BC GEOSAN KOLÍN - SLUNETA ÚSTÍ N.LABEM 81:97

23/12/2017

Antonín Pištěcký : My jsme do Kolína přijeli s velkým respektem. Příprava nebyla díky Vánocům nijak extra dlouhá, nicméně my jsme se snažili udržet dobrou atmosféru po dvou vítězstvích nad Brnem a nad Pardubicemi. Přijeli jsme sem s taktickým záměrem, který jsme od začátku víceméně plnili a který se ukázal jako správný. V poločase jsme měli 9 bodový náskok a stejně jako proti Brnu a Pardubicím jsme si pohlídali vstup do druhého poločasu, i když na můj vkus padlo hodně košů, ale na obou stranách, takže náš náskok se neztenčoval, naopak jsme ho lehce navyšovali a ve 4. čtvrtině jsme již utkání kontrolovali. Kluci odevzdali slušný výkon a my si vezeme strašně důležité vítězství zpátky do Ústí a jsme za něj šťastní.

Pavel Beneš: V prvé řadě bych chtěl pogratulovat k vítězství, protože svoje družstvo připravil velmi dobře a Ústí tu dnes odehrálo opravdu vynikající zápas. Bohužel, my jsme jim k tomu hodně přispěli, protože na obranné polovině jsme odehráli nejhorší utkání v dosavadním průběhu soutěže. Když k tomu přidáme to, že ani jeden ze střídajících hráčů nepřidal nic jak na obranné, tak na útočné polovině. My jsme byli všude pozdě, Ústí mělo spoustu volných střel, proměňovalo potom i těžké střely. V podstatě se dá říct, že od 7. minuty 1. čtvrtiny, kdy jsme ještě byli ve vedení, Ústí převzalo kontrolu nad utkáním a 33 minut bylo určitě dnes lepším družstvem.

Evan Singletary: Kolín hrál dost tvrdě. Viděli jsme jeho minulý domácí zápas, takže jsme věděli, že to bude tvrdé a těžké utkání. Odvedli jsme tu ale skvělou práci, především díky naším pivotům, především David Šteffel hrál výborně.

David Machač: Mě se utkání hodnotí velice těžko. Prohráli jsme si zápas, který jsme výborně začali, vedli jsme o 8 bodů, ale pak jsme Ústí darovali rychlé protiútoky. Ústí šlo přes nás a už jsme se do zápasu nevrátili, bohužel jsme celou dobu tahali za kratší konec.

Hráč utkání: David Šteffel

Body Kolín: Šafarčík Petr 24, Machač David 17, Skinner Lee Edward 17, Číž Adam 10, Pajović Miloš 6, Bakić Bojan 3, Dokoupil Petr 2, Vocetka Michal 2, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0

Body Ústí: Šteffel David 20, Singletary Evan 19, Pecka Ladislav 17, Robinson Donald 16, Šotnar Michal 13, Šmíd Filip 4, Svejcar Spencer  3, Treadwell Josh 3, Teague Gene 2, Dolanský Vladimír 0, Votroubek Stanislav 0

STŘELBA 3B. 18/6:22/8 STŘELBA 2B. 42/23:41/27 TH 24/17:21/19 doskoky 30:33 CHYBY 25:20 ROZHODČÍ Kec Jakub, Blahout Petr, Linhart Tomáš KOMISAŘ Hlaváček Pavel POČET DIVÁKŮ 610