BC GEOSAN Kolín - Kingspan Královští sokoli 108:104

30/3/2019

Tři utkání na domácí palubovce čekají na kolínské Medvědy v příštích dnech. Prvním soupeřem jim byl nováček soutěže a aktuálně 12. tým Kooperativa NBL, Královští sokoli z Hradce Králové.

S tímto týmem se naši hráči střetli již čtyřikrát a pokaždé se z vítězství radovali domácí. Vstup do zápasu patřil Medvědům, kteří se brzy dostali do dvojciferného vedení. To však nevydrželo dlouhou dobu a již během druhé desetiminutovky se vedení ujali královehradečtí Sokoli. Po dvaceti minutách byl hostují celek ve vedení o 1 bod a vše se schylovalo k dalšímu dramatu, který si pohraje s nervovou soustavou nejednoho přítomného diváka.

Po zcela vyrovnané 3. čtvrtině, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu, se v poslední desetiminutovce  odehrávalo drama jako vyšité z hollywoodského filmu. Za vyrovnaného stavu 89:89 zbývalo do konce utkání necelých 20 sekund a míč měl v rukou kolínský rozehrávač Walton, kterému se podařilo skórovat i přes faul jednoho z hostujících hráčů a úspěšným trestným hodem zajistil pro Kolín tříbodový odstup. Do konce utkání zbývaly dvě sekundy, hráči Hradce Králové rychle vyhodili na svého nejlepšího střelce Marquardta a ten z půlky hřiště poslal přesnou střelou zápas do prodloužení. V tom  nejprve 6 body v řadě získali náskok hosté, aby následně po úspěšných trojkách Purifoye a Bratčenkova poslali Medvědi zápas opět na vyrovnaný stav. Druhou koncovku utkání již zvládli domácí, když je autor málo vídaného triple-doublu AJ Walton přesnými trestnými hody poslal do vedení mimo dostřel jedné úspěšné střely.

Body Kolín: Walton jr. Anthony Lamont 33, Purifoy Preston Lamar 26, Machač David 18, Bratčenkov Vojtěch 15, Novotný Filip 5, Dlugoš Theodor 4, Zollo Vincent 4, Šoula Jiří 3, Thompson Alexander Jacob 0

Body Hradec: Marquardt Charles F 25, Lošonský Pavol 23, Sedmák Peter 15, Stamenkovic Peda 14, Kolář Martin 9, Canda Bryce 8, Peterka Ondřej 7, Mráz Jan 3, Andres Petr 0

STŘELBA 3B. 34/14:35/16 STŘELBA 2B. 50/26:41/20 TH 16/14:17/16 doskoky 47:37 CHYBY 19:20 ROZHODČÍ Hruša Petr, Linhart Tomáš, Vošahlík Marek KOMISAŘ Volejník Pavel POČET DIVÁKŮ 561

Hráč utkání: Walton jr. Anthony Lamont

Lubomír Peterka: Gratuluji k vítězství. Dnes to byl zápas, který se asi líbil divákům, ale trenérům moc ne, protože obrany moc nefungovaly a myslím si, že nakonec vyhrálo šťastnější družstvo, i když my jsme se dostali do prodloužení opravdu šťastnou střelou z půlky hřiště. Na začátku prodloužení jsme vedli o 6 bodů,ale prodloužení již bylo spíše o štěstí. Takže ještě jednou gratuluji. Mrzí mě, že jsme nevyužili absence dvou kolínských hráčů a opět se ukázalo, že nám nejvíce škodí Walton, kterému se na nás již tradičně daří a je to takový fantom našich vzájemných zápasů.

Pavel Beneš: Děkujeme za gratulaci. Já si myslím, že kolega to řekl naprosto přesně. Dnešní utkání se muselo divákům líbit, byla krásná atmosféra v hledišti, oba trenéři na tom zajisté nalezneme spoustu chyb, ale taková někdy utkání jsou. Dnes jsme viděli několik opravdu úžasných výkonů, jedním z nich je ten Davida Machače, který na hřišti "přežil" 42 minut, on sám říkal že chce hrát stejný počet minut kolik mu je let, tak jsme se o to pokusili. A jak říkal trenér hostů, Walton odehrál fantastický zápas, nikdo asi neuvěří tomu, že hrál po třech týdnech bez jediného tréninku, což bylo způsobeno jeho zraněním.My jsme ukázali charakter, i když jsme utkání dovedli až do prodloužení, ale naštěstí jsme vyhráli.

Ondřej Peterka: Walton asi ukázal "falešnou formu", když po třech týdnech zahrál takto fantasticky. Společně s Purifoyem prakticky rozhodli toto utkání a byli rozdílovými hráči. Jak se shodli trenéři, utkání bylo divácky atraktivní. My jsme po vyrovnávací trojce z půlky hřiště, což se asi stává jen párkrát za život, byli v euforii, ale škoda že jsme toho nevyužili v prodloužení. Nás ted čekají ještě tři zápasy a chceme ještě nějaké vyhrát, abychom si zvedli sebevědomí před baráží.

David Machač: Hráli jsme již asi šesté vzájemné utkání, navíc jsme se ještě dvakrát potkali v přípravě, takže týmy se navzájem znají a nemají moc čím překvapit. Dopadlo to tak, jak to dopadlo, my jsme určitě rádi a diváci musí být spokojeni. Takže pro nás super výsledek a ve středu musíme opět doma vyhrát.