BC GEOSAN KOLÍN - BK JIP PARDUBICE 78:117

14/2/2018

Kolínské Medvědy čekala v posledním 22. kole základní části Kooperativa NBL těžká dřina. Pokud chtěli pomýšlet na postup do skupiny A1, museli porazit na domácí palubovce aktuálně druhý tým soutěže - BK JIP Pardubice. Celek z města perníku přijel do Kolína v plné sestavě, domácí výběr trenéra Beneše postrádal Bratčenkova a Harčára.

Utkání se pro náš tým nevyvíjelo dobře již od začátku. Za stavu 2:12 sáhl kolínský lodivod Beneš k oddechovému času, po kterém se domácí vzchopili a sedmi body v řadě se zdálo, že se dostali zpět do utkání, ale nebylo tomu tak. Pardubická Beksa poté převzala otěže zápasu do svých rukou. Po první čtvrtině, ve které vysázela hned 33 bodů, vedla o 11, v polovině utkání již o 27 bodů.

I ve třetím a čtvrtém dějství pokračoval pardubický koncert, který probíhal především v útočné fázi. Medvědi tak inkasovali nakonec 117 bodů a na výhru tak nedosáhli. Do skupiny A1 se tak letos nepodívají a čeká je boj o play-off ve skupině A2.

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): Podařil se nám vstup do utkání a chytli jsme správný rytmus. Trefili jsme pár trojek, vzájemně jsme si vyhověli a byli jsme schopni i dát body zpod koše. Do 2.čtvrtiny jsme šli s vedením o 11 bodů a hlavně jsme měli na kontě 33 bodů. To pokračovalo i ve druhé čtvrtině. Nacházeli jsme hráče na perimetru, kteří dobře trefovali. Po celý zápas jsme měli velice dobrý útočný rytmus. Neměli jsme problém skórovat a i když vývoj utkání byl takový, tak jsem rád, že jsme jej dohráli na 100 procent.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Gratuluji Pardubicím k zaslouženému vítězství.  Souhlasím s tím, že měli dobrý útočný rytmus, ale my jsme jim k tomu hodně pomohli. My jsme měli nějaký záměr, ale chyběla nám agresivita. Byli jsme všude o krok pozdě a Pardubice toho využily. V poločase měly trojky 77 procent, 70 procent za dva body. To svědčí o nedůslednosti naší obrany. Proto je výsledek, jaký je. Pardubice hrály velmi dobře a  my jsme jim k tomu ještě hodně pomohli. A tak vina za tento výsledek je pouze na naší straně. Musíme se ještě hodně zlepšit, abychom v lize ještě něco dokázali.

Adam Číž (hráč BC GEOSAN Kolín): Pardubice nás dnes přehrály od začátku do konce úplně ve všech činnostech. Pokud s nimi chcete hrát vyrovnaný zápas, tak musíte bránit a to se nám dnes nepovedlo. Dostali jsme hodně bodů, s velkou úspěšností trojek. Sice jsme chtěli vyhrát, ale nepovedlo se nám to od začátku do konce.

Viktor Půlpán (hráč BK JIP Pardubice): Pro nás bylo nejdůležitější vstoupit do tohoto zápasu dobře a to se nám povedlo. Nenechali jsme Kolín ani „čuchnout“ a celý zápas se odehrával v naší režii. Bylo super, že jsme to udrželi i v druhém poločase, kdy ve třetí čtvrtině jsme Kolín opět nenechali ani „čuchnout“. Bylo to o 30 bodů a my jsme ten náskok stále navyšovali. A to pro nás je jenom dobře. Věřím, že tuto formu si nyní přeneseme do Českého poháru, protože dnes jsme hráli opravdu výborně. Ta střelba nám hodně pomohla, trefili jsme 17 trojek z 27 pokusů a to je úžasné. Věřím, že takto budeme pokračovat dále.

Body Kolín: Skinner Lee Edward 24, Číž Adam 20, Šafarčík Petr 10, Vocetka Michal 8, Machač David 6, Pajović Miloš 5, Dokoupil Petr 3, Bakić Bojan 2, Bálek David 0, Horák Ladislav 0, Zahradníček Filip 0

Body Pardubice: Kent Jackson 25, Spearman Brandon 18, Pandula Dušan 15, Welsch Jiří 12, Potoček Josef 11, Půlpán Viktor 11, Švrdlík Kamil 11, Martin Scott 9, Kohout Ondřej 3, Nečas Radek 2

STŘELBA 3B. 25/7:27/17, STŘELBA 2B. 47/22:42/23 TH 17/13:27/20 doskoky 34:42 CHYBY 23:16 ROZHODČÍ Hošek Jan, Kurz Vlastimil, Salvetr Rudolf KOMISAŘ Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ 610

Hráč utkání:  Spearman Brandon