BK Olomoucko - BC GEOSAN Kolín 77:83

2/10/2017

Druhé kolo Kooperativa NBL přineslo kolínským Medvědům první výhru v nové sezóně. Zápas proti BK Olomoucko byl na oficiálním facebookovém profilu Kooperativa NBL nazván "Benáček proti svým", tudíž je jasné, že na obou stranách byla zvláštní motivace.

Náš tým do utkání vstoupil velice dobře, koncentrovaně a s odhodláním vyhrát. Po vyrovnané 1. čtvrtině jsme si do poločasu vypracovali nadějné vedení o 11 bodů /45:34/.

Ve 3. čtvrtině se tým Olomoucka  první 4 minuty nemohl prosadit v útoku a náš celek to dokonale potrestal, když zvýšil své vedení na 18 bodů /52:34/. Poté se jakoby kolínský motor mírně zadřel,  hráči Olomoucka trefili několik střel z tříbodové vzdálenosti a rozdíl ve skóre se začal ztenčovat.

Do poslední desetiminutovky jsme šli s náskokem 7 bodů /61:54/.  Hráči Olomoucka se ještě snažili nepříznivý stav zvrátit, ale Kolín dokázal dovést utkání do vítězného konce.

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): „Druhé ligové utkání bylo velmi podobné tomu prvnímu, jen s rozdílným koncem. 38 minut jsme vedli, byli lepším týmem a po zásluze jsme přivedli zápas do vítězného konce. V utkání jsme zastavili všechny útočné systémy soupeře, rychlý protiútok i přechodovou fázi. Místy se nám nepodařilo správně vyřešit soupeřův pick&roll a bohužel jsme měli velké problémy na obranném doskoku. Kluci však drobné nedostatky nahradili obrovskou bojovností a touho vyhrát. Je to naše první výhra v soutěži a moje první trenérská výhra v KNBL. Chci klukům poděkovat za předvedený výkon a už se těšíme na utkáni v Ústí nad Labem.“

Predrag Benáček (trenér BK Olomoucko): „Chtěli jsme být bojovnější než v ligové premiéře v Praze a to se povedlo. Potvrzuje to sedmadvacet útočných doskoků, což je skvělé číslo. Bohužel nás srážela malá úspěšnost střelby a také chyby v obraně. Některé body Bratčenkova a Dokoupila byly hodně laciné. Hráči jim nechali hodně volného prostoru, to by se nemělo stávat. Celý tým byl hodně svázaný. Hrál poprvé doma a chtěl se ukázat. Bohužel se to nepovedlo.“

Body Kolína: Skinner Lee 24, Číž Adam 18, Bratčenkov Vojtěch 15, Šafarčík Petr 11, Dokoupil Petr 6, Pajović Miloš 5, Machač David 2, Horák Ladislav 2, Bojan Bakić, Lukáš Rovenský, Pavel Harčár

Body Olomoucka: Šepa Filip  18, Fuller Jon-Christopher 17, Močnik Jan  14, Norwa Michal 10, Mitchell Charles 7, Novák Martin 6, Barnes Auston 3, Sehnal Marek 2, Křemen Michal 0, Váňa František 0

STŘELBA 3B. 30/8:17/7, STŘELBA 2B. 46/17:41/20, TH 25/19:16/11, doskoky 49:30, CHYBY 19:20 ROZHODČÍ Matějek Ivor, Kapaňa Lukáš, Baudyš Petr; KOMISAŘ Hlaváček Pavel