BC GEOSAN Kolín - NH Ostrava 87:82

13/3/2019

Do doupěte kolínských Medvědů zavítal tým NH Ostrava, který v minulém kole jednoznačně přehrál na domácí palubovce Královské sokoli z Hradce Králové a dalo se tak očekávat, že výběr trenéra Medveckého bude chtít na tento zápas navázat a odvést si z Kolína vítězství.

Domácí nastoupili bez zraněných Waltona, Šouly, Vocetky, Vacka a Kosíka.I přes rozsáhlou marodku šel tým trenéra Beneše do zápasu s jasným cílem zvítězit a zachovat si naději na prvenství ve skupině A2.

Vstup do utkání patřil hostujícímu družstvu, když zejména nová akvizice Ostravy, Jordan Barham, trápil kolínskou obranu. Notně mu sekundoval i Petr Bohačík, který dominoval pod košem na obou koncích hřiště. Medvědi tahali po celý první poločas za kratší konec a tým z moravské metropole si už do poločasu vybudoval dvouciferné vedení 41:51.

I přes veškerou snahu, kterou domácí vynaložili ve třetí desetiminutovce se jim nedařilo snížit náskok hostujícího celku, a tak byla Ostrava i nadále ve vedení. Zlom v utkání přišel až ve 34. minutě, kdy Kolín ztrácel již 15 bodů, ale po fantastické sérii 17:2 bylo 2 minuty před koncem srovnáno na 81:81! Závěrečné minuty řídit rozehrávač Adam Číž, když nejprve proměnil těžkou střelu za dva body v poslední vteřině útoku, aby následně v obraně doskočil míč a vykoledoval si nesportovní faul na jednom z hostujících hráčů. Následující dva trestné hody zkušeně proměnil.  Medvědi si tak dokráčeli k dalšímu vítězství ve skupině A2. Nejlepším střelcem utkání byl s 21 body devatenáctiletý Filip Novotný, který si tímto nástřelem vytvořil nový osobní rekord v Kooperativa NBL a byl po zásluze zvolen hráčem utkán

Body Kolín: Novotný Filip 21, Purifoy Preston Lamar 17, Thompson Alexander Jacob 16, Číž Adam 11, Bratčenkov Vojtěch 8, Machač David 7, Dlugoš Theodor 5, Zollo Vincent 2, Merta Tomáš 0

Body Ostrava: Boggs Brandon 15, Bohačík Petr 15, Barham Jordan 14, Nábělek Martin 13, Stanojevič Milan 9, Alleyn Justus 8, Havlík Tomáš 3, Zaharijevic Luka 3, Bažant Lukáš 2, Koloničný Jan 0, Svoboda Štěpán 0

STŘELBA 3B. 32/13:22/9 STŘELBA 2B. 32/16:48/20 TH 19/16:23/15 doskoky 39:43 CHYBY 20:22 ROZHODČÍ Salvetr Rudolf, Karafiát Kamil, Vošahlík Marek KOMISAŘ Zachara Ivan POČET DIVÁKŮ 552 Hráč utkání: Novotný Filip

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Děkujeme za gratulaci. Souhlasím se spoustou věcí s trenérem hostí. Do utkání jsme vstoupili lépe než s USK, ale bohužel jsme to neudrželi. Následoval asi dvacetipěti minutový propad, kdy nás Ostrava přehrávala a dostala se až na sedmnáctibodový odstup.V tu chvíli jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Když už jsme ubránili, tak jsme si nedoskočili míč. A Bohačík nás následně trestal zpod koše. Zase se ukázalo, že máme problém v tréninku, že trénujeme v osmi lidech, a to toho moc nenatrénujete. Basket se prostě hraje pět na pět. V zápase to tak nevypadá, to můžete protočit pouze osm lidí, ale je to vidět na souhře. Za posledních deset minut patří našim hráčům kredit, ukázali charakter a s troškou štěstí jsme jev yhráli vysokým rozdílem.

Filip Novotný (hráč BC GEOSAN Kolín) Bylo to pro nás velmi důležité utkání v boji o předkolo play-off. Tři čtvrtiny jsme nehráli dobře. Trápili jsme se na obranném doskoku. Naštěstí jsme to ve čtvrté čtvrtině zlomili, trefili nějaké těžké střely a povedlo se nám to otočit.

Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava) Přijeli jsme do Kolína vyhrát, protože jsme věděli, že nebude hrát Walton. Tři čtvrtiny se nám to dařilo, byli jsme produktivní v útoku a vypadalo to, že to dotáhneme do vítězného konce. Ve čtvrté čtvrtině jsme dostali třicet bodů.S takovou obranou prostě vyhrát nemůžeme. V obraně jsme špatně přebírali, kolínští hráči zůstávali sami a my jsme dostali asi šest trojek. Kolín se tak dostal do zápasu a my v útoku byli trapní. Kolín zvítězil zaslouženě, v poslední čtvrtině hrál výborně v obraně a nesobecky v útoku.

Petr Bohačík (hráč NH Ostrava) Jsem velmi zklamaný po tom průběhu zápasu. Stručně řečeno, pokud nebudeme používat hlavu celý zápas, ale jenom třicet minut, tak nemůžeme vyhrát jinde.