BC GEOSAN KOLÍN – BK OPAVA 80:85

10/2/2018

V předposledním kole základní části Kooperativa NBL se kolínští Medvědi představili na domácí palubovce a soupeřem jim bylo mužstvo BK Opava. V prvním vzájemném utkání této sezony  si z Opavy odvezli porážku o 21 bodů 91:70. Náš tým tak vstupoval do utkání s vědomím, že se dnes nebude jednat o lehký souboj, ale chtěl uspět za každou cenu.

Vstup do utkání patřil kolínským hráčům, kteří se rychle dostali do vedení a zápas měli velice slušně rozehraný. Až v poslední minutě 2. čtvrtiny se Opava dostala do vedení, kdy přesný tříbodový projektil zasadil Bukovjan a tím napsal pomyslnou tečku za první polovinou utkání.

Ve druhé polovině utkání naši hráči nechali na palubovce všechno, ale na v pohodě hrající Opavu, která je ve druhém poločase nepustila do vedení ani jednou, to dnes nestačilo. Náš tým může nejvíce mrzet tristní procento střelby za tři body, kdy z 23 vystřelených projektilů proměnil pouhé 3.

Petr Czudek (trenér BK Opava)
: Jsem rád toto vítězství, protože v Kolíně se nevyhrává a nevyhrávalo nikdy snadno. Říkal jsem v šatně, že Kolín na sebe může vytvořit ten tlak, protože dneska jakoby museli a motivace na jejich straně byla větší než u nás. Na začátku zápasu jsme vytvořili individuální chyby v obraně, špatné odstavování hráčů. Na štěstí se Kolín nedostal do většího náskoku, ba naopak. Ve druhé čtvrtině jsme nedali pár otevřených střel a šli jsme do šatny s tříbodovým náskokem. Druhý poločas už byl vyrovnaný. Sami vidíte jak basketbal je rychlá hra, že i když vedete 50 vteřin do konce o 9 bodů, tak to ještě nic neznamená. Tam jsme nakupili spoustu takových hloupých chyb a zbytečně jsme ten zápas zkomplikovali. Nakonci to tak mohlo být ještě otevřené. Dnes jsem rád, že jsme měli nízké ztráty. Na druhou stranu jsme absolutně propadli na doskoku. Domácí měli 20 útočných doskoků, a i tak vyhrát zápas je rarita. Je to pro nás důležité vítězství do skupiny A1, protože pořád bojujeme o co nejlepší postavení do play-off a toto vítězství se bude počítat.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Gratuluji Petrovi k vítězství.  Řekl jednu velkou pravdu. My jsme asi na sebe vytvořili zbytečně velký tlak, na hráčích to bylo vidět. Dnešní utkání jsme neprohráli na obranné polovině, i když 85 bodů může někdo říci, že to je hodně. Proti Opavě si myslím, že je to taková solidnější obrana. Opava dává okolo 90 – 95 bodů. My jsme to utkání prohráli na útočné polovině. Hráči na sebe vytvořili zbytečný tlak, protože pokud máme doma desetiprocentní  střelbu za tři body, při dvaceti útočných doskocích a přitom máme šestnáct asistencí, tak jsme nehráli vůbec špatně v útoku, ale bohužel jsme neproměňovali otevřené střely jak z tříbodové vzdálenosti, tak jednoduché dvojtakty. Trochu tam také vázla spolupráce na útočné polovině, protože se vraceli hráči po zranění nebo nemoci, tak to kolikrát trochu skřípalo, ale máme ještě jeden zápas na to, abychom se porvali o A1. Ve středu to bude opět o všechno a věřím, že to utkání dopadne lépe.

Miloš Pajovič (hráč BC GEOSAN Kolín): Nejprve bych chtěl pogratulovat Opavě k vítězství.  My jsme odehráli velice slušné utkání s vysokým ratingem.  Dnes jsme zahráli spatné utkání na obranné polovině, špatně řešili některé detaily. Sezóna je dlouhá, ale já doufám, že příště vyhrajeme a děkuji divákům za podporu v každém zápase.

Lukáš Bukovjan (hráč BK Opava): My jsme neměli v tomto zápase co ztratit, věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání. Říkali jsme si, že musíme pohlídat hlavně Skinnera na útočném doskoku. To se nám moc nepovedlo, protože on doskočil 16 míčů. Tak tento úkol jsme nesplnili. Vytvořili jsme si postupně náskok, ale v závěru jsme naší nerozvážností trochu zazmatkovali, ale jsme všichni rádi, že jsme vyhráli.

Body Kolín: Pajović Miloš 17, Skinner Lee Edward 14, Bakić Bojan 13, Číž Adam 12, Šafarčík Petr 12, Machač David 6, Dokoupil Petr 4, Vocetka Michal 2, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0

Body Opava: Šiřina Jakub 21, Klečka Radim 14, Kouřil Radovan 14, Bujnoch Václav 11, Gniadek Martin 6, Kvapil Miroslav 6, Bukovjan Lukáš 5, Dragoun Rostislav 5, Jurečka Luděk 3, Štěpánek Jiří 0

STŘELBA 3B. 23/3:30/10, STŘELBA 2B. 49/28:42/22, TH 17/15:18/11, doskoky 52:33, CHYBY 18:20, ROZHODČÍ  Kec Jakub, Kučera Stanislav, Jeřáb Jan, KOMISAŘ            Macela Miroslav, Diváků: 608

Nejlepší hráč: Bujnoch Václav