utkání: Mareš Michal

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Gratuluji USK k vítězství. My jsme vstoupili špatně do obou poločasů.V podstatě jsme nehráli to, co jsme chtěli, byli jsme nedůrazní a byli jsme všude o krok pozdě. Proto také mělo USK vysokou úspěšnost střelby jak za dva, tak za tři body. Za to může naše špatná obrana. Byli jsme všude pozdě. Je to také způsobené tím, že jsme celý týden kvůli nemocem a zraněním trénovali v šesti až v osmi lidech. To není ideální a ta nerozehranost je na nás prostě vidět. Poslední tři čtvrtiny, i když jsme se snažili měnit obrany, měnit hráče, nefungovalo prostě nic. Dneska bylo USK po 30 minut výrazně lepším družstvem a po zásluze vyhrálo.

Dlugoš Theodor (hráč BC GEOSAN Kolín) Dnes vyhrál lepší tým. My jsme to vůbec nezvládli. My jsme se nemohli trefit do koše a USK se dle mého názoru trefovalo naopak nadprůměrně.A to rozhodlo. My jsme v obraně nepředvedli to, co jsme chtěli a tak vyhrál lepší tým.

Dino Repeša (trenér USK Praha) Přijeli jsme do Kolína s ofenzivními i defenzivními cíli. Nově se připravujeme se na to, co musíme dělat, jak organizovat hru. Během reprezentační pauzy jsme se důsledně věnovali tréninku, jak nahradit zraněné Sehnala s Petruželou. Daří se nám to očividně zápas od zápasu stále více. Přeji si, aby se to dále zlepšovalo.

Michal Mareš (hráč USK Praha) Byl to pro nás těžký zápas, hlavně kvůli absenci zraněných Sehnala a Petružely. Do toho jsme měli problém s fauly v průběhu zápasu a do to se zranil v průběhu Raheem Appleby. Toho jsme museli tak pošetřit a nedávat jej do hry, když to nebude nutné.I přesto jsme to zvládli a odskočili jsme ve druhém poločase až na třicet bodů.