Aktuality

BC GEOSAN KOLÍN - FIO BANKA JINDŘICHŮV HRADEC 89:84

3/1/2018
Aktuality
 

Kolínští fanoušci, kteří dorazili do GEOSAN arény ve středeční podvečer, se rozhodně nenudili! Do Kolína přijeli Lvi od Vajgaru - Basket Fio banka Jindřichův Hradec. Tento tým ještě v letošní sezóně ani jednou nezvítězil, a tak se mohlo zdát, že pro kolínské Medvědy bude tento zápas pouze rutina, opak byl však pravdou. Jindřichův Hradec vstoupil do utkání aktivněji a již po 3 minutách musel domácí trenér Pavel Beneš sáhnout k oddechovému času. Poté se hra začala vyrovnávat a vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Ani jeden z týmu se však neutrhl do výraznějšího vedení.

Do šaten se tak odcházelo k poločasové přestávce za stavu 40:40. Třetí čtvrtina byla vyrovnanou bitvou až do její poloviny, kdy se Jindřichův Hradec dostal ze ztráty 2 bodů (stav 54:52), i díky několika proměněným tříbodovým pokusům, do vedení 59:76.

Do poslední periody vstupovali naši hráči nakonec se ztrátou 16 bodů a možná i ten nejvěrnější fanoušek přestával doufat ve vítězství, jenže ... Kolínští Medvědi se ukázali jako skuteční bojovníci a hned během 1. minuty 4. čtvrtiny stáhli náskok hostujícího týmu na 9 bodů. Velmi agresivní defenziva našeho týmu slavila úspěch i v dalších minutách, a když necelé tři minuty do konce srovnal ekvilibristickou střelou Láďa Horák na 81:81, kolínskou halou se nesla vlna euforie, kterou hned z následného útoku podpořil hráč utkání Lee Skinner svým košem s faulem a po proměněném trestném hodu již nebylo o vítězi pochyb. Medvědi tak slaví 6 výhru v této sezóně a stále zůstávají ve hře o postup do skupiny A1.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Chtěl bych poděkovat Karlovi za gratulaci a plně souhlasím s tím, že 30 minut jsme nebyli lepším týmem. My jsme šli do utkání s nějakým záměrem, který se nám bohužel nedařil. V prvním poločase vůbec. Drželi jsme se jej i ve třetí čtvrtině. I když jsme ji prohráli, tak tam se to utkání zlomilo v tom, že soupeř se snažil střílet pouze z dlouhé vzdálenosti a měl velkou úspěšnost. Ve třetí čtvrtině nehrál vůbec z vymezeného území, což začínala být voda na náš mlýn. Ale já mohu být spokojen pouze s poslední čtvrtinou. Ne s tím, že jsme ji vyhráli 29:8, ale zejména s tím nasazením. Na našich hráčích bylo vidět v prvních třech čtvrtinách, že si myslí, že to půjde samo, že k nám přijelo družstvo, které ještě bohužel nevyhrálo. Že po utkání s Ústím, které jsme si prohráli podobným způsobem, tak že to teď půjde samo a ono to nešlo. Až v poslední čtvrtině si hráči uvědomili, že když budou bojovat a plnit to co mají, tak se to utkání může otočit. Samozřejmě nám k tomu, bohužel pro Karla, pomohl soupeř neorganizovanou hrou. A to i pro nás znamenalo, že jsme to utkání vyrovnali a následně otočili, Jsem za to vítězství strašně rád, protože každé domácí vítězství se počítá a doufám, že nás to nakopne dále do dalších domácích zápasů, které potřebujeme vyhrávat.

Karel Forejt (trenér Fio Banka Jindřichův Hradec): Chtěl bych Pavlovi pogratulovat. Nechci říkat obligátní „ k zaslouženému vítězství“, protože si myslím, že dnes nevyhrál lepší tým, ale šťastnější tým. A možná i chytřejší tým v poslední čtvrtině. Tohle je sport. I když jsme jednu chvíli hráli na hranici našich možností, tak zase odjíždíme s prázdnou. Dostali jsme se do velmi slibného náskoku 16 bodů, ale ani to nestačilo, protože jsme neudělali ten poslední krok. A ten krok jsme neudělali, protože hrajeme ve velmi úzké rotaci. To není omluva, ale je to realita. Ti klíčoví hráči, kteří nám ten náskok vybudovali, tak v závěru nemohli. Druhá věc, která rozhodla, byla ta, že Kolín neztratil víru ve vítězství a my jsme poslední čtvrtinu odehráli bez organizátora. Bez rozehrávače. Nebyl tam jediný hráč, který by si vzal tu hru na starost. A to podle mě rozhodlo. Kolín má kvalitu na to, aby zvrátil i mínus 16 bodů, může se to stát. Nakonec my jsme tady před třemi roky zvrátili ztracený zápas, ale jakým způsobem se to stalo dnes nám, tak to je opravdu škoda. Nám nezbývá než jít dál a věřit v lepší zítřky.

Bojan Bakič (hráč BC GEOSAN Kolín): Souhlasím se vším, co řekli oba trenéři a tak nemám co bych dodal. Chtěl bych poděkovat fanouškům za podporu v poslední čtvrtině. I díky jim jsme vyhráli tento zápas.

Lukáš Kantůrek (hráč Fio Banka Jindřichův Hradec): Utkání bych zhodnotil tak, že jsme odehráli relativně vyrovnanou první půlku, cítili jsme šanci. Vstup do třetí čtvrtiny se nám vydařil. Měli jsme týmový lauf a vybudovali jsme si náskok 16 bodů. To co se stalo pak, dle mého názoru je to, že jsme se báli vyhrát. Přestali jsme hrát basketbal, který jsme do té doby hráli, nebyla tam žádná organizace z naší strany a neustáli jsme to hlavou, Klobouk dolů před klukama a trenérem Kolína, že se dokázali do zápasu takovým způsobem vrátit.

BODY KOLÍN:  Skinner Lee Edward 21, Bakić Bojan 18, Šafarčík Petr 13, Číž Adam 12, Horák Ladislav 8, Pajović Miloš 6, Vocetka Michal 5, Dokoupil Petr 4, Machač David 2, Bálek David 0, Harčár Pavel 0

BODY Fio Banka J.Hradec:  Upchurch DeAndre Lindell 28, Petric Ratko 18, Stegbauer Lukáš 16, Zuzák Stanislav 8, Bašta Martin 6, Fait Dalibor 5, Novák Vojtěch 2, Sinadinović-Stojilković Edi 1, Dlugoš Theodor 0, Fical Štěpán 0, Kantůrek Lukáš 0

STŘELBA 3B. 20/4:27/11 STŘELBA 2B. 52/27:37/20 TH 30/23:17/11 doskoky 45:35 CHYBY 19:22 ROZHODČÍ Kec Jakub, Blahout Petr, Scholze Michal KOMISAŘ Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ 600

Nejlepší hráč: Skinner Lee Edward

Fotogalerii z utkání naleznete zde: http://bit.ly/2lPixQu autor: Adam Hruška

Pozvánky
Streetball
19. ročník Streetball cup a Dětský den Kolín
15/6/2019
|
09:00 - 16:00
Vodní svět Kolín
Nejnovější videa najdete na našem YouTube!
YOUTUBE KANÁL
Kooperativa NBL
 • #
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • Tým
 • ČEZ Basketball Nymburk
 • BK JIP Pardubice
 • BK ARMEX Děčín
 • BK Opava
 • BC GEOSAN Kolín
 • USK Praha
 • SLUNETA Ústí nad Labem
 • Orli Prostějov
 • BK Lions Jindřichův Hradec
 • DEKSTONE Tuři Svitavy
 • NH Ostrava
 • mmcité Brno
 • Z
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • B
 • 39
 • 33
 • 31
 • 27
 • 27
 • 26
 • 22
 • 22
 • 21
 • 18
 • 12
 • 9
Kooperativa NBL
Generální partner
Titulární partner
Kooperativa Faktor
Podporuje nás