ČEZ BASKETBALL NYMBURK - BC GEOSAN KOLÍN ‍100:69

25/1/2018

K předehrávce 20. kola vyrazili kolínští Medvědi do nedalekého Nymburka. Trenér Beneš se v zápase musel obejít bez dlouhodobě zraněného Bratčenkova a také bez trojlístku Šafarčík, Skinner a Dokoupil. K utkání tak bylo připraveno devět hráčů, kteří se chtěli poprat o dobrý výsledek.

Medvědi v základní sestavě s kapitánem Čížem, Bakićem, Vocetkou, Pajovićem a nestárnoucím Davidem Machačem vstoupili do utkání s velkou chutí a energií a prvních pět minut byli vyrovnaným soupeřem. Za stavu 12:9 však Nymburk přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a zasypal koš Medvědů několika přesnými tříbodovými projektily a náskok začal narůstat. Druhou pětiminutovku první periody získali ve svůj prospěch domácí v poměru 22:2 a skóre se tak zastavilo po prvních deseti minutách na stavu 34:11. Do poločasu se obraz hry neměnil a domácí Lvi na kurtu dominovali. Do šaten tak odcházeli s vedením o 30 bodů 59:29.

Po změně stran jakoby na palubovku nastoupil jiný tým složený z houževnatých Medvědů, kteří se na hřišti bili o každý míč a zahodili ostych z prvních dvaceti minut. Hra se vyrovnala a Nymburk se na každý koš hodně nadřel. Pomohla k tomu i zónová obrana, která domácím vyloženě "nevoněla". Zápas nakonec skončil rozdílem 31 bodů 100:69. Medvědi z Kolína se však nemají za co stydět a především ve druhém poločase se prezentovali velmi sympatickým výkonem.

Body Nymburk: Berisha Dardan 20, Peterka Martin 14, Barac Boris 12, Kříž Martin 10, Ray Kendrick 10, Davis Alex 8, Pumprla Pavel 8, Kolář Martin 6, Vyoral Tomáš 6, Hruban Vojtěch 4, Lawrence Eugene Elliot 2, Benda Petr 0

Body Kolín: Machač David 19, Číž Adam 16, Bakić Bojan 12, Horák Ladislav 12, Harčár Pavel 8, Pajović Miloš 2, Bálek David 0, Vocetka Michal 0, Zahradníček Filip 0

STŘELBA 3B. 39/12:31/7 STŘELBA 2B. 39/28:37/22 TH 11/8:5/4 doskoky 37:40 CHYBY 18:16 ROZHODČÍ Kučera Stanislav, Jeřáb Jan, Kučírek Martin KOMISAŘ Paulík Robert POČET DIVÁKŮ 250