Akce

VÁNOČNÍ BASKETBALOVÝ MARATON 2017

December 22, 2017
Akce klubu

Již osmý ročník Vánočního basketbalového maratonu se uskutečnil 22. prosince a tentokrát se hrálo o výtěžek pro Dětské centrum Kolín. Oproti minulým modelům se hrálo 12 hodin v jediný den.

Na palubovce v hale Spojů se utkaly děti z kolínských základních škol a děti z řad mládežnických družstev BC Kolín se svými rodiči. Mezi účastníky dvanáctihodinového utkání nechyběli také zástupci několika partnerů akce či nadšení fanoušci basketbalu. Úvodní rozskok maratonu vhodil místostarosta města Kolína Michael Kašpar.

Účastníci a návštěvníci maratonu věnovali do charitativní sbírky 19 300,- Kč. V rámci akce se uskutečnila také dražba olympijského dresu a sportovního kladiva kolínské rodačky Kateřiny Šafránkové. Oba předměty se vydražily za 2 000,- Kč a domů si věci odnesl starosta města Kolína Vít Rakušan, který společně s generálním manažerem BC Kolín Miroslavem Sodomou a prezidentem klubu Martinem Buřičem pronesl pár slov k účastníkům, organizátorům a návštěvníkům této předvánoční akce.

„Jsem velmi potěšen, že jsme tradiční Vánoční maraton uspořádali, i když v trochu jiné verzi, než jak býval doposud. Každý účastník obdržel tričko a pamětní list. Poděkování patří všem, kteří přispěli do sbírky pro Dětské centrum Kolín,“ uvedl prezident BC Kolín Martin Buřič.