BC GEOSAN KOLÍN - BK JIP PARDUBICE 81:94

31/1/2018

Čtvrtfinále Českého poháru nám postavilo do cesty velmi silného soupeře, pardubickou Beksu. V prvním vzájemném utkání jsme si z Pardubic odvezli porážku o 28 bodů, a tak náš tým čekalo těžké utkání, do kterého však vstoupil s touhou zvítězit.

Od prvních minut se v GEOSAN Aréně odehrával vyrovnaný souboj dvou ambiciózních celků. Náš tým, kterého stále trápí četná marodka, se do utkání pustil bez bázně a hany a byl v určitých úsecích zápasu i lepším týmem. Utkání se zlomilo až ve 4. čtvrtině, kdy vzal osud zápasu do svých rukou nováček v pardubickém dresu Spearman. Za stavu 69:69 ve 4. čtvrtině se nová akvizice Beksy dvakrát prosadila střelou za tři body a přidala také úspěšně proměněný dvoubodový protiútok. Během minuty se tak Pardubice dostaly do osmibodového vedení, které již udržely a mírně navýšily.

Pavel Beneš: „My jsme šli do zápasu s cílem vyhrát, to byl náš cíl a nechtěli jsme se ohlížet, o kolik musíme vyhrát, abychom přes Pardubice postoupili. Zápas se lámal až ve 4. čtvrtině, takže si myslím, že hráči udělali pro úspěch maximum, bohužel, Pardubice těžili z větší rotace a proměňovali svoje střely s velkou úspěšností. Pardubicím gratuluji a přeji hodně štěstí ve Final 4  Českého poháru.“

Body Kolín: Skinner Lee Edward 23, Číž Adam 14, Horák Ladislav 10, Dokoupil Petr 9, Machač David 9, Vocetka Michal 9, Bakić Bojan 7, Bálek  David 0, Harčár Pavel 0, Zahradníček Filip 0

Body Pardubice: Spearman Brandon 22, Pandula Dušan 18, Kohout Ondřej 11, Kent Jackson 10, Půlpán Viktor 8, Martin Scott 7, Potoček Josef 7, Švrdlík Kamil 6, Welsch Jiří 4, Nečas Radek 1

STŘELBA 3B. 22/6:33/12 STŘELBA 2B. 35/22:46/25 TH 21/19:12/8 doskoky 30:43 CHYBY 15:21 ROZHODČÍ Hošek Jan, Kapaňa Lukáš, Karafiát Kamil KOMISAŘ Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ 450