Kingspan Královští sokoli - BC GEOSAN Kolín 82:81

10/4/2019

Poslední utkání v nadstavbové skupině A2 čekalo kolínské Medvědy na palubovce královéhradeckých Sokolů. Při našem případném vítězství a zaváhání USK Praha na palubovce Nové huti, jsme stále mohli pomýšlet na prvenství ve skupině A2.

Vstup do zápasu však patřil aktivitou hýřícím Sokolům, kteří si brzy vypracovali dvojciferný náskok, který však Medvědi s nástupem do druhé periody ztenčili na pouhý jeden bod. Kolínský tým se však nepoučil a dovolil hradeckým basketbalistům opět uniknout, a tak v poločase ztrácel 11 bodů.

Do druhé dvacetiminutovky jakoby vstoupil jiný tým, bojovní Medvědi ztenčili náskok domácího mužstva za pouhé tři minuty na jeden bod a začalo tím další nervy drásající představení, které vyvrcholilo v posledních sekundách zápasu. Za vyrovnaného stavu 81:81 dostal možnost rozhodnout z trestných hodů Sedmák, první však neproměnil, ve druhém případě již byl úspěšný a 2 vteřiny před koncem si trenér Beneš zažádal o oddechový čas, po kterém vyšla volná střela na Vojtěcha Bratčenkova, ale ta svůj cíl nenašla a hosté tak odjíždějí domů z prázdnou.

V předkole play-off se tak Kolín utká s ústeckou Slunetou. Série , která se hraje na dva vítězné zápasy, začíná již v pátek v Ústí nad Labem. V neděli se Medvědi představí opět na domácí palubovce a to tentokrát netradičně od 15:00. Pokud by mělo rozhodnout až třetí utkání, tak se odehraje v úterý opět v Ústí nad Labem.

Body Hradec: Marquardt Charles F 20, Štěpán Dominik 14, Peterka Ondřej 12, Lošonský Pavol 10, Mráz Jan 10, Sedmák Peter 9, Kolář Martin 7, Stamenkovic Peda 0

Body Kolín: Thompson Alexander Jacob 20, Walton jr. Anthony Lamont 20, Purifoy Preston Lamar 16, Novotný Filip 8, Machač David 7, Bratčenkov Vojtěch 4, Šoula Jiří 4, Dlugoš Theodor 2, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0, Vacek Lukáš 0

STŘELBA 3B. 21/5:24/3 STŘELBA 2B. 53/27:60/33 TH 19/13:9/6 doskoky 51:41 CHYBY 14:15 ROZHODČÍ Salvetr Rudolf, Jedlička Jiří, Baudyš Petr KOMISAŘ Hlaváček Pavel POČET DIVÁKŮ 150