Dobře nastartovaná příprava se kolínským basketbalistům malinko zadrhla

27/8/2020

Teprve až v pátém přípravném utkání poznali kolínští Medvědi hořkost porážky. V předchozích zápasech postupně zvítězili nad týmy Basket Polabí (91:70), Sršni Písek (107:92), BK JIP Pardubice (69:64) a na půdě Královských Sokolů (109:107 po dvojím prodloužení). Na týmu se začal projevovat rukopis trenéra Miroslava Sodomy a především výhry nad extraligovými týmy Pardubic a Královských Sokolů měly svou váhu. Ale domácí odveta s týmem Královských Sokolů budiž zdviženým varovným prstem.

BC GEOSAN KOLÍN –  KRÁLOVŠTÍ SOKOLI   75:92 (10:30;28:55;51:78)

Hostující tým z Hradce Králové dorazil do Kolína s odhodláním odčinit tři dny starou domácí porážku a to se mu povedlo. Vrátili to Medvědům i s úroky. Hned od počátku existovalo na palubovce Geosan arény pouze jedno mužstvo, bohužel to hostující. Hráči Královských Sokolů byli všude ne o krok, ale o dva či tři napřed a domácím se nedařilo vůbec nic. Obrana, střelba, pohyb… nic nefungovalo a poločasové vedení hostů o 27 bodů bylo jen logickým vyústěním obrazu hry.

Na kolínských hráčích bylo znát, že nechtějí zápas úplně odevzdat a do druhé půli nastoupili s větším odhodláním. Začala se jim konečně dařit střelba z trojkové vzdálenosti, povedly se i některé podkošové akce, ale v obraně nebyli schopni rozjetého soupeře zastavit.

Před poslední čtvrtinou platil stále rozdíl sedmadvaceti bodů, což prakticky znamenalo rozhodnutý zápas. To byla příležitost pro trenéry obou týmů, aby dali dostatečný prostor na palubovce všem hráčům. A ti kolínští se své šance chopili mnohem lépe. Předvedli několik pohledných akcí, dokázali hostující hráče zastavit pod vlastním košem a upravili skóre do konečné přijatelnější podoby. I přes zdařilý závěr je nutné konstatovat, že se tento zápas kolínským Medvědům vůbec nepovedl a bylo by dobré se z něj buď důkladně poučit, nebo na něj co nejrychleji zapomenout.

Sestava a body Kolína: Novotný 26, Jelínek 11, Číž 9, Vacek 7, Urbánek 6, Machač 5, Mazič 5, Kosík 2, Merta 2, Somberg 2, Novák,

Do začátku nové sezóny Kooperativa NBL zbývá dostatek času, aby Medvědi našli opět formu, kterou si před posledním zápasem uschovali. Čekají je také ještě tři přípravné zápasy, ve kterých mohou na všem důkladně zapracovat. Ten první hned tuto sobotu 29.8. od 13:00 proti polskému týmu Górnik Walbrzych. Utkání se výjimečně odehraje v kutnohorské hale Klimeška, kam se tým musel dočasně uchýlit kvůli opravě podlahy Geosan arény.